menisküs yırtılması ve egzersizler

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve kelebekdiyarı tarafından 13 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kelebekdiyarı

kelebekdiyarı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    Yer:
    ANKARA
    merhaba, yeni üyeyim konuyla ilgili bir başlık veya mesaj bulamadım, bilginiz varsa yardımınızı bekliyorum,
    boyum 1,66 -kilom 57. genel olarak sağlıklı beslenmeye dikkat eden biriyim, düzenli olarak spor yapmıyorum ama evde kendimce uyguladığım egzersizler var(tempolu yürüyüş,mekik, bacak hareketleri, yarım şınav vs) sorunum dizlerimdeki hafif menisküs yırtılması. ileri derecede olmamakla birlikte yorulduğum zamanlar ağrı yaapan yırtıklarım var, diz eklemlerimi güçlendirmek için nasıl egzersizler yapabilirim? ve dizlerimi zorlamadan yapabileceğim egzersizler nelerdir?

son zamanlarda bacaklarım ve basen bölgesi daha çok genişledi ve dizlerim yüzünden yarım saatten fazla yürüyemiyorum. şimdiden cevabınız için teşekkürler

2. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    Bir fizik tedavi merkezine gitsen iyi olur. Ben hem çapraz bağ hemde ic dış menisküs ameliyatı oldum 1.5 ay önce. 30 seans fizik tedavi gördüm her gecen gun iyiye gidiyor.

3. kelebekdiyarı

kelebekdiyarı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    Yer:
    ANKARA
    geçmiş olsun, benim doktorum ameliyatlık bir durum yok dedi, egzersiz yapmalısın çok yormadan dedi ama o egzersizleri kendime uygun hale getirmem gerekiyor..
    amacım dizlerimi yormayacak ve bölgeyi güçlendirecek hareketler yapmak, yani zaten yağlı biriyim dizler yüzünden hareketlerim kısıtlandı

4. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    Dizine zarar vermeyecek hareketleri bir fizyoterapistten ogrenmen gerek. Genelde plates topu ile hareket yaptiroyorlar. Mesela plates topunu kalcana dayayip dizlerini 90 derece üstüne çöküp 10 saniye beklemek ve bunu 20 defa yapmaj gibi. Bu tarz hareketler. Ama simdi senin ayağına ağır gelecek bir hareket kikirdagi falanda zedeleyebilir ondan dolayi bence bir fizik tedavi merkezine git. Romatemi tavsiye edebilirim. Tabi bulundugun yerde varsa.

5. kelebekdiyarı

kelebekdiyarı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    Yer:
    ANKARA
    anladım, teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş