Merhaba arkadaşlar yeniyim yardım istiyorum.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Chryin tarafından 22 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Chryin

Chryin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar merhaba.

Sitenize yeni üye oldum dolayısıyla konuyu hangi bölüme açacagımı bilemedim. Yanlış birşey yaptıysam özür dilerim.

Sizlere sormak, danışmak, bilgi almak istedigim bir konu var yardımcı olursanız çok sevinecegim.

Konu şu;

Boyum 180 CM kilom 92 KG

Kilom fazla göbegim iyice kendini belli etti. Gögüslerim afedersiniz bir bayan gogsu gibi oldu rahatsız oluyorum. Bu yüzden bugun Eskişehir'de bulunan Esjim spor salonuna yazıldım.

Hoca yoktu yazıldıgım gibi başlamadım 1 - 2 gun sonra başlıyacagım.

Size soracagım şey şu;

Benim vermek istedigim kilo 15 kilo. Amacım 76 - 77 - 78 KG arası kilolara düşmek. 15 Kilo sizce fazla mı? Yaz mevsimine 5 ay kadar bir süre var. 5 ayda 15 kilo verebilir miyim? Bende oldugunda fazla azim var bu kilo konusunda. Günde en az 1 LT cola içen bi insanım ve sırf kilo alıyorum diye çok sevdigim içeçek olan Cola'yı bıraktım yaklaşık 2 aydır içmiyorum.

15 kiloyu ne kadar sürede verebilirim 5 ay gibi bir sürede verebilir miyim? Amacım vucut geliştirmek felan degil istedigim tek şey vücudumda bulunan yagları ve fazla kiloları atmak. Kıloları attıktan sonra tabiki vucut çalışmaya başlıyacagım. Bu arada yaşım 22.

Siz neler önerirsiniz? Fikirleriniz, yorumlarınız benim için çok degerli arkadaşlar lütfen yardımcı olun, çok minnettar kalacagım..

2. xtone

xtone Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    daha deneyimli abilemiz sana daha ii bilgi verebilir ama sana gördügüm ve tecrübelerime dayanarak bi kaç şey önerebilirim.

öneclikle koşmanı öneriyorum açık havada ,parkda veya varsa deniz kenarında koşu yapmandır jok atmadın dır

2. önerimde kardio dedigimiz ayrıntılı bilgiyide forumdaki sayfalardan alabilecegin yag yakımı olayı olan kardio çalışmandır

bide bol bol mekik cekmeni öneririm özellikle düz mekik cok yararlı

hırslıyım diyosan 5 ayda 15 kilo verebilirsin sana şimdiden kolay gelsin;)

3. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Öncelikle hoşgeldin aramıza "Chryin" bu forumda cevabını alamayacağın soru yoktur neredeyse, (Tabi VG konusunda) Şu an sitede çok fazla kişi yok, bende daha temel aşamasındayım en sağlıklı bilgiyi hocalarımız sana vereceklerdir.
    Bilgi almak istediğin konudada arama yapıp bulabilirsin, bendende bir tavsiye; "şu gibi sürede şu kadar yapabilirim"gibi düşüncelere kapılma!

Sabır-Azim-Disiplin sana başarı olarak dönecektir.. Bunların dışında Diyet olayı, Bilinçli antrenman ile bu işi halledersin bunun yanındada supplement yani "besin takviyesi" kullanırsan dahada iyi olacaktır, tabi bunun içinde biraz zaman geçmesi lazım yani vücudun hamlığını atması ve adaptasyon evresini bitirmesi gerekli !

Bunlarıda yaptıktan sonra yapman gereken tek bir şey kalıyor oda moralini yüksek tutmak, Başarılar......

Son düzenleme: 22 Ocak 2008
  4. Chryin

Chryin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben başladıktan sonra vucudumda degişmeleri göreyim yani ne bileyim 1 kilo bile verdigimi gördügümde moralim acayip yükselir harbiden kilo olayına çok fena taktım. 15 kilo verdigimde sanırım havalarda uçarım :)

Bu arada cevap veren arkadaşlar çok teşekkürler dediginiz gibi hocolar felan sitede aktif olurlar onlar daha iyi bilgilendirir, sakın yanlış anlamayın sizede çok teşekkür ederim..

5. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Önceki mesajımdaki tavsiyelere uyarsan bir sorun olacağını sanmıyorum,
    benim anlatmak istediğim; 1 ayda 5 kilo vermeliyim gibi düşünceleri aklından silmen gerekli, böyle düşünceler vücudunda sakatlıklar bile yaratabilir yani "şu kadar ağır girsem daha çabuk gelişir bu hareket güzelmiş bunuda yapayim bari" işte olaylar çok yanlış..
    hocanın verdiği programı al body forum tr'deki hocalara danış eklenecek yada çıkartılacak hareketler olabilir. Zaten ilk hafta vücudun sürekli hamlayacaktır, çok fazla ağrı hissedebilirsin bu demek değildirki her zaman böyle acılar hissedeceksin, zamanla o ağrılar yerini tatlı ağrılara bırakacak bunu sende göreceksin Daima azimi elden bırakma, bu arada Yeni başlayanların merak ettikleri Ve Püf Noktalar diye bölümler var oralara bakıp merak ettiklerini öğrenebilirsin.

Bu işi başaracağına inanıyorum, Saygılar..........

6. Chryin

Chryin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İnşallah üstad inşallah başarıcam kilo dendimi azim en üst seviyede oluyor bende :) Yaza formda girmek istiyorum.

Çok teşekkürler üstad gerçekten ;)

7. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Rica ederim "Chryin"
    Saygılar....

8. tLg

tLg Yeni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tLg
    bence 15 kılo vermene gerek yok uzun boylulardakı ben senden daha uzunum yaklasık 8-10 cm kadar o ıstedıgın kılolar hıcde hos durmaz ama gobekde hos durur gıbı bı sonuc cıkarman yanlıs olur burdan.Vucut gelıstırmek ıstemıyorum demıssın zaten bence sana 10 kılo bıle vermen fazla zaten vucudunun dırı gorunmesı lasım boyun uzun oldugu ıcın he sen dıyosan yok benım kemıklerımın sayılması lazım bı yerde muhabbet gectıımı vs kaburgada kac kemık var dıye hemen elını kaburgana atıp kemıklerını saymak ıstıyosan olabılrı tabı ama bence 75 kılolar 180 ıcın uygun degıl 85 olarak dusun bence zaten degısımı goruceksın ılerlıyen ayylarda :)

Sayfayı Paylaş