Merak ettigim sorular

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve fatbody tarafından 13 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. fatbody

fatbody Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba diyerek başlamak istiyorum yazıma,bircok foruma baktıktan sonra turkiyenin buakdar bilgi iceren tek forumu olarak burayı buldum.

ilk önce kendimi tanıtayım yaş 22 Boy 1.79 kg 105 hiç spor yapmıslıgım yok sayilir.Şimdi kg vermek istiyorum acilen burada bircok konuyu okudum 2 görüş var kg verirken yag yakarken sadece cardio 1.görus diger gorus ise agirlikli calismalar+cardio.

Hangisi daha faydalı olur bilemiyorum eger sadece cardio olcaksa salona yazılmayı pek dusunmuyorum kendimde sabah 25 30dk tempolu yuruyus aksamda 25 30dk tempolu yuruyus + diyet olarak yapabilirm bu hızlı kg vermemi saglarmı?

Benim istedigim hızlı bir yag yakımı agir spor agir diyet uygularım hiç sorun degil.ama misal ayda 3 degilde 5kg vereyim biliyorum cok saglıklı degil ama biraz fazla vermek istiyorum.

Ne yaparak başlamalıyım diyetisyne gittim bi ara nasıl yemek yenmesi gerektigini biliyorum ufak ornek

sabah lor salatalık domates yumurta peynir yarım dilim ekmek öglen ızgara arada yogurt aksam sebze yemegi vs. bunları biliyorumda yapamıyorum işte.kafa_

Yeme düzenim ise şöyle misal bi yemekde oturup yarım ekmek yemem oturup 2-3 tabak yemek yemem. ama fast food olsun 2 tane buyuk pizza yiyim tatli olsun yarım kg dondurma yiyim. evde abur cubur olsun asla bırakmam.yani kısaca pis bogazlık var.Cok oturuyorum pc basında 10saat spor vs yok.kosu bandına cıksam 5dk sora nefes kalmaz.

İzmirli olanlar güzel bir salon varsa gelebilirm genellikle gorduklerim ilgisiz hocalar var o yuzden soguk bakıyorum.Neler yapmalıyım tecrübeli arkadaslar yag yakımı günlüklerini okudum ama biraz daha benim sorularıma cevap istiyorum mümkünse.

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.223
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    1 ayda 5 kilo çokta fazla değil,zaten ilk ay dan sonraki aylarda aynı hızda kilo vermezsin, eğer hızlı vermek istiyorum diyrsan o zmaan san ahit carido öneririm,bana kalırsa ağpırlık idman +carido ...nedeni ise; kaslı zayıf vücudun olur ;)

sadece cardi,o yaparsan sadece zayıflarsın...hangisini seçersin sen karar ver...

3. fatbody

fatbody Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Peki hocam bunu belli bir programı varmidir bildiginiz? yarın salona gidip kayıt olacam

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.223
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Program olarak salona git kayıt ol,hocanın sana vereceği programı uygula..düz mantık olarak şunu yapabilirisn ;

ağğırlık idmanı hününde sadeec ağırlık çalış,off gününde ise hit carido yap...

5. fatbody

fatbody Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Karatayim kitabini okudum hocam da forumdaki bircok bilgi ile ters düşüyor

Protein tozunun kesinlikle sporcuların kullanmaması gerektigini insan vücudunun asla ihtiyacı olmadıgını bunların eroinden farkı olmadıgını yazıyor.

2.si yumurta cok pişmeli yazıyor nasıl yumurta pişirlmeli konusunda profesor karatay ise tam tersi cok az pişirilmeli diyor.

bunlar gibi bircok ters düşen şey var hangisi dogru nasıl bilcez:mad:

6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.223
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Bu kadar kişi nin bahsettiği konular hakkındaki fikirleri genelde aynıdır.Unutmamk lazım yumurta en basit bildiğin protein ama onuda abartırsan vücut zararını sivilce olarak dışarı atar.Protein tozu içinde aynı şey geçerli,unutmamak alzım ; herşey kararınca kullanıldıı sürece zarar vermez insana.

Bu kadar kişi bu konuda hemfikir ,karatay denilen artık kişimidr v.s ne ise hiç okumadım bilmem,sadece bir kaynak zararlı diyor ise o tez çürütülemez.

bence sen yumnurtayı normal haşla ye,protein tozunuda imkanın varsa sabah aç karnına 1 ölçek,idman sonrası( önceside olabilir) 1 ölçek al ...ayrıca düzenli beslenmeyi ihmal etm.

Sayfayı Paylaş