Merhabalar Beslenme İle İlgili Sorunum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MarjinaLs tarafından 14 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. MarjinaLs

MarjinaLs Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar Foruma yeni katıldım
    16 Yaşındayım 1.79 Boy 77 Kg Deyim
    20 Gün önce Spor salonuna yazıldım ama kilo vermede kaygım var yani 7 günün 5 günü hafta içleri 1 saat koşu 30 dk bisiklet 30 dk de uzay yürüyüşü yapıyorum . mayıs ayına kadar 70 kiloya inmem lazım evde nasıl hareketler yapabilirim acaba ?

Ayrıca Diyet Programım Budur. Yeni Hazırladım Eksikler veya fazlalıkları Sölermisiniz lütfen .)

KKAHVALTI : 7:50
    1 Dilim Peynir
    2 Yumurta beyazı
    1 Bardak şekersiz çay
    1 Dilim Buğday Ekmeği
    Salatalık Biber Domates Zeytin Karışımı Salatam
    ARA ÖĞÜN : 12:00
    1 Avuç Fındık , 1 adet Meyva
    Spordan Eve Geldiğimde : 6:00
    Çok Az zeytin yağlı bol salata
    1 Adet Elma
    AKŞAM : 7:30
    Haslanmış Tavuk
    Bol salata
    bol su
    Yada Sebze Yemeği
    1 Dİlim buğday ekmeği
    YATMA VAKTİ : 24:00
    2 BARDAK SU 1 AVUÇ FINFIK 1 YADA ELMA

Bu Şekilde Aksatmadan yaparsam 5 BUÇUK 6 AYA KADAR KAÇ KİLO VEREBİLİRİM
    NOT : ŞUBAT İLK HAFTASINDAN SONRA AĞIRLIKLARA BAŞLICAM HOCA SÖYLEDİ ?
    SON NOT : :) KAS YAPINCA KİLO ALINIYOMUŞ ÖLE DUYDUM DOĞRUMU ?
    Şimdiden Teşekkürler :)

2. eesezgin

eesezgin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Sabah 7:50 de kahvaltı ve akşam 7:30 da akşam yemeği var. Arada ise ara öğün olarak 2 meyve, salata ve bir avuç fındık var. Neredeyse 12 saati Sadece meyve, salata ve kuruyemişle geçirme derim. Bence öğle vakitlerine protein ağırlık, metabolizmanı destekleyecek bir ana öğün daha koy ve diğerleriyle arasında ara öğün olsun. Vücudunu aç bırakmak pek faydalı bir şey değil. Vücut haklı olarak yemek konusunda sıkıntı olduğuna inanır ve vücudunda yağ depolamaya başlar. Metabolizmanı da yavaşlatır.
    Yatma saatini kendine göre ayarla. Kesin o saatte uymak zorunda değilsin. Biraz daha erken yatabilirsin, ama daha geç saate bırakma derim. Melatonin denen madde uyurken ve sadece karanlık ortamda salgılanır. Metabolik faaliyetlerini düzenler ve vücudunu dinlendirir.
    Kaç kilo verilebileceği hakkında kesin bir şey diyemem. Sonuçta metabolizma hızı, genetik faktörler vs. gibi pek çok faktöre bağlı bu. Ama kilo verirsin.
    Kas yapınca kilo alma meselesi de şöyledir. Aynı miktar kas ve yağı yan yana inceleme fırsatı bulursan kasın daha ağır olduğunu anlarsın. Kas hacimce daha küçük, kütlece daha büyüktür. Yani evet. Şu an hiç yağ yakmasan ve kaslarını geliştirirsen kilo alırsın. Ama yağ ile dengelemeli, kas yaparken fazla yağları yıkmalısın.

Sayfayı Paylaş