Merak Ettiğim Bir Kaç Şey ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve oznyldz961 tarafından 2 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. oznyldz961

oznyldz961 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar,
    İlk önce kendimi tanıtayım ;
    Yaş 17.5 Boy 1.87 Kilo 97 Vücut Tipim Endomorf
    Yaklaşık 1-1.5 yıl önce 2 aylık bir salon tecrübem olmuştu bazı sebeplerden ötürü devam edemedim. Mayıs ayının son haftası tekrar başladım, fakat bazı sıkıntılar var şöyle ki ;
    Örnek olarak bugün göğüs ve ön kol çalıştım, fakat bench press çalışırken arka kol ve bileklerım ağırdı. Göğüs de beklediğim kadar zorlanma yok ama özellikle bilek ve arka kol ağrısından ötürü ağırlığı düşürdüm. ( Bu arada ağırlık bar hariç 35 kg ( 1x10 1x5 1x2.5 ) salonumda ki bench barları kısa barlar ) Bu ağrılar sadece benche özel değil, dumbell flyda da aynı ağrı söz konusu bu sefer sadece bilek de oluyor sızlama şeklinde ve yine beni zorluyor.
    Kilo veremiyorum :mad: mayıstan bu yana şeker ( bir kaç kaçamak hariç ) un tuz kestim. yağlı yemekler yok genel anlamda tavuk göğsü, kırrmızı et pilav tarzı ürünler yiyorum. ama kilo verme namına bir şey yok 102.8 kg idim şuan 97 kiloyum sadece bu kadar düşüş var mayıstan bu yana.
    Bunların nedenlerini merak ediyorum ?
    Cevap verenlere şimdiden teşekkürler..

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Ayda 2-4 kg arasi kilo verme ideal olarak gorulmektedir. Daha hizli kilo verme denemelerinde kas yikiminin artma ihtimali vardir. Bu sinirlar icinde kilo veris yetersiz geliyorsa kardiyo ekleyebilirsiniz.

Tricepsler agriyorsa ve idmanliysaniz calistiginiz agirlik fazla geliyordur. Itme hareketlerinde yardimci kas tricepstir. Cekme hareketlerinde biceps. Yani BP yaparken triceps de calisir.

Fakat ben ayni zamanda formunuzun da bozuk oldugunu dusunuyorm. Cunku bar dogru sekilde tutulursa bardan gelen yuk bilek tarafindan karsilanmadan direkt olarak kol kemigine aktarilir. Dogru tutus icin lutfen mark rippetoe bench press videolarini izleyin.

Sadece un tuz kesmekle olmaz. Dengeli duzenli vr kaliteli beslenmek lazim. Forumdaki beslenme basliklarini okuyabilirsiniz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Marko Pasa bunu beğendi.
  3. oznyldz961

oznyldz961 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yorumunuz için teşekkürler. Sanırım bilek ağrısının cevabını buldum, bugün sırt günümdü lat pulldown yaparken ve rear pulldown yaparken bileklerim ve ön kolum ağrıdı. Ortama ve müziğe kendimi kaptırıp barı çok sıkıyorum galiba, sonraki setlerde biraz daha kontrollü yapmaya çalıştım ağrı azda olsa dindi.
    Tekrar teşekkürler..

Sayfayı Paylaş