Menisküs Zedelenmesi - Nasıl bir antrenman

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve gohardorgohome tarafından 25 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gohardorgohome

gohardorgohome Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Polonya
    6 ay önce diz sakatlanması yaşadım,dizlerim şuan iyi durumda çok şükür.
    2 haftadır squat çalışmaya başladım ama pek iyi hissetmiyorum sanki tekrar nüksedicek gibime geliyor.
    Dizinde menisküs zedelenmesi olan birisi(iç ve dış) hacim kazanmak adına hangi bacak hareketlerini yapabilir ?

2. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhabalar, ben de ayni probleme sahibim. Doktorunuz egzersiz hareketleri vermedi mi? Benim tavsiyem o hareketleri yapin bir sure doktorum yavas yavas agirliklari arttirabilirsin demisti hareket zorlamamaya baslayinca. Doktorum yemegimi masada yememi ve alaturka tuvalet kullanmamami soyledi. Squatta dizlere yuk bindirdigi icin zararli olur sanirim. Belki doktorunuz belirtmistir ama sert zeminde kosmamaniz da gerekiyor. Kosu bandi kesinlikle yasak. Ek bir bilgi olarak agri oluyorsa buz ve dikloron adli pembe renkli krem iyi geliyor.

3. gohardorgohome

gohardorgohome Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Polonya
    O Hareketleri yaptım elbette, benim kastettiğim leg curl extension vb gibi dize fazla yük bindirmeden hacime yönelik hangi hareketler yapılabilir ?

4. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Faydasi olurmu bilmiyorum ama linkteki sitede bazi hareketlerin zararlarindan bahsetmis diz ile ilgili olanlari okursaniz fikir sahibi olursunuz sanirim.
    www.sportmeniz.biz/archive.php?kid=77

Ben squati dogru formda yapmaya calisiyorum. İlk olarak yarim yapiyordum. Doktorun verdigi hareketleri inceleyerek benzer egzersizleri bulursunuz sanirim leg extension doktorumun onerdigi temel hareketin makine versiyonu. Ayni.sekilde diger hareketleri de incelerseniz benzerlerine ulasirsiniz.

5. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    ilk etapta leg ex yukarda tutularak ve hafif açılarlar yukarda yapılabilir leg ex yerine eliptik bisikletle hamstringleriniz güçlendirebilirsiniz ilk etapta dizi kırmadan ucuna ağırlık bağlayıp düz tutarak başlayıp sonrasında boş chair squat gibi eklemlere ağırlık bindirmiycek hareketlerle devam edin sonrasında hafif ağırlıklara geçebilirsiniz (ÖÇB veiç menisküs ameliyatı oldum )

Sayfayı Paylaş