Merhaba Yeniyim Yardımınız Gerekli

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Keto tarafından 15 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Keto

Keto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hepinize merhabalar. Forumdada yeniyim spor konusundada :) yaşım 18 190 boyundayım ve 90 kiloyum. Daha önce hiç spor yapmadım tecrübesizim ve bodye başlamak istiyorum. Şınav çok zor çekiyorum ve barfiks hiç çekemiyorum. Bazıları bodye başlamadan önce bu vücut ağırlığıyla yapılan hareketleri düzgün birşekilde yapacak seviyeye geldikten sonra başlamamı söylüyorlar. He birde eğik duruyorum kambur gibiyim dik yürümekte zorlanıyorum. Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler :)

2. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Yeniysen zorlanman normal.Ama forumu biraz okuduysan şunu görmüşsündür.Dediklerini yapabilmen için önce beslenme düzeni oluşturman gerekli.Vucut ağırlığıyla yapılan hareketleri düzgün şekilde yapacak seviye dedikleri kiloysa, vucut kitle endeksini hesaplarsın kendine uygun kilonu hesaplayabilirsin.O kiloya gelmek için zaten kardiyo yapman gerekli.Kardiyo için spor salonuna gitmen şart değil, hergün 1 saat tempolu yürü o zaten kardiyodur.Dik yürümekte zornaıyorsun kambursun.Bir doktor şöyle demişti, oturduğunda ve yürürken kendini dik tutmaya çabalarsan bir süre sonra sırt kaslarında buna alışır ve dimdik yürümeye başlarsın.Ha, etraftan duyupta mucizevi şeylermiş gibi suplementlere de dalma.Onlar sadece vucudun ihtiyaç duymaya başladığı seviyede kullanılacak besin takviyeleridir.3. aydan önce kimse önermez.Ha, yağ yakımına yardımcı olarak L carnitin ve CLA kullanımı zaman olarak sıkıntı olmaz, ama onlar yağ yakıcı ürünler değildir sadece yardımcı besin takviyeleridir.Yağ yakmaz yağ yakımına yardım eder.

3. Keto

Keto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İlginizden ötürü çok teşekkürler. Barfiks, şınavı kolayca yapabilceğim bir düzeye geçtikten sonra ağırlık kaldırmaya başlamam gerektiği söylüyorlar. Dik durmayı çok deniyorum olmuyor

4. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Dik durmayı antreman olarak günlük rutin haline getir.Eğer olmuyorsa doktora başvurup kemiklerinde bir sorun olup olmadığını araştır.Yaşın genç olduğu için erken yaşlarda tedbirler ileriye doğru daha verimli oluyor.

Eğer kaslarını güçlendirmezsen beslenme düzenini oluşturmazsan zaten ne brfiks çekebilirsin ne mekik çekebilirsin.Ben kendimden örnek vereyim ilk başladığımda ne mekik ne şınav çekebiliyordum ama büyük kas gruplarımı çalıştırdıkça kaslarım vucudumu daha rahat taşımaya başladı.Büyük kas gruplarıda göüğüs ön kol sırt karın kasları gibi.

5. Keto

Keto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Anladım teşekkürler

6. Tarik Yilmaz

Tarik Yilmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar, yasim 17, boyum 177 kilomda 85. ilk önce kilo verip sonra vücüt gelistirmek istiyorum bana yardim ederseniz sevinirim.

7. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Sevgili kardeşim çözüm basit.Hayatından ilk başta kolayı, sonra şekeri, sonra kalorisi ve karbonhidrat miktarı en düşük yiyecek ve içecekleri tüketeceksin.KEndine beslenme düzeni kurmak zorundasın.Daha sonra kardiyo, yani koşma koşamıyosan tüksek tempolu yürüyeceksin.Evde yarım mekik dediğimiz crunch hareketi ve şınav hareketini ekleyebilirsin.Zayıfladıktan sonra BB yapayım diyorsan öncelikle bu.Ama hem kas hem zayıflama diyorsan imkanın varsa spor salonuna git.Yok gidemem diyorsan evde dumbel ile yapılabilecek hareketler başlığını incelemeni tavsiye ederim ben o düzende çalışıyorum.Ama beslenme düzeni şart ve kendini sakatlayacak ağırlıkların altına girme.

Sayfayı Paylaş