Memleket Değiştirme

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Rigby tarafından 10 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Benim asıl memleketim sivas. Fakat kimlikte Şanlı Urfa yazıyor. Malum yaşanan olaylar nedeniyle de 2-3 senedir çok rahatsızlık çekiyorum. urfa diyince insanlar bir uzaklaşıyor soğuk duruyor nedense. urfaya da hiç gitmedim. Sizce değiştirme imkanım var mı dır ? Neler yapmam lazım ? Bilgili arkadaşlar yazarsa sevinirim.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Urfa diyince uzaklaşan insanlardan uzaklaşmak daha pratik bir çözüm.

efervan, Hıfzullah, Pulbiber072 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Memleket ne hale geldi. Ön yargilari bir kenara birakip,birlik olmaliyiz. Bu ülkenin her yeri cennet olmali.

alvel ve elezar bunu beğendi.
  4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    urfalı olmak bir utanç sebebi olmamalı. urfalı olmak bir ayrıcalıktır bana göre. ben de antepliyim, komşuyuz ve bununla da gurur duyuyorum.
    eğer birileri seni urfalı olduğun için, vatan haini sıfatını yapıştırmak isterse, sen de ona hacı mustafa'yı yapıştır.
    sene 1919 da, fransızlar urfayı kuşatır. kuvayi milliye komutanı hacı mustafa bey, fransız komutana bir mesaj yollar, "eğer 24 saat içinde kuşatmayı kaldırmazsanız, saldırıya geçeceğiz" der.
    fransız komutan mesajı dikkate bile almaz. ama hacı mustafa, birlikleri ile fransızlara saldırır. ve fransız kuvvetlerinin yarısını cehenneme gönderir. işte böyle bir komutanın hemşehrisisin. bununla mı utanacaksın? bence gurur duy.

Hıfzullah, egemennn ve alvel bunu beğendi.
  5. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar söylediğim konu hakkında bilgisi olan varsa yazarsa daha etkili olur.

6. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Önce bir psikologla görüş eğer yardımcı olamazsa http://www.nvi.gov.tr/NVI.html adresine mail at sor net cevap alırsın. Şunu da bil ki sen kendi karakterin ve davranışlarından rahatsız değilsen senin memleketine bakıp uzak duranlara uyman veya uymaya çalışman onlardan bir farkın olmadığını gösterir. Evet sizler haklısınız bende sizin yerinizde olsam oralı olanları dışlarım demekten başka bir şey değildir. Ben Siirt'liyim İzmir'de yaşadığım dönemde memleketimi göğsümü gere gere söylerdim çünkü vatanımı ne kadar sevdiğimi bilirdim. Askerlerimiz o dönemde şehit düşmelerine rağmen İzmir'li arkadaşlarım beni dışlamadı çünkü karakterimi bilen KARAKTERLİ insanlardı. Karaktersiz insanların yanında olman sana fayda sağlamayacak. İyi düşün.

columbu ve Yaver27 bunu beğendi.
  7. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    memleketinin başında "şanlı" ünvanı var dostum. o ünvan urfaya boş yere verilmedi. ben yazdıklarından şunu anladım, sorun ne memleketinde, ne de memleketine laf atanlarda,,, asıl sorun sende, kusura bakma.
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Ekim 2014 ---
    ha illa soruna cevap arıyorsan da, avukat değilim ama az çok hukuk işlerini bilirim. bu kimlikteki değişiklikler için, asliye hukuk mahkemesine dava açman gerekli. bunun için bir avukata vekalet vermelisin. 1500 lira civarı para alır avukat. geçerli bir mazeretin olması lazım. yani en azından isim soyisim değişikliğinde mahkeme geçerli bir mazeret arıyor. mesela küçük düşürücü, dalga geçmeye müsait olması gibi... tabi sen asliye hukuk hakimine "efendim benim memleketimden dolayı küçük düştüğümü düşünüyorum" dersen, hakim seni dinler mi onu bilemem.

8. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Hayatımızda hangi tanıştığımız kimseye kimlik vererek kendimizi tanıtıyoruz ki! Tanıştığın kimselere Sivaslıyım dersin olur biter.

9. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yanış anlamayın ama boş konuşuyorsunuz. Bunları bende biliyorum zaten. Değiştirebilirmiyim değiştiremezmiyim diye sormak için açtım konuyu herkes metin yazmış buraya.

10. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    e yazdık işte yukarda? değiştirebilirsin. bu konu seni için "1500 tl"den daha önemli ise, ver 1500 ü avukata, 2 dakkada halletsin

11. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Boş boş ekrana bakarsan yorumları boş olarak görürsün. Yorumları tam olarak okursan nasıl çözeceğine ilişkin fikirleri de görmüş olursun.

Sayfayı Paylaş