Menisküs ve Ön çapraz bag

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve elezar tarafından 30 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle iyi forumlar Sevgili bodyforumtr ahalisi Ben 3 sene önce Menisküsleri dikilmiş ve ön çapraz bağı onarılmış bir bireyim 2,5 sene kadar oncede fitness la tanistim bir kac kere cahillik yapip zorladim dizimi bu fitnessta değil basketbol falan oynadım bir daha yapmam o ayrı mevzu şu an elhamdülillah cok çok iyi fakat bu konuyu açmakta ki asıl amacım bu ameliyat i olmus yada bilen insanlardan fitness ta nereye gelebilirim bacak hareketlerim nasil olmali dizimi ne zamana kadar guclendirmeliyim gibi sorularıma cevap bulmak

Bu gun bir spor hekimligini aradim ozel tam 250 tl muayene parasi istediler bu yüzden sizden yardım istedim umarım benimle ayni kaderi paylaşan ve bana bilgi verebilecek abi ve hocaları bulurum Iyi forumlar :D

Dizimi zorlandığım da mr cektirmistim ⬇

2. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    İstanbulda olsan seni yönlendirebileceğim çok iyi bir spor hekimi biliyorum.. Devlet hastanesinde muayenesi ücretsiz.
    Ankarada yaşıyorsan eğer orada da mutlaka spor hekimliğinin bulunduğu devlet hastanesi vardır , araştırmanını öneririm internetten..

3. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Bu gün sabah cebeci hastanesinde spor hekimine gittim detaylı bir muayene yaptı ve yırtık veya kopuk olmadığını söyledi squat ve türev lerine 10 gun daha ara vermemi söyledi dizimden tamamen emin olana kadar guclendirmeliyim sanırım takip ettiğim kadarıyla sende güç antrenmanlari yapiyordun ramazana kadar eklemlere fazla yük bindiği için seninde bu konuda çok bilgili olduğuna eminim

4. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Spor hekimliğine gitmekle en iyisini yapmışsın , birebir dediklerini uygulamakta fayda var..
    Gerekirse dizlik kullanmanı öneririm.. O 10 gün dediyse sen işini şansa bırakma ramazan bitimine kadar zorlama dizini..
    Bende dizlerden çok endişe ediyorum , sürekli squatta dizlik kullanıyorum.. Sana da iyileştikten sonra da tavsiye ederim..

5. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Dizlik almayı düşünüyorum tabiki özellikle bacak icin cok tekrar hafif kilolar düşünüyor um ilerde ramazan sonuna kadar bacak programım yerine diz güçlendirme egzersizleri bisiklet seklinde duzenleyecegim belki bendende kaynaklaniyor olabilir ama diz sakatlıkları psikolojimi de çok olumsuz etkiledi ama muayene sonucunun olumlu olması en büyük artı

Ha bide şunu paylasiyim doktor squat ve leg ex tarzi egzersizlerde dizin 90 dereceden cok bukuldugu durumlarda kıkırdak ve meniskuslere cok yuk bindiğini belirtti aklınızda bulunsun

6. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Ha bu arada forum da meniskusu dikilmiş yada on çapraz bağı yapılmış fitness la uğraşan var mi ?

7. ikaya2134

ikaya2134 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam benim menisküsün bir parçasını aldılar 4 ay önce , diğer bacağım için mr çektirdiğimde bu dizimde de yırtıklar çıktı acaba rica etsem hangi hastanede olduğunu söyleyebilir misiniz istanbulda olduğunu söylediğiniz doktorun?
    Ortopedi doktoruna gidiyorum spor salonuna git onlar sana yardımcı olur diyor bana daha detaylı bilgi verecek kişiler lazım spor hekimleri bu konuda daha iyidir diye düşünüyorum.

Hocam peki leg ex hareketini diz tam düz hale gelmeyecek şekilde yapsak sorun olur mu acaba?
    Bu arada ben uzun süre dizlik taktım ciddi manada küçülmeye sebebiyet veriyor.Eski halimle kıyaslayınca ağlayasım geliyor nerdeyse.

8. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Dostum bu hastalıkların psikolojik yönü kendisinden çok daha zor leg ex hareketini parmak uçları iceri ve disari bakcak şekilde hareket ettirmeden yukarda tutularak yapılabilir Internetten aratirsan istanbulda ki universitelerin spor hekimlerinede gidebilirsin

9. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    İkaya ,
    Bahsettiğim doktor Bezmialem hastanesinde spor hekimliği bölümünden doçent dr. Tolga Saka.. Kendisi spor hekimi.
    Hastane Fatihte vatan caddesinde, muayene için 35 tl doçent farkı ödeniyor..

10. ikaya2134

ikaya2134 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Anladım hocam gittiğimde bana ortopedi doktorları gibi git spor salonuna egzersiz yap tarzında şeyler söylemiyecek değil mi ? Yani yüzeysel olarak bakmayacak mevzuya değil mi ?

11. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Kendisi sporcu kafası ile yaklaşıyor olaylara , yüzeysel yaklaşmıyor merak etme..

ikaya2134 ve elezar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş