Merak ettiğim konular

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ByCobra tarafından 13 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ByCobra

ByCobra Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    hocalarıma sordum ama istekli ve anlaşılır cevap vermediler bir de size sorayım dedim.

1-yaşım 17 boyum 167 cm.fit bir vücut için dürüst olalım bu boy iyimidir?yani bu boy güzel fit, yani bir vücut mankeni gibi olur mu?
    2-boyla ilgili bir doktora gidiyordum.endokrin doktoruydu.işte büyüme hormonu kullandım boyum bu kadar uzadı ve dedi ki sen belki üç cm daha uzarsın ama o kadar.şimdi biliyorum fitness ve body boy kısaltmaz ama teyit ettirmek istedim.kısaltır mı?normal kilolarla normal bir çalışmayla boy uzamasında durma olur mu?zaten boyum kısa iki üç cm uzayabilirmişim onu da kaybetmek istemiyorum.ve de uzaltmak için kas çalışmak mantıklı mı?(hani derler ya, yüzme yap uzamak için baskete git.aynı etkiyi fitness da yapıyordur değil mi?)
    3-kas kaybına uğramamam için detaylı bir anlatım yapabilirmisiniz?
    4-bölgesel yağ yakımı olmadığını biliyorum ama göğüsümde aşırı yağlanma var.göğüs kası çalışarak onu küçültebilir miyim?bu diyetime ne kadar yardımcı olur?

Şimdiden sağolun...

Son düzenleme: 13 Kasım 2011
  2. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    sadece 1.ve 2. sorularına cevap vericem;
    1-Fit vücuttan kastın ne olduğunu tam olarak kavrayamadım ama anladığım kadarıyla kaslı-sağlam bi vücuttan bahsediyosun:evet olur ama ben 1,67 olan hiç bi vücut mankeni görmedim 1,70 falan olsan hadi belki diyebilirdim...
    2-Boyla ilgili çoğu kişinin yanlış düşüncesi var 20 yaşına geldim neredeyse 11-12 yaşından beri çalışıyorum(tam boy uzama dönemleri)şu anda 1,85 boyum var yani boyla ilgili bi sıkıntın olmasın body yapınca tabiki de boy kısalmaz ancak halterci gibi çalışırsan boyun kısaması kaçınılmaz :).

3. ByCobra

ByCobra Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    hani eklentide göründüğü gibi fit dediğimiz aşırı kaslı olmayan daha çok hollywoodvari kaslı yapıyı kastettim.belki ben bu kadar olamam ama bu tarz bir şey.

Ekli Dosyalar:

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    ByCobra ;

1-Evet dğrğst olalım o boyda fit model olmaz....( kişilerin boyunuza v.s saygım var o ayrı konu)

2-Yaşın 17 squat tarzı harekt boy uzamasına etki eder....

3-ağırlık idmanı ayrı günde,cardio ayrı günde yapmalısın ve çok sağlam beslenmelisin..

4-CARDİO ŞART...

Birde benden bir şı : 5- örnek verdiğin kişidemi fazla kas yok :) o kadar basit görme...

sana tavsiyem şu olacak ;

öncelikle boyun var ama kilon yok...örnek vermek gerekirse...

diyelim sen 70 kilosun...ve boyun 1.67

ilk olarka sağlam fit bir vücut istiyor isen..85-90 kiloya çıkacaksın...( hazır kış aylarındayız) sonra nisan-mart gibi sıkı definasyon ..kilo vereceksin...

ben hızlı hgeçtim...ha deyince olmaz..verdiğim örneği 1-2 belki 3 yılda yaparsın..ancak olay o şekilde olucaktır...

kolay gelsin sende bendensin ;)

sultanmehmed bunu beğendi.
  5. ByCobra

ByCobra Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    peki boyumun en az ne kadar olması lazım?

6. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    senin olabileceğin en fazla 1,70 falan sanırım ama taş çatlasın 1,73 diyelim ama genel olarak soruyosan 1,80 1,90 arası olur çoğu mankenler

7. mars35

mars35 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Mankenlik için boy evet önemli ama fotomodellerde boya bakılmaz buda bir alternatif hedeflerin için ;)

8. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    standar fit modellerde boy kilo arasında 10 kilo olur...ama sen fazla takıntı yapma boyuna..senin boyundada ne meşhur kişielr var..ve vücutları mükemmel..yılmadan devam et...olduğu kadar..sonuçta sihirli bir değenek yok boyunu 1-80-1-90 yapacak..sende elindeki ile idare edeceksin ve şükredeceksin :)

9. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Herkes kendi vücuduna göre vücut geliştirme yapmalıdır arkadaşlar :)

Öncelikle vücudunuzu sevin ve kabullenin; siz endomorf bir vücut yapısına sahipsiniz, o beğendiğiniz fitness modellerden çok daha fazla her kas grubunuzu şişirme imkanınız var!
    Bunu işte değerlendirim derim!

Ama aynı zamanda yağlanma bakımından diğer vücut tiplerine göre daha fazla risk altındasınız! O yüzden kardio sizin neredeyse hayatınız olmalı, bir alışkanlığınız olmalı, antremandan öte bir şey olmalı sizin için...

Düzgün bir kardio + ağırlık antremanı programı ile çok iyi bir vücudu yakalayacağınıza eminim :)
    Endomorflara haz güzel bir vücudunuz olacak...

Son bir tavsiye; siz kardio antremanınızı koşu bandı vb aletler yerine daha çok yüzme ile yaparsanız çok daha iyi olacaktır! Hatta bence bir havuza yazılıp kardio antremanlarınızı orada yüzme çeşitleri ile yapın derim!

Nedenine gelince; yüzme boy almanıza yardımcı olacaktır, zaten doktorunuzunda dediği gibi en fazla 2-3 cm daha alacağınız var! Ama yüzme bundan daha önemlisi omuzlarınızın gelişmesini sağlıyacaktır! Erkeklerde büyüme biliyorsunuz zaten 20-26 yaşına kadar en fazla, zaten alabileceğiniz boy belli, hazır yaşınızda uygunken büyümenizi omuza da verirseniz ileriki dönemde vücut geliştirme için size büyük avantajlar sağlayacaktır!
    Uzun omuzlar her vücuda olduğu kadar sizin vücut yapınıza da çok yakışacaktır!

Dediğim gibi zaten ana kas gruplarını bizlere göre çok daha hızlı ve daha büyük kas kütlesi olarak geliştirme imkanınızda olduğu için çok güzel vücut yaparsınız!
    Ne olur; omuz ölçün zaten var, 2 ay çalışıp bir lateral yaparsın çok güzel bir görüntü ortaya çıkar...

Bunu her zaman iddia ediyorum, boy falan filan hikaye... Vücudu asıl gösteren bel ile lateral arasındaki orantıdır; belin inceyse lateralin çokiyi ise, çok aşırı bir omuz ölçün olmasa bile vücudun güzel gözükür, boyun olmasada vücudun çok dehşet gözükür ;)

10. ByCobra

ByCobra Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    tüm yorumlarınız için teşekkür ederim.boyu sorun etmemek gerçekten zor.kaç yaşından beri aynı çile hep engel oldu bana.psikolojik yanıyla da.bakıyorum spor salonundaki neredeyse herkes 1.80 ya da benden uzun ama normal.önceden bu kadar dert etmezdim ama şimdi hep uzun insanlarla aynı ortamda bulununca insanın morali gene bozuluyor.

11. mars35

mars35 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Boyu bu kadar kafana takma,taktığın sürece sana engel olacaktır kaldı ki sana bir örnek veriyim NBA'de Earl Boykins adında bir basketbolcu vardır ki boyu 1.65'dir.

Gördüğün gibi boy hiçbirşeye engel değil

12. ByCobra

ByCobra Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar bir şey daha soracağım.
    şimdi adonis kası ve 6lı paketlerden bahsedeceğim çoğunuz kızacaksınız kızlar için bu işi yapıyorum diye ama yani kötü bir sebep değil bence :) neyse söze gelirsek duyduğuma göre 4 kişiden birinde adonis çıkmıyormuş.karın kasları da kalıtsal olarak bazı kişilerde güzel bazı kişilerde ise belirsiz durabiliyormuş.demek istediğim şu genetiğim ne yapa yapa öğreneceğim ama boyum kısa diye adonis/karın kasları/biceps/omuz/trapez bunların estetiği etkilenir mi?
    dediğiniz gibi boyum kısa olduğundan manken olamam ama vücudumu onalara benzetebilirmiyim?

13. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

Evet Türkiye'nin acı gerçeği bu...Ülkemizde her 4 kişiye 1 adonis kası düşüyor...

KaanF ve ZeusS_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş