Merhaba,değerlendirme alabilir miyim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Losches tarafından 1 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Losches

Losches Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle selam herkese.
    Umarım başlığı doğru yere doğru şekilde açıyorumdur.Kimsenin boşuna vaktini veya enerjisini çalmak istemem.Öncelikle kendimi tanıtayım daha sonra konuya geçeriz.Adım Berkay 22 yaşındayım Kocaeli'de Besyo Antrenörlük öğrencisiyim bu yaz okul bitiyor inşallah.Amatör olarak futbol oynuyorum yıllardır şuan da bir süper amatör klübündeyim ve haftada ortalama 4 idman yapıyoruz,haftasonu da maç tabiki.Ben bunun bana yeterli gelmediğini gördüm ve okula da çıkmam gerekmediğinden(tek dersim var iki dönemden de) evimin yanındaki fitness salonuna yazıldım.1 aydır çalışıyorum sadece ve size beslenme,çalışma programlarımı sunup feedback istiyorum olumlu olumsuz farketmez sonuçta bilgi alışverişi yapalim ve hata varsa yakın zamanda dönelim diye.Bu arada fitnessda yeni sayılırım 2 aydan fazla gitmişliğim yoktur onda da sakatlığımı tedavi edip güçlendirmek için gelmiştim,ancak şuan da istediğim 64 kilo olan vücudumu en az yağ alarak 68-69 kiloya genişletmek,boyum 1.73 civarında.Omuzlarım dar,gövdem kısa ve bicepslerim biraz zayıftır.Abdominal bölgesinde de baklavanın 4ü var ancak diğer ikisini daha çıkaramadım :) Her neyse diceksiniz ki bu çocuk nasıl futbol oynuyor,oyun tarzım messiyi andırır biraz :D Konuya geçelim
    Ekim ayının başında adaptasyon olmak için sadece bir hafta adapte haftası geçirdim.Ondan sonraki haftalarda sırayla 1.gün Göğüs-Ön kol,2.gün Sırtkanat-Arka kol,3.gün omuz bacak çalışmaya başladım.
    1.gün:Göğüs için sırasıyla;Bench press,dumbell press,incline bench press,incline dumbell fly,chest press
    ön kol için sırasıyla:barbell curl,incline curl ve dumbell alternate biceps curl(bir kol izotonik olarak kasılı biçimde)
    2.gün Sırt-kanat için:Barfiks,sırta çekiş,göğüse çekiş,karma çekiş ve one dumbell rowing
    Arka kol için:makinada push down lat machine,alna press ve ağırlıksız dips
    3.gün:Omuz için:Ters oturarak omuz press,omuz yana açış dumbell,ön omuz dumbell ve çeneye çekiş z bar
    bacaklar için:hach squat(makinada çökme),leg extansion ve leg curl

Programım şimdilik böyle 3 gün gidip bir gün dinleniyorum ve 1 aydır bunu yapıyorum 1 ay daha yapmayı düşünüyorum daha sonra hipertrofiye geçip 1 ay onu çalıştıktan sonra da artık 3.ay sonunda süpersete geçmeyi planlıyorum.Yaklaşık 8-9 ay zamanım var bu arada.

Bana verilen beslenme programı da şöyle:
    Sabah 4 yumurta beyazı 2 sarısı,peynir,bal,süt onun dışında kahvaltılık
    Ara öğün muz
    Öğlen pilavlı yada makarnalı tavuk
    Ara öğün badem,elma yada evde bulunan atom karışımı
    Akşam kırmızı etli pilav ya da makarna bol salata

Ayrıca 2.ci haftadan sonra beslenmemi düzenli yaptığımı göz önüne alarak kilo almama yardımcı olması için Multipower Hyper Mass 3000 ve de tabiki protein olarak da Multipower whey protein aldım.Ancak bunların kullanımı konusunda tam sağlıklı bilgiler edinemedim açıkası.Malzemeleri aldığım arkadaş günde 4 kez karbonhidrat kullanmamı söyledi ancak bu bende karın bölgesinde yağlanma yapar diye 3e düşürdüm ama acaba doğru şekilde alıyor muyum diye bilmiyorum kaç gram almam gerekir bir serviste?Proteini fitness antremanından çıktıktan hemen sonra yaklaşık 30gram olarak alıyorum bunun doğru olması lazım değilmi?Karbonhidratı da sabah kalkar kalkmaz,fitness antremanına gitmeden 25-30 dk önce ve yatmadan önce alıyorum ancak miktarını tekrar sölüyorum yanlış yapıyor olabilirim.
    Unutmayın ben performans sporcusuyum ve öğlen saat 12 gibi fitnessa giriyorum akşam 7gibi de takımla antremana çıkıyorum bunları da göz önünde bulundurun.Ayrıca amacım body-building değil daha fit ve yağsız bir vücut ve kuvvet artırımı.

Buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler,her türlü yoruma açığım.Unuttuğum atladığım yerler olabilir soru da sorabilirsiniz bunlarla ilgili.
    İyi günler kolay gelsin.

Son düzenleme: 1 Kasım 2012
  2. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    İşin içinde futbol varsa şunu söyleyebilirim , mesela bacak kaslarınla ilgili antrenmalarını düzenlemen önemli.. Bacak kaslı hareketleri yaptığın gün ve sonraki gün kardiyo çalışması yapma mesela..kardiyo yaptığın takdirde bacak kası gelişimini sınırlarsın.

Mesela ağır futbol idmanlarının olduğu günlerde idmanlarından önce ağırlık antrenmalarını koyma , futbol idmanının kardiyo seviyesinin düşük olduğu günler ağırlık çalışması yap ki hasara uğrayan kaslarının gelişimini daha da yavaşlatma..

3. By.Bordobereli

By.Bordobereli Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    kilon 63 ise hafif kas olarak kilo almak seni fena göstermez abi 30 gr protein yeine 80 gr proteini alırsan daha iyi olur diyorum illa hacimlenmek için değil kaslarını da beslemiş olursun önerilerim bu kadar iyi gelişmeler

4. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    63 kilo olan birinin ağırlık antrenmanından hemen sonra 80 gram protein alması çok değil mi ?

5. ucgenbody

ucgenbody Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    hangi fitness salonuna gidiyorsun kocaelide ?

6. Losches

Losches Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yahyakaptdanki kaptan gym

7. Losches

Losches Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bacak kaslarını zorlamadan giriyorum zaten alt kısımda herhangi bir sıkıntı yok orda düşük kilolarda çok tekrar yapıyorum

8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Bukadar pres göğse fazla boşuna kendini sakatlama

Biceps kötü biceps için inc ve bu ayda ilginç
    Burda barbel curl ve humer sana yeter zorlammazsan 3. Hareketi izole ekle
    Tricepste hareket sırasını benim yaptiğım gibi yap
    Omuzda İyice güçlelenekadar oturarak pres yerine ayakta pres yap

9. Losches

Losches Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    teşekkür ettim dikkate alıcam bunları bunların dışında iyi sanırım?

Sayfayı Paylaş