Merhaba 4. ayıma girmiş bulunmaktayım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve İm 2 Dangerous tarafından 30 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. İm 2 Dangerous

İm 2 Dangerous Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba 4 ay önce vücut geliştirmeye başlamıştım. Yaşım 15 , Kilom 45 Ve Boyum 1.69 du... Şimdi boyum 1.74 ve kilom 54. gerçekten 4 ay önce afrikada ki çocuklar gibi kemiklerim sayıllıyordu , şimdi topladım baya allaha şükürler olsun ki :)
    Hani artık vücudum yavaş yavaş şekile girmeye , oturmaya başladı.Omuzlarım 2 ay önce 104 santimdi (başlarken 98) şimdi belki 107 ve ya 108 olmuştur. Yalnız anlayamadığım bir şey var , 4-5 Ay gelen çoğu kişinin karın kasları belirginleşmeye başladı. Benim ayakta sıktığımda bile belli olmuyor :( yatakta uzanırken sıkıyorum 4 tane belirgin çıkıyor , karın kaslarım ne zaman belirginleşmeye başlar? 2 aydır hocamın tavsiyesiyle Weight Gainer kullanıyorum , kilo alamayan arkadaşlarıma da tavsiye ederim.

evet ana soruma dönücek olursak , ben vücut geliştirmeyi uzun vadeli düşünüyorum (ömrüm boyunca). Ne zaman ideal bir vücudum olur ? (İdeal vücuttan kastım , 6lı karın kasları , geniş omuzlar , kol kasları vs.. ) Boyum 4 ayda bu kadar uzadıysa uzamayı bırakır mı?(Anne 1.67 , Baba 1.77 ) Boyumun uzamasını engelleyecek ve ya yavaşlatacak hareketler yapmıyorum...

cevap veren vermeyen herkese iyi forumlar

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    İlk başta şu kadar süre zarfında şu kadar fizik elde edersin diye bir şey kimse diyemez. Yada 6 ay çalışırsan kolun şu kadar cm olur gibi. Bu tamamen senin çalışma + dinlenme + beslenmen ile alakalı. Bir de bunlara ek olarak genetiği de varsayabiliriz.

Karın kaslarının belli olmaması eğer yağlı bir yapın yoksa o zaman yeterli karın kasın yok demektir. Yani karın kaslarını çalıştıran egzersizler yapman gerekmekte.

Yaşın daha genç umarım bu sporu ilerleyen zamanlarda da yaparsın ama omurlarına baskı bindirecek hareketlerden kaçınmalısın çünkü boy gelişimini engeller.

3. İm 2 Dangerous

İm 2 Dangerous Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim :) , yağlı bir yapım yok her zaman zayıf kaldım , ama çok iyi toparladım bu spora başlayınca , hayatım düzene girdi. daha çok sosyal oldum bırakmayıda kolay kolay düşünmüyorum , ve dediğiniz gibi vücut geliştirme boy uzamayı engellicek hareketleri yaptınızmı zararlı olur , eğer size yarıcak hareketleri yaparsanız faydalı bir spora dönüşür 14 yaşından sonra da yapılabilir 14yaş altı için ideal spor yüzmedir

Sayfayı Paylaş