1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

merabalar boy 1.90 kilo 70.. body'de 2. ay

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve mahir07 tarafından 16 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Programa baktım, göğüs tekrar sayıları yanlış. Hele yana açış hareketi en az 12 tekrarla yapılmalıdır, yoksa fayda vermez.(programındaki 8-6 tekrarlar direk çöpe zaten.)
    Hareketlerin değişmesine gerek yok, eğer hala fayda alamazsan incline sehpa ağırlıklı prees ve açışlara geçersin. Göğüs hareketlerini 2*12 şeklinde yapmalısın. "Çok çalış, çok kasların olsun" klasik türk anlayışı yanlıştır.
    Onlardan başka omuz yaparken üst göğüsü tetiklemek için arnold press yapar, sırt çalışırken göğüs yayı kullanabilirsin.

mahir07 bunu beğendi.
  2. mahir07

mahir07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    arkadaşlar hemen hemen 2 haftada bir fotograflarımı cekip ufakta olsa gelişimimi izliyorum.. bugün idmandan sonraki bir fotografımı paylaşmak istedim sizinle.. ama detaylı fotografları 1 - 1,5 ay sonra koymayı düşünüyorum.. daha önceki sayfalarda bir sırt fotografım var onunla kıyaslama yapabilirsiniz ;) teşekkürler..

http://s382.photobucket.com/albums/oo261/mahir07/?action=view&current=sppeeerr.jpg

3. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Gelişim baya iyi ayrıca kütle kazanmışsın ve belin yağlanmamış. Tbrik ediorum :)

mahir07 bunu beğendi.
  4. 3gen17

3gen17 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    sırt bölgesinde gelişme olmuşş zamanla oluyo herşey sadece istemek hırs azimmm yeterliii ..başarılarr

5. mahir07

mahir07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
  6. pac89

pac89 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    kardeşim şu anlık gelişim baya iyi 2 aya göre.ileride istediğin vücuda kavuşursun.

mahir07 bunu beğendi.
  7. mahir07

mahir07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    arkadaşlar bugün idmandan sonra bi bench deniyeyim dedim ve 100 kilo 6 tekrar yaptım :D önümüzdeki günlerde videomu cekip paylaşıcam sizlerle... tabi bu sefer barı direk indirmiycem :D:D
    bu forumda olmak gerçekten cok güzel duygu, sizlerle gelişimimi paylaşmak, hatalarımı öğrenmek... gerçekten saolun bodyforumtr ailesi :)

bonatschi bunu beğendi.
  8. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    mahir07, kusura bakma ama senin 100 kg yi 6 tekrar cıkarman imkansız..o videoda tek başına 90 kg mı bile 2 tekrar zor cıkarırdın emin ol, bana burda tecrübelerimin yalan söyledigini asla söyleyemezsin..eger basıyorsan, yardımsız basta bende göreyim..115 kg de ıkınarak basıyorum ben, o zaman bendeki kas değil, bira fıçısı herhalde..kendinle çelişiyorsun dikkat et biraz..

jarhead ve (silinen üye bunu beğendi.
  9. mahir07

mahir07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    d.wolf bu şekilde emin konuşuyorsan sana ne diyebilirimki??
    tecrübelerin hiç yanılmadığı bir dünyadaysak, sıradışı birşeyin olabileceğine inanmıyorsak,, sana diyecek bişeyim yok.. yalnız şunu belirtmek isterim ; partnerim henüz 1 aylık bir sporcu, biraz içe kapanık bir kişilik ve ben onunla beraber idman yapmayı cok seviyorum çünkü hayata baglandıgını görüyorum idmanlarda.. ve bahsettigimiz kişi 7.5 kg lık dumbellerlla dumbell curl ' e yeni geçen ve de oldukça zorlanan bi arkadaş.. 90 kg yı onun yardımıyla yaptıgımı söyleme bana lütfen.. evet belki ilk videomu koyucam diye biraz heyacan, birazda tecrübesizlikten, ağırlığı ilk alışta dengesiz indirmiş olabilirim, evet belkide yaptıgım yanlış sonucu sakatlanabilirdimde.. tüm bunlar kabul.. Ama bu benim hareketi nizami yapamadıgım ve sürekli olarak bu şekilde bench yaptıgım(hatalı) anlamına kesinlikle gelmez... kaldı ki sözlerime güvenilmiyosa bidaha bu tarz konulardan bahsetmemin de pek bir anlamı yok.. tecrübelerinden faydalanmak benim için de iyi olurdu elbet.. ama kendimi inanki senden daha iyi biliyorum.. yinede saol yorumun için.

10. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bak mahir07, kaç bastıgın beni alakadar etmez inanki, ama şu an bastıgın kiloyu basman için, seni ilk başladııgnda 60-70 kg bench pressle başlaman gerekiyordu rahatlıkla..bunu yapan adamda hiçte küçümsenecek bir adam değildir..başkasının 7.5 kg dumbellarla çalışması önemli değil, seni sırtına alıp taşıyabiliyorsa, o 7,5 kg lık dumbellar havada kalır..amacım uzatmak değil zaten, ama düşündüğüm bu..

11. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    wolf o kiloya barın ağırlığını da eklio yani 20 kg. Orda bi sorun yok dmi ? Gerçi bence de fazla Mahirin dediği.. O 90 kg videosunda da arkasındaki adam bi kere bile elini çekmio.
    Mahir inanıyorum ki yparsın ve ya yapacaksın kendini kandırma bu yeter.

12. mahir07

mahir07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    ludacris teşekkür ederim fakat anlatamadıgım bişey var.. arkamdaki kişinin sürekli tutması hem psikolojik olarak beni rahatlatıyor hemde olası kötü bir durumda yardım amaçlı tutuyor.. yani ağırlığı o kaldırmıyor.. dikkat edersen anlarsın zaten... sadece benle beraber inip kalkıyor..

13. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    ya ama daha bodye bşlayalı kaç kgdın sen 100 kg kaldırman acayip gelio millete tabi.. ya salla boşwer :D

14. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    13.10.2008
    16.10.2008
    02.11.2008
    03.11.2008
    03.11.2008
    20.11.2008
    Yazdıklarınıza göre 40kg. ile başlamışsınız bench presse. 3. ayınızda 75kg. yapıyormuşsunuz. 20 gün içerisinde ise 75'ten 90kg 10nizami tektara çıkartmışsınız. 17 gün sonra ise 100kg 6 tekrara çıkmışsınız. Yazılarınızdan beslenme ve dinlenmenin gerekliliğini bildiğinizi çıkartıyorum ve buna uyduğunuzu çıkartıyorum; hatta supplement bile kullanıyorsunuz. Bazı istisna durumlar hariç gelişim eğrisi azalarak artan grafiğe sahiptir; fakat sizinki her nasıl oluyorsa artan ivmeye sahip! Bu sizce mantıklı mı?
    İlk başlandığında yapılabilen ağırlık aldatıcıdır; çünkü vücudun hareketi tanıması belirli bir süre alır.(10-15 gün gibi mesela) İlk aylardaki büyük gelişmelerin altında yatan sebeplerden biri de bu diyebilirim. Siz 3 ayda 35 kg arttırmışsınız fakat sonraki 20 günde 15kg arttırmışsınız. Burada bir mantıksızlık yatıyor. 75kg'yi rekorunuz olarak yazmışsınız halbuki 20 gün sonra 90(10tekrar) yapabiliyormuşsunuz. Bunu yapabilmeniz için 75kg ile oldukça rahat çalışabiliyor olmanız gerekir! 17 gün sonra ise 100kg ile 6tekrar yapabiliyorsunuz. Ağırlıklar arttıkça gelişim hızı azalması gerekirken sizin hızınız yine artış göstermiş!
    Bir yazınızda kelebekte 77kg ile yapabildiğinizden bahsetmişsiniz. Kelebekte 77kg ile çalışmak ne demek biliyor musunuz?
    Yazım çok fazla suçlayıcı gibi oldu fakat yazdıklarınızın neresinden tutsam dökülüyor. Kimseyi suçlamak, karalamak istemem. Benim için her zaman güç vücuttan önce gelir. Güçlü insanlarla aynı salonu paylaşmak bana ayrı bir haz verir. Benden güçlü olanları ksıkanma gibi bir durumum yoktur, tersine bu tip vg.'cileri görmekten mutlu olurum. Yani yazımdan sizi kıskandığım gibi bir sonuç çıkarmanızı istemem. Bütün bu gelişiminizle ilgili yazdıklarınızı es geçsem bile videonuzu izlediğimde 20kg dediğiniz plaklar oldukça küçük geldi gözüme. Şimdiye kadar 3ayrı salonda birçok değişik marka plakla çalıştım fakat sizinkiler gibi ince ve boyut olarak biraz ufak kalan 20kglikleri hiç ama hiç görmedim! Umarım sizi kırmamışımdır ve yazdığınız rekorlar doğrudur. İnanın bunu canı gönülden isterim fakat son 100kg.'lik yazınızdan sonra bunları yazma gereği hissettim.

hasanugure, kara maca, yabanci ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  15. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    bidahaki antrenmanda 115 kg nizami 10 tekrar daha sonrakinde ise 125 kg yede çıkarsın mahir. şaka bi yana 90 kg 10 tekrar nizami yardımsız çıkardığını söylemiştin bench topic inde koyduğun videoda 5 tekrar yardımlı çıkarmışsın oda yamularak, bir arkadaşın değimiyle benchde yılan gibi kıvranmışsın. ama sana tavsiyem burda haftada 1 gelipde benchde şu kadar artırdım deme. bırak bari milletle polemiğe girme.sonuçda kaldırıyosan kendine kaldırıyosun.veriminide sen alırsın bizim göğüslerimiz gelişmez. sen kime neyi açıklamaya çalışıyosun daha kaçıncı ayındasın yapma kardeş. son olarak ne yapıyosan kendine yaparsın. sana bu sporda başarılar dilerim.

TuGhAn bunu beğendi.
  16. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123

TuGhAn bunu beğendi.
  17. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yukarıdaki yazıya katılıyorum. Bench'te yardım eden kişi "dokundum sadece, hiç kaldırmadım" dese bile o ufak yardım çok farkediyor.

Mahir, yardımsız video eklemelisin bence. Ağırlığı kaldırırken tam yardım al, sonrasında hareketi yaparken arkadaşın ellerini barın altında tutsun, hiç değmesin. Böylece arkanda birinin olmasının olumlu psikolojik etkisini yine yaşarsın.

mahir07 bunu beğendi.
  18. mahir07

mahir07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    arkadaşlar teşekkür ederim yorumlarınız için...
    rpac, belki videoda sana öyle geldi bilmiyorum fakat art niyet olmadıgını düşünüyorum söylediklerinde o yüzden senin için ağırlıkların bir fotosunu çekip koyarım siteye.. şunuda belirtmek isterimki yorumlarınız aslına bakarsanız bana zarar veya kızgınlıktan çok yarar sağlıyor.. saolun.. partnerimide küçümsemek deildi amacım.. yada bundan faydalanıp kendimi övmek.. neyse artık sizinde izninizle bu konuyu kapatmak istiyorum.. heralde ben bi an spor hayatının degişikliklerinden etkilenip bunları sizinle heyacanlı bi şekilde paylaşmak istedim.. fakat gerek kelime telafuzumun yetersizliği gerekse bu sporda nasıl bu derecede ilerleyebildigimi anlatamadıgım için de size inandırıcı gelmedi.. dengesiz bir kilo artışından bahsetmiş rpac.. şöyle açıklayabilirimki 40 kiloyla başladıgım zaman aslında 50 de yapabilirdim ama bilinçli bir şekilde ilerlemekti amacım.. sonraları biraz güven biraz heyacan geldikçe kiloları degiştirdim.. zaten sürekli bu kilolarla çalışmıyorum.. genel düzenim 60 - 70 kg (bench) ama dedimya kendimi biraz zorlamak ve gücümü görmek amacıyla idman sonraları biraz zorluyordum (90 kg).. ve bu videoyu sizinle paylaştım.. ayrıcada evet barı indirirken dengesiz indirdim :D farkındayım.. ama söylenilenler gibi yılan gibi kıvrandıgımı düşünmüyorum ilk 4 tekrarda.. rahattım yani.. özelliklede 4 set bench ten sonra.. bu yazılarımda belki biraz daha ifade edebilmişimdir kendimi.. kaldıki tüm bunlara ragmen hatalarım olursa belirtmeniz beni memnun edicektir.. hepinize tekrar teşekkürler :)

19. mahir07

mahir07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    jarhead haklısın.. ben bu tarz konuşmalarla body building deki acemiliğimi gösteriyor olabilirim.. ama sorun deil zamanla düzeltir, öğrenirim.. Sen ise bu tarz alaycı,kırıcı tavırlarla hayattaki acemiliğini gösteriyorsun.. peki ya sen bunu nasıl düzelticeksin?? burası ölümlü dünya... sanırım daha kibar ve olgun konuşabiliriz..

20. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    mahir seni kırmak değildi amacım. ben senin iddialarına karşı gösterdiğin performansı iddia ettiğinle alakasız buldum sadece. arkana partner alıpda o cocuk o gücüyle bana yardım edemez demen çok yanlış bir davranışdı.neyse ben kırıcı alaycı bir insan hiç olmadım, ama burda yanlış anlaşılmışım. sana tekrardan başarılar dilerim.

mahir07 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş