Meraba arkadaşlar l-carnitine hakkında bilgi almak istiyorum yardımcı olabilir misiniz?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve yujly tarafından 1 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. yujly

yujly Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Meraba arkadaşlar öncelikle adım (Yücel 20 yaşındayım ve kilo:85 boy:85)
    öncelikle şunu söylemek istiyorum arkadaşlar ben kardiyo yapmak istiyorum ve 2 aydır salona gidiyorum 1 buçuk ay boyunca düzenli kardiyo yapıyorum son 3 haftadır (weider l-carnitine 1000 mg 60 tablet) kullanıyorum ve size şöyle söylemem gerekir spor günlerim daha öncesinde 1 tane carnitine içiyordum, beni kesmemeye başladı 2 tane kullanıyorum ve etkisini görmüyorum yaklaşık, (koşu bandında 20 dakikada 160 kalori yakıyorum)(bisiklette ise 15 dakikada 100 kalori bazen 140 kalori yakıyorum) yani sizin anlayacağınız en az toplam 300 kalori yakıyorum ama değişim göremiyorum kendimde lütfen bana yardımcı olabilir misiniz sadece kilomu 75 de tutup beslenme listesi istiyorum sizlerden, şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar.

2. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    karnitinin etkisi olup olmadığı hakkında bilimsel bi şey yok zaten. ben de kullandım bi ara. kardio sırasında vücut ısımın yükselmesi dışında yağ yakımıma ekstra bi katkısı olması. yağ yakımında tamam kardio önemli tabi ki kalori açığı oluşturmak açısından ama daha çok beslenmeni düzenlemen gerekiyo. şekeri kes, karbonhidratı azalt, protein ağırlıklı beslen, ve ev önemlisi harcadığından daha az kalori al.akşam belli bi saatten sonra yemek yeme vs vs. karnitinin çok bi işe yaradığını düşünmüyorum karnitinsiz de gayet rahat yağ yakabilirsin. 'karnitin kullandım baya yağ yakarım' diye bşy yok yani

Sayfayı Paylaş