Merhaba

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve eagle45 tarafından 23 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar herkese selam,

Ben 29 yaşındayım, öğretmenim. Artık hem spor yapma hem de vücuda şekil verme gereğini duydum. Yaş geçiyor artık. Bir öğretmen arkadaşımından duymuştum burayı, not etmiştim tel.e. Yeni Başlayanlar içindeki sabit başlıkları okudum hep. Gereklilikleri, hataları, öğütleri okudum. Forum düzenini de az çok bilirim öncelerden.

Benim sizden öğrenmek istediğim şeyler:

Bu spora başlama yaşı yok elbette ama benim yaş da var 29. Yaşlı değilim tabi ki fakat gelişim sürecinde sorun olur mu?

Başka bir sorum ise ilk soruyla bağlantılı olarak, benim şimdiye kadar hiçbir sportif geçmişim olmadı. Çok nadir halı saha maçları dışında, o kadar yani. :) Bununla ilgili söyleyecekleriniz var mı?

Yalnız ben hala başlamadım, onu özellikle belirtmek isterim. Çünkü önce burada biraz bilgilenmek istedim. İlçede yaşıyorum neticede, salon ve hoca konularında ne olur bilmiyorum. Burada da okuduğum kadarıyla sorun olabiliyor bu konular.

Lise ve üniversite yıllarında cidden zayıftım. 170 küsur cm boy, 50 küsur kilo. İş yaşamıyla beraber kilolanma başladı, tabi ki bel ve göbekte... Şu an 60 küsur. En fazla 65.

Vücut tiplerini de öğrendim ilk defa, tam anlamıyla uymak zor ama baktığımda genel olarak ektomorfum sanırım.

Saygılar...:)

2. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
  3. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Sıkı çalışarak ve beslenmenize dikkat ederek iyi bir vücut kazanabilirsiniz.Yaşınızda problem yok. Gereken 2 şey azim ve sabır.Gerisi gelir zaten.

eagle45 bunu beğendi.
  4. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    1-29 yaş vg sporu için geç bir yaş değil ronnie coleman bile geç başlamıştır bu spora sonuç olarak 8 kez mr olympia oldu yani doğru beslenirseniz iyi uyuyup,iyi antreman yaparsanız bundan sonraki günlerinizi güçlü estetik bir vücutla geçirirsiniz
    2-spor hocalarının bazıları ilgilidir bazıları değildir maalesef ama sorun olmaz çünkü burada parayla satın alamayacağınız bilgiler mevcut ve bir önerimde bol bol vg hareketlerinin nasıl yapıldığını internette videolara bakarak öğrenmeye çalışın
    3-halı saha maçı yapmak özellikle hiç sporla alakası olmayan biri için çok tehlikelidir kalbe zararı olduğu gibi sakatlanmalarada yol açar onun için halı saha maçlarından şimdilik uzak durun

halterman ve eagle45 bunu beğendi.
  5. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
  6. Pumping İron

Pumping İron Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    yaş sadece bir numaradır.Siz sporu sağlık ve eskisine nazaran daha fit bir vücut için yapacaksınız.Bence doğru bir kara spora başlamanız
    saygılar

eagle45 ve halterman bunu beğendi.
  7. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Merhaba hocam.
    Bu sporda yaş önemli değil,kimya hocam 51 yaşında ve hala benim geldiğim salona geliyor gelişmeside güzel ilerliyor.Salonda hocanız program vericek siz onlara uydugunuz taktirde aynaya bakıp keşke daha önce başlasaymışım diceksiniz :) Saygılarımla.

eagle45 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş