Merhaba Arkadaşlar

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Azi tarafından 13 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır 2 tane 5 er kg'lik dumbellerle body yapmaya çalışıyorum.1.ay çok düzensiz çalıştım kafam estikçe ağırlık kaldırdım.Son 1 aydır düzene girdim.1 gün ağırlık kaldırıyordum ertesi gün 100 mekik 50 şınav çekiyordum.Bütün haftalar boyunca böyle yaptım.Anlıcağınız vücudumu dinlendircek günü hiç yapmadım.Gene de body başlamadan önceki halimden iyi hissediyorum kendimi.Amatör olduğum için hareketlerin ingizlice karşılıklarınıda bilmiyorum ama size izah etmeye çalışayım:

Ağırlık kaldırdığımım günlerde pazu,omuz,göğüs bölgesi hareketini 100 defa yaptım.3 bölge çalıştığım için toplamda 300 defa yapmış oluyorum.Bu hareketleride 4*25 şeklinde yaptım.Yani 25 kere kaldırdığımda yoruldum dinlendim tekrar 25 tekrar 25 tekrar 25 şeklinde.Forumu okuduğumda hacim yapmak istiyorsak ağırlığı yüksek tutup setleri azaltmamız lazım olduğunu öğrendim.Sizce artık 5 kg'lik dumbellerı yükseltme vaktim geldi mi?Bu arada 1 gün ağırlık ertesi gün 100 mekik+50 şınav çekmekten vazgeçmeliyim?Vücudumu dinlendircek zaman bırakmıyorum hiç

Umarım derdimi anlatabilmişimdir,şimdiden yardımcı olucak arkadaşlara teşekkürler

AbdilSoylu bunu beğendi.
  2. 14oguz14

14oguz14 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    100 mekik 50 şınav çok sen daha amatörsün evde yapıyosun sen tüm setleri 3X10 yap sen uzun zamandır bu şekilde yapıyosun belliki alışmıştır vucut ağırlığa basınca..

o yüzden git bi spor mağzasına dumbelleri alırken deneyerek al yani seni zorluyosa al ama acı vericek kadar zorlamasın çok abartma

3. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Şubat ayında başlayacağım spor salonuna.Yazdıklarından anladığım kadarıyla dumbell ağırlığını arttırmamı istiyorsun.Peki 1 gün ağırlık diğer gün mekik-şınav çekme ne kadar doğru?Vücudumu 1 gün dinlendirmeli miyim?Bütün günlerim dolu geçerse daha kısa sürede daha iyi kas mı yaparım?

AbdilSoylu bunu beğendi.
  4. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Evet ağırlık arttırma vaktin gelmiş ama gelişememek yüzünden değil 2 aydır yaptığın için.

Yine söylüyorum Hacim sadece çok ağır çalışmak ile olmaz.Beslenmek 1 numaralı dikkat edilecek husustur.

2 numaralı husussa kişinin kendine özel çalışmasıdır.Yani sen ağır çalışarak gelişirsin ben hafif çalışarak bu sana kalmış.

Dumbbell leri arttırabilirsin ama kolay gelsin :)

5. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Yaşını kilonu boyunu yazsaydın daha iyi olurdu ama yinede cevaplıyalım.Benim antremanıma göre seninki biraz değişikmiş ben bir gün içerisinde dambıl karın göğüs gibi programımı uyguluyorum öylede tavsiye ederim diğer günümde sadece dinlenme.Gelişim açısından iyi oluyor.Beslenmede de dikkat edersen gayet güzel geliştirirsin vücudunu

AbdilSoylu bunu beğendi.
  6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

- Konu forum kurallarına aykırıdır
    - Konu başlığınız açıklayıcı değildir.
    - Kaynak belirtilmemiştir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Azi ve AbdilSoylu bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş