merak ettiğim birkaç şey var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve halogong tarafından 17 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. halogong

halogong Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    8 şubat ta düzenli olarak başladım bu spora.yaklaşık 1.5 ay geçti ve ufakta olsa gözle görülür bir gelişme var ve bundan çok memnunum.kambur yürüyordum artık dik yürüyebiliyorum.her neyse sorularımı sorayım sırayla.

amatör olarak bisiklet ile ilgileniyorum.genellikle tek el ile sürüyorum ve sürekli sol elim ile gidonu itiyorum.daha önce hiç düşünmedim gidonu iterken hangi kasların çalıştığını.geçen baktığımda iterken göğüs kası baya sertleşiyor kolda aynı şekilde sertleşiyordu.göğüs çalıştığımda daha çok sağ tarafta yanma ve acı oluyor sol taraf sağa göre daha güçlü olduğu içinmi böyle oluyor yoksa başka bir sorunmu var.biceps te aynı şekilde ama onda gözle görülür bi fark var bu yüzden sağı daha çok çalıştırıyorum.

birde 8 şubatta 92 kiloydum.şmidi 96 olmuşum.beslenmem her zamanki gibi ne yersem yine onları yiyorum ama antrenmandan sonra 3 haşlanmış yumurta yaklaşık 100-200gram peynir mermicek artık protein olan ne varsa yiyorum :)ailem protein tozu kullanmamı istemediği için biraz fazla protein almaya uğraşıyorum ama 4 kilo aldığım içinde bunların yağmı kasmı yoksa sumu olduğundan emin değilim.bu 4 kilo nere gitmiş olabilir.yoksa idmandan sonra yediklerim fazlamı bu yüzdenmi kilo alıyorum.

son sorumda şu
    mesela bi hareketi yaparken ciddi derecede ağrıyor.yani her zamanki ağrı acı gibi değil geçen arka kol çalışıyodum korktum bi an aşırı ağrı ve acı oldu bıraktım hemen bişe olur diye.daha fazla zorlayabilirim ama hiç bu kadar ağrı olmamıştı.daha fazla zorlamama gerek varmı ?

2. halogong

halogong Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    bugün göğüs çalıştım yine sağ taraf daha fazla zorlandı ve ağrı oluştu.yokmu şu sorulara cevap verebilecek.

3. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Önce sağlık. Doktor şart.

Sayfayı Paylaş