Merhabalar, Birkaç Sorum Olacak, Lütfen Bakar Mısınız?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Seyn tarafından 19 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Seyn

Seyn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar ufaktan kendimi tanıtayım, 16 yaşındayım ve 64 kiloyum. Boyun 164, hedefim hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek. Şimdi size aklımda kalan birkaç soru var, onları soracağım. Cevaplarsanız çok mutlu olurum. (Spor salonuna gidiyorum)
    1) Kahvaltı yapmamanın zararları nelerdir?
    2) Ben Pazar günü spora gitmedim, Cumartesi çıkışta 66 kiloydum. Pazar günü lahmacun yapmıştı annem gil, dayanamadım zaten 5 aydır lahmacun yemiyordum. 3 adet yedim, o günden sonra biraz daha hızlı kilo vermeye başladım. Bugün ölçtüğümde 64 kiloydum. 3 günde 2 kilo gibi bir şey. Bunun nedeni nedir?
    3) Bana çok hızlı kalori yaktıran (500-600-700-800 gibi kalori yaktıran) bir spor videosu linki verir misiniz?
    4) Genç ve Fit'in antremanlarını yapıyorum, Bu videolardan her biri kaç kalori yaktırır?

5) Göğüslerim otururken sarkık oluyor biraz, göğüsleri küçültmenin yolu nedir? Dambıllarım da var.

İşte sorularım bunlar, lütfen 5 dakikanızı ayırıp cevaplayın. Saygılarımla.. :)

Pelloosshh bunu beğendi.
  2. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Öncelikle merhabalar :)

Sana ilk sorunun cevabını hemen vereyim: Kahvaltı yapmazsan vücudunda ne olur?

Kahvaltı önemlidir Çünkü günün üç öğününden ilkidir ve vücudumuzu bir makine olarak kabul edersek bunun devreye sokulması kahvaltı ile olur.
    *Vücudumuz uyurken sürekli çalışmaya devam eder, gün içerisinde aldığımız enerjiyi sabaha kadar tüketebiliriz.
    *Bu nedenle gün içerisinde harcadığımız enerjinin anahtarı kahvaltıdır.
    *Kahvaltı; demir, fosfor, kalsiyum ve protein açısından gerçek bir kaynaktır.
    *Gözümüzü açar açmaz gereksinim duyduğumuz tüm besinleri karşılayıp, büyük işler başarmak için vücudumuzu tümüyle hazır hale getirir.
    Kahvaltı sayesinde saat 10'dan itibaren vücut fonksiyonları eksiksiz çalışır.
    *Kahvaltıda aldığımız besinlerle hücrelerde azalan kan şekerini dengeler özellikle beyin hücrelerini daha da olumlu etkiler.

Sorularının devamını akşam sana ileteceğim :) şimdilik bir işim var :)

3. Seyn

Seyn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Tamam, bekliyor olacağım. İlk cevabınız için çok teşekkürler. :)

4. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Yeniden merhabalar;

Öncelikle hiç merak etme hepimiz insanız elbette kaçamak yaparız. Bence bu yaptığın kaçamak vücuduna yararlı olmuş çünkü kaçamak günlerinde vücudun cidden bir şoka giriyor (kalori olarak) ve metabolizman tam iki kat daha hızlı çalışmaya başlıyor. Çünkü haftanın her günü aynı öğünü ve aynı kaloriyi alırsan vücudun buna alışır, ve değişime kendini bir nevi kapar. Ondan dolayı haftanın bir günü istediğini yemede ve fazla kalori almanda hiç sıkıntı yok hatta böylece kilo vermeye bile devam edersin :)

Üçüncü soruda sana şöyle yanıt verebilirim: gir youtube'a yaz Millionaire Hoy diye buyur sana süper bir workout :)
    Bu süper adamımız (kendisini çok severim!) en kısa sürede tüm vücudunu genellikle kendi ağırlığında çalıştıran süper çalışmalar yaptırtıyor ayrıca bunları yapmak için illa bir spor salonuna gitmen de gerekmiyor!
    Evde geniş bir mekan , bir spor ayakkabısı, birde rahat kıyafetler + millionaire hoy= Süper bir çalışma
    Bence teker teker adamın çalışmalarını keşfet gerçekten çok iyiler ben büyük bir çoğunluğunu yaptım! Ayrıca her gün yeni bir çalışma yüklüyor:)

Son olarak sana şöyle söyleyiyim tam olarak kaç kalori yaktırır onu bilemem... Bu tamamen enerjine, idmanlığına kilona boyuna ve cinsiyetine bağlıdır :) eğer cidden merak ediyorsan bence bir kalori hesaplayıcı edinebilirsin, çok işine yarar tavsiye ederim (hergün sporda kullanıyorum)

Veeee son olarak göğüslerin için dambıl ve şınav en iyisi :) eğer bir spor salonuna gidiyorsan koçlardan tavsiye alabilirsin :)

Herhangi bir sorun olursa bana çekinmeden sorabilirsin :)

Seyn bunu beğendi.
  5. Seyn

Seyn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Gerçekten çok güzel cevaplar, çok teşekkür ederim. Millionaire Hoy yazınca zaten günlük 500 kalori yaktıran egzersiz videoları çıkıyor. Bir oynatma listesi halinde, o da çok güzel. Sadece göğsüm için dambılı nasıl kaldıracağım onu bilmiyorum. Dışında cevaplarınız harika, tekrarden teşekkür ederim.

Pelloosshh bunu beğendi.
  6. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Rica ederim herhangi bir sorun olursa yazabilirsin :)

7. Seyn

Seyn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Şey bir soru daha var sormayı unutmuşum. Hafif göbeğim var, onu eritmek amacım zaten. Spor yaparken eşofmanı göbeğin altına mı koyayım yoksa üstüne mi çekeyim? Farkeden bir şey olur mu acaba?

8. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Hiçbirşey farketmez. Eğer o göbeği eriteceksen sana daha önceden yazdığım tavsiyeleri uygula, ve buna KAHVALTI ile başla :) öncelikle şunu bilmeni isterim ki iyi bir vücut ve sağlıklı bir bünyeye sahip olmayı istiyorsan bunun sırrı çok basit = iyi beslenme + sıkı ve düzenli idman + iyi uyku. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki sen ne yersen vücudun onu gösterir, bir nevi ayna gibi düşün vücudunu, 70% beslenme ve 30% spordur sağlıklı ve sporitf bir vücut.

Umarım yardımcı olmuşumdur

Seyn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş