Meme Problemi Nasıl Bir Yol İzlelemeliyim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 240p tarafından 5 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. 240p

240p Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar 18 yaşındayım ve meme problemi çekiyorum yaklaşık 4-5 sene önce büyümeye başladı memelerim büyük ihtimalle jinekomasti olduğunu düşünüyorum bu hastalıkla ilgili okuduğum makalelerde 18 yaşından sonra %90 kendiliğinden kaybolduğu yazıyor fakat henüz öyle bir durum yok doktora görünmek istedim fakat bulunduğum şehirde ne devlet hastahanesinde nede özel hastahamelerde endokrinoloji bölümü malesef yok jinekomasti olup olmadığınıda öğrenemiyorum aşağıya resimlerini koydum birde sizin bakmanızı istedim bu sene üniye hazırlanıyorum ve 1 seneliğine fitness salonuna yazılıp fit bir vücut yapasım var fakat bu memeler beni endişelendiriyor zayıflarsam bir nebze düzelebilirmi göğüs kası çalışırsam olduğundan daha fazla şişip daha kötü bir görüntü oluştururmu bu konuda görüşlerinizi istiyorum benim için çok önemli bu arada boy 1.80 kilo 79 şimdiden teşekkürler.

2. Notic

Notic Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    İlk Öncelikle Eğer jinekomastiden şüpheleniyorsan ve Yakınlarında o bölüm yoksa Gerekirse para verip Özel Doktora git Çünkü Spor yapsan da Jinekomastili Göğsün şeklini düzeltemiyorsun.

3. oyunsevervatandas

oyunsevervatandas Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogrenim Gorevlisi
    Yer:
    Istanbul
    Eger jinekomasti ise gecici cozumleri var ilacla falan sanirim ama kesin cozum ameliyat, biraz daha zayiflarsan belirginligi azalabilir ama yine de farkedilebilir duzeyde olucaktir

4. keepyaheadup06

keepyaheadup06 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Jinekomasti oldugunu sanmiyorum gecen seneye kadar benim de boyle hatta daha buyuktu bence calisarak duzeltmeyi dene sadece duzenli sinav ceksen bile sekle girer birkac ay calis degisen bisey olmazsa son care doktora gidersin

5. 240p

240p Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    yorumun için teşekkürler içimi bir nebze rahatlattın benimde aklımda dediğiniz gibi bi süre spor yapıp zayıflamak var düzeltemezsem artık son çare bir hastahane bulup gidicem şuan için zaten jinekomasti olsa bile ameliyatını karşılayacak durumum yok ort. 3-4 bin tl ameliyat ücretleri var bulmam imkansız size bide şunu sorucam sizin yaş kaçtı acaba ne zaman düzelmeye başladı bu memeler ?

6. Deniz Palabıyık

Deniz Palabıyık Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
  7. keepyaheadup06

keepyaheadup06 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yasim 16 yasla ilgili oldugunu pek sanmiyorum ama ben de ayni attiginiz fotograflardaki gibiydim yaklasik 4-5 ay duzenli sinav cektim ve kilo verdim su an yeni yeni sekile girmeye basladi kilonun da cok etkisi var ben yag yakip kas kitlesini arttirarak yaklasik 10 kilo verdim

Edit : Hala da gogus bolgemde hafif bir yag kitlesi var fakat disaridan bakinca farkedilebilcek derecede degil bunda da kasin etkisi oldugunu dusunuyorum kaslar sekil almaya baslayinca yag kitlesi tam olarak erimemis olsa bile anormal bi goruntu olusturmuyo

240p bunu beğendi.
  8. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Yağdır o bende 2 ay once evde spora başladığımda bunun gibi görüntü vardı karın kasları cıkmaya başlayınca föğüsteki yağlar da azaldı şuan bnm fotoya bakarsan hiç bişe kalmadı yani diyeceğim o ki jinekomasti konusu açanların hepsi yağlı vucutlu insanlar yağ göğüs ucunda birikince şişiyor öyle banyoda düzelir sıcakta salar kendini yağlı göğüs
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Ağustos 2014 ---
    Ha bide kardeşim göğüs kasların boş olduğu için derinin altı boş göğüsler kaslandıkça o deri gerilecek sorun etme düzelecek daha cok yolun başındasın sende bende zamanla olacsk hepsi

9. 240p

240p Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    yorumun için teşekkürler umarım dediğiniz gibi yağdır şuan ne yapmalıyım tam karar veremedim ilk önce sadece diyet ve koşu gibi aktivitelerle yağ yakıp kilomumu düşürmeliyim yoksa bunlarla birlikte göğüs kası çalışmayada başlamalımıyım ?

10. keepyaheadup06

keepyaheadup06 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Calismaya da basla ama ilk asamada fazla yuklenmene gerek yok dedigim gibi ben sadece sinav cekerek bile toparladim. Ilerleyen zamanlarda yag kitlesinin azaldigini dusundugunde calismaya agirlik verirsin

11. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Güzel kardeşim ben p90x e başladım 1 ayımı doldurcam ondan öncesi 1 ay evde olduğum yerde koşuyordum 40. Dakika bi gün dinlenme 1 gün kosma vucut alısınca p90x e basladım şimdi art arda 45 şınavçeker vaziyete geldim program bitince hedef 100 ben dambıl sadece dambıl kaldırma taraftarı değilim esneklik denge güç daynıklılık hepsi önemli bnm ıcın o yüzden salon yerine buna başladım gayette memnunum bu bitince. P90x2 var o bitince p90x3 e geçicem sonra kendı kendıme bu program yazcak kıvama gelirim eksik bölgelerime göre 3 programı harmanlıyacam farklı 1-2 ev programı var onları falan eklicem salon parasına eve alet alıp calısmak daha karlı gelıor evde de vucut şekil alıyor bnm amacım define olmak tulumba gibi olmayı sevmıyorum amaç bodyse salon şart şınav falan spor yap yağlar gidio zaten 2 aya farkedersin

Kadirzm45 bunu beğendi.
  12. 240p

240p Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    anladım uzun uzun yazmışsın teşekkür ederim benim 12-13 yaşından beri hep istediğim birşeydi vücut geliştirme sporu fakat işte tam bu sıralarda bu memede yağlanmalar başlayınca özgüvenimi kaybedip herşeyi saldım o sıralar pek takmıyordum bunu ama yaş geldi 18 e artık gömlek giymeden bi tişört ile dışarı çıkamaz olduk mecburen bu yağları yakmak gerek artık haftaya işe koşu şınav mekik gibi egzersizlerle evde kendi çapımda kilo vermeye başlıcam 70-72 kiloya düşüncede bir fitness salonuna yazılmayı planlıyorum umarım herşey yolunda gider :)

Sayfayı Paylaş