merhaba arkadaşlar bi kac sorum war

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve crazyboy93 tarafından 15 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. crazyboy93

crazyboy93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ben forumunuzu gezdim çok beğendim ve kayıt oldum.Şuan bir kaç sorum war. Bel çevrem 104 çok yağ yok göbek çevremde ama rahatsız oluyorum kilolarımdan,kilo vermek istedeğim için siteden baktığım cardio bilgileriyle sabah 1,5km koşuyorum ama yeterli olmuyo yine kilo alıyorum günde 2700 cal diyet uyguluyorum yanlışı nerde yapıyorum acaba vücudum biraz iri yaşıtlarıma göre omuz çevrem 126 cm..(küçüklükten beri kiloluyum 5,100 kg doğmuşum test yaptırdım bi hormon bozukluğum yok ama sürekli kilo alıyorum:mad:)Yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar

NOT:Hergün 400 mekik 100 şınav 10 barfiks yapıyorum şınavı 15 tekrar 7 set yapıyorum mekiği 50 tekrar*8 barfikste 2 veya 3 çekiyorum (kapı barfiksim var) şuan body yapmak istemiyorum yaşım küçük olduğu için şimdiden teşekkür ederim:)

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Eylül 2015
  2. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Pardon 400 mekik 100 sınav 10 barfiks ?
    Hem cok yuklenıyorsun bence hemde hareketleri yanlıs yaptıgından olabılır cunku 15 tekrar 7 set ssınav zordur. Yada cok ara mı verıyorsun napıyorsun bılemedım valla :S

3. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Maaşallah, gerek ebatların gerek günlük çektiğin mekik ve şınav için için. Ancak barfiks sayısını arttırmanı öneririm madem body yapmayacaksın.

Bir de102 kg olup kilonu göstermiyorsan ve dediğin gibi yağ da yoksa bu pek rastlanmayan bir durumdur önce onu söyleyeyim. Bizim oralarda senin gibi olanlara "etleri sıkı" derler yani kilolu olduğu halde kilosunu göstermeyenlere.

Günde 1,5 km çok bir koşu değil anak toplumun geneli için gayet iyi. Aldığın kalori miktarı da yaşını, kilonu ve günlük hareketlerini hesaba katarsak "gerçekten az" Gelişme çağının en civcivli döneminde bu kadar az kalori alman ne kadar doğrudur onu da merak ediyorum. Ancak yine yazdıklarına bakarak metabolizmanın az enerjiyle çok iş yaptığını söyleyeyim.

Sana çok profesyonel bir tavsiye veremem ama koşu yaparken temponu ve mesafeyi arttırman yaktığın kaloriyi arttıracağından, kalori diyetine de uyarsan kilo verdirecektir. Ama bence bu yaşta böyle bir bünye için kilo vermek gerekli midir? diye bir uzmana sormalısın.

Koşarken ağırlaştırdığın bir sırt çantası alman veya bileklerine beline falan ağırlık takman da daha fazla kalori yakmanı sağlar ancak ağırlıklı koşma kalbi hele alışık olmayan bedenlerde çok zorladığından hele küçük yaşta ne etki yapacağı tarafımdan bilinmediğinden bunu sana tavsiye edemem.

Set aralrındaki dinlenmen ne kadar? Biraz daha kısaltmayı deneyebilirsin bu da bir nebze katkı sağlar.

crazyboy93 ve Kan Mevsimi bunu beğendi.
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  5. crazyboy93

crazyboy93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet metabolizmam hızlı bi koşsam hemen göbek iniyo ama yediğimde de hemen şişiyor her set arasında 30-60 sn arası ara veriyorum ama şınav çekince gücüm bitiyor.15 taneyi zor çekiyorum aradan 10dk. sonra yine 15 çekiyorum ama mekik o şekilde değil zorlanmadan 1 dk arayla mekik 50*8 çekiyorum setlerde o şekilde 30-60 sn dinlenip 1 set daha yapıyorum...

5 kg ile göğüs,bilek ön kol çalışıyorum.

7,5 kg ile omuz arka kol günün yoruculuğuna göre kol çalışıyorum.

yaptıklarımdan sonra hala yorgun değilsem 10 kg ile kol biceps çalışıyorum ama çok kaldıramıyorum en fazla 16 tekrar*5,6 set

Son 15 şınavımı yumruk üzerinde çekiyorum 5 tekrar*3 şeklinde

11 bitkili bi karışımım var hergün onun karışımından 1 çorba kaşığı kadar yiyorum.2 günde birde yumurtayı haşlıyorum üzerine limon sıkıyorum köpükler çıkıyor kabuklu halde yeşil renkte türkiyedeki limonlardan farklı bi limon
    o köpükleri yiyorum bide protein olarak tavuk yiyorum ton balığı 160gr*2

Nerde yanlış yaptığımı bilmiyorumkafa_

Arkadaşlarım cevaplarınız için teşekkür ederim ve sayın modum özür dilerim kuralları bilmiyorum okumadım da bi daha tekrarlanmayacağına söz veriyorum...

6. tirebel

tirebel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    bak arkadaşım kilo kaybetmek için harcadığından az kalori alman gerkiyo ki kilo kaybedesin 2700 cal bence kilo vermek isteyen biri için deil tam tersine almak isteyen biri için uygun ben kilo almak istiyorum ve günde 2200 cal diyet uygulıyarak bu kiloyu alabilyorum gerisini sen hesap et şimdi sen buraya hergün ne yediğini yaz bizde ona göre yardım edelim ama unutma büyüme çağındasın ciddi bi şekilde kilo vermeyi deneme gelişme ni engeller

7. crazyboy93

crazyboy93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki bugun yediklerimi yazıyım...

Sabah: (6 da kalkıyorum koşuyorum 1,5km sonra kahvaltı yapıyorum)
    Kişniş otlu borsc çorbası
    yanında muzlu milkshake
    lahana yaprağı marul brokoli içerikli karışık salata (yağsız, sadece limon sıkıyorum)
    2 kibrit kutusu kadar peynir
    1 adet 160 gr ton balığı,fırınlanmış kıtır ekmek bide var onuda ton balığıyla beraber yiyorum.. 100gr. 1 paket
    **Büyük annemin Karışımını yiyorum 15 gr. 1 çorba kaşığı kadar...(Emin olun tadı berbat)
    (458 cal.. 100 gr kıtır ekmeği)
    sabah bu kadar

Sabah ile öğle arası (11 gibi):

2 adet muz 1 adet yeşil elma
    3 tane havuc suyu kendim sıkıyorum

Öğle(1-2 gibi)

benimki patates + soya soslu 5,6 tane yiyorum en fazla
    tanesi 80-100 gr arası

500ml cocacola...
    domates soğan marul turp karışık salata (zeytinyağlı)
    100 gr kadar çiğ sosis (salatayla iyi gidiyor):)

Öğle akşam arası:(3-3,5 arası)

kendi mixim var meyve suyu kendim sıkıp içiyorum (portakal elma muz ananas domates havuç)yarım litre kadar 2 bardaklık içiyorum

**Yumurtayı kaynatıyorum üzerine asit değeri normal limondan yüksek yeşil rus limonu sıkıyorum yumurta kabuğu köpürüyor köpükleri yiyorum

Akşam:(6 da)
    1 adet 160 gr ton balığı
    yanında karışık salata
    50-60 gr kadar pastırma
    100 gr kadar kemiksiz tavuk göğsü

Saat 8de de idmanım var ilk 10-15 dakika stretching yapıyorum sonra ilk şınavımı çekiyorum 15 tane sonra 4set*50tekrar mekik yapıyorum.30 sn her set arası mola sonra 2. şınavımı çekiyorum 15 tane sonra yine 4*50 mekik yapıyorum ama bazen 1 dk dinleniyorum karın kaslarım çok ağrıyor.sonra 'V hareketim' var onu yapıyorum (bacaklar yerden kalkık 15,20 cm başım havada kalıyorum 45-90 sn arası ne kadar dayanbilirsem
    sonra 2 dk kadar dinleniyorum ağırlığa geçiyorum 5 Kg. ile bugun omuz çalıştım mesela (forumda bulunan Flexor hocanın Evde Çalışma Prog. uyguluyorum)15 tekrar*6 set 3 hareket uyguluyorum dumbell ile Her set arası max. 45 ile 30 sn
    son şınavımı çekiyorum 15 tane..20 dk kadar ara veriyorum.

O ara geçiş süresi olarak 20 dk sonra kol çalışmaya başlıyorum eğer ölmüşsem:)7,5 kg ile 5*20 uyguluyorum ama hala canlıysam 10 kg ile 4*15 uyguluyorum 4 hareket'i son yerde ise 15*2 şınav 2 dk mola ile bitince 4 dk mola ve 30 sn aralıklarla 5tekrar*3 set yumruk üstü şınav yapıyorum...haftada 3 gün çalışıyorum 3 gün koşuyorum(1,5 km koştuğum/gün)

Programım bu kadar sonra gece 10 da yarım kase ananas yiyorum 500ml de tam yağlı sütü içip 1 kasede yoğurt yiyorum yatıyorum.Sabah 6da da kalkıyorum...
    Hergün aynısını yapmıyorum idmanda aynı setler ama farklı bölgeler çalışıyorum,beslenme de ama yakın oluyor beslenme.

AMA HALA KİLO VEREMİYORUM....kafa_Hergün bunları yemiyorum değişiyor ama buna yakın yiyorum

8. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Senin bir adam yemediğin kalmış crazyboy93 !

Bu yazdıklarınla günde 2700 kaloriyi çok rahat aşıyorsun ben şöyle bir kaba hesap yaptım yazdıklarında rahat 3200 kalori var. Kalori hesabın yanlış.

Body yapmak istemiyorum demiştin ilk mesajında, şimdi tutmuş flexor'un programını yapıyorum diyorsun. O da VG'ye giriyor.

Bildiğimiz Lime,
    Lime limon gibi neredeyse aynen. Ama dışı yeşil bir kere. Ülkemizde de yetiştirilmiyor. tayland'da tahiti farklı cinsleri var daha yuvarlakları. Çok kullanılan paylaşım programı limeware'de ki sembol de bu meyve.

Neyse demem o ki sen böyle yemeye devam edersen zayıflaman zor.
    Şınavlar arası 10 dk. ara veriyorsan da hiç çekme daha iyi.

İyi çalışmalar.

crazyboy93 bunu beğendi.
  9. crazyboy93

crazyboy93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ewet gaddarkemal o limon 10 dk ara wermiyorum aralarına mekik sıkıştırıyorum yada flexor hocanın programının arasına sıkıştırıyorum benim bb yapmamda amaç yağlardan kurtulmak yani sizin kadar ilerletmek istemiyorum zaten çok ağır çalışmıyorum max.10 kg min 5 kg en fazla 15 çalışırım 1,2 sene çalışmak istiyorum yani istediğim bi manken vücudu...;)

Beslenmeye gelince bugunluk fazla kaçmış olabilir...ama en azından fast food yemiyorum sabah yediğim çorba içinde herşey var tüm sebzeler o yüzden kalorisi hamurişi gibi yüksek bi çorba

ben büyükannemin karışımının bana kilo aldırdığını düşünüyorum ama onuda bırakmak istemiyorum yumurtaya ne dersiniz===?

10. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Peki manken vücudu, fitness vücudu yap. Bu yolda sana başarılar diliyorum. Zaten bu istikrarı bozmazsan birşeyler olacağı kesin vücudun için iyi manada.

Ancak yağ yakmak kilo vermek istiyorsan kalorili alımını kısacağın gibi daha fazla protein ve karbonhidrat almalısın. Forumlarda eminim kendine cevaplar bulabilirsin beslenme bölümünde. Burası bi kaç senelik eski bir forum ve bahsettiğin sorunu yaşayan ilk kişi dğeilsin.

Büyükannenin karışımnın sana kilo aldırdığını ben düşünmüyorum. Ottan tozdan kilo alınmaz. O otların içerisinde nadir maddeler ve faydalı şeyler olabilir ama bunu kilo aldırmak gibi bir etkisi vardır diyemeyiz direk. Yani kilo aldırabilmesi için ya iştahını ciddi olarak açacak ya da yediğin besinlerin sindirim kalitesini arttıracak ne bileyim vücudun daha çok yağ tutmasını sağlayacak bir sonuç doğurması lazım.

Bence biraz boğazını kısarda aynı programa devam edersen kilo vermen kaçınılmazdır.

crazyboy93 bunu beğendi.
  11. crazyboy93

crazyboy93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşşekkür ederim gaddarkemal cevaplar için yani sence burda neyi düşürmeliyim..bizim evin bahçesinde biz ot yetiştiriyoruz yani kişniş mazı meyankökü havacıva eğrelti otu filan yetiştiriyoruz ben çorbalara yada salatalarda kullanırım böyle şeyleri sizce bir zararı olur mu?birde 1 km den sonra kesilmeye başlıyorum buna ne tür bi çözüm bulabilirim?şimdiden teşekkür ederim...;):)

12. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yağ alımını kesme öncelikle, yağsız hayat olmaz. Misal bazı vitaminler sadece yağda çözülüp sindirlebilir. Bakma sen definasyona giren VG'cilere ya da profesyonel sporculara. Onlar bu işin kontrol altında bilgileriyle bilinçli olarak yapıyorlar. Senin verdiğin örnek listede ben pek direk yağlı besin görmedim. Ama yağa dönüştürülebilen besinler var. Bunları tüketemediğin zaman vücut bir kısmını atıp bir kısmını yağa çevirip depo ediyor. Yine de yarım yağlı süt kullanıp yağsız peynir yiyip bir nebze daha yağı kısabilirsin. Salatalarına daha az yağ atabilirsin.

Ancak yağ alımını azaltman gerekli. Orta yolu kendin ayarlayabilirsin. Sonuçta senin metabolizmana ne kadar yağ lazım bunu ben bilemem ama belirli bir miktardan sonrasının tüketilmeden depo edileceğini bilerek buna göre davranmalısın.

Yetiştirdiğiniz otlara gelince hepsi asırlardır insanoğlunun tükettiği otlardır. Ben bir zararını duymadım, faydaları vardır. Ancak neyin neye ne kadar faydası vardır bunu da bilemem bu da beni aşıyor. Ancak hiç bir otu "aşırı" tüketme. At çorbana salatana işte mis gibi.
    Yalnız anlamadığım nokta "eğrelti otu" demişsin. Lafın gelişi demedinse, ben hayatımda eğrelti otu yendiğini duymadım. Çeşit çeşit eğrelti otu vardır tarlada bostanda ağaçta yetişen. Bunlar da parazit sayılır. Mesela ağaçta yetişenler ağaçları kuruturlar. Bunları yiyor musunuz?

1 km sonra kesilme meselesine gelince bir defa aç karnına koşmanı ben doğru bulmuyorum. Aç karnına koşarak kilo veremezsin. Aksine alabilirsin. Çünkü aç karnına koşarken vücudun alarm verir. Daha sonra yediğin yemekleri otomatik olarak normalden fazla depo etmeye bakar ki "bu herif beni yine aç onu bunu yaptığında gebermiyim" der. Yemeklerden en az iki saat sonra koşman daha verimli olur. Ayrıca hangi tempoda 1,5 km. koşuyorsun yani bu mesafeyi ne kadar sürede alıyorsun, tempon ne? Bu mesafeyi 5 dk.da mı alıyorsun 7 dk.da mı, 10 dk.da mı 15 dk.da mı? Tabii ki düşük tempolu bir koşu vücutta fazla yakım oluşturmaz. Ayrıca madem tempon düşük o zaman mesafeyi arttırarak akciğerlerini geliştirebilirsin. Tıkanma sebebin aç karnına koşman ayrıca ciğerlerinin güçsüz olmasıdır.Tok karnına koşup sistematik bir şekilde mesafeni arttırırsan ve kısa mesafeli sürat koşuları da çalışırsan tıkanma sorunun eğer tıbbi bir rahatsızlığın, bir hastalığın yoksa muhtemelen düzelir, tıkanmazsın. Büyük ciğer iyidir, ama büyük ciğer iyi iş çıkarmak için yeterli değildir.

crazyboy93 bunu beğendi.
  13. crazyboy93

crazyboy93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplar için teşekkürler yine eğrelti otuna gelince normal bildiğin parazit kendi kendine yetişen eğrelti otu abi bunu eziyosun toz haline getirip bazen meyve suyunun içine katıyorum bazen çorbalara...:)

Koşuda ise yaklaşık 6-7 dakikada alıyorum 1,5km yi ama kesiliyorum zararlı bir alışkanlığım yok ama açık konuşayım hepimiz yetişkiniz sonuçta hergün 1 veya 2 kere mastürbasyon alışkanlığım var 12,13 yaşımdan beri...

ve gaddarkemal yağ oranımı nasıl hesaplayabilirim?bir link veya bi hastanede mi ölçtürebilirim...şimdiden teşekkür ederim...:)

14. crazyboy93

crazyboy93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

%27 çıktı teşekkürler gerek kalmadı google dan buldum.;)

15. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    O internetteki testlerin pek bir anlamı olmaz. Sallama o testler. İnsanların ortalama değerlerine dayanarak tahmin yürüten basit orantı programları.
    Hastahanelerde ölçtürebilirsin ancak o zaman sağlam sonuç alırsın da ne yapacaksın ya hu yağ oranını ?

Mastürbasyonla ilgili de ;

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/masturbasyon-t2162.html?t=2162&highlight=mast%FCrbasyon

Başlığından fikir edinebilirsin.

1500 metreyi de yaşına göre iyi koşuyorsun, demek ki tempolu koşuyosun. 102 kg olduğun için kesilmeni bu da etki edebilir ama çok değil.

Sen kafana yatan önerileri gerek benden gerek başkalarından seç, ailene danış ve uygula bakalım 3 ay sonra ne gibi değişiklik olacak. Biliyorsun yağlar forumlara yazı yazmakla veya nasıl yakıldığını öğrenmekle erimiyor crazyboy :) çalışma+zaman=sonuç (e=m.c kare) Nası formül?

crazyboy93 bunu beğendi.
  16. crazyboy93

crazyboy93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Abi çok teşekkür ederim cevaplar için 3 ay sonra yine konu açarım inşallah kendine iyi bak iyi çalışmalar:)

bench_Obench_O

Sayfayı Paylaş