Mekikte başın arka kısmında ağrı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bOdYkiNg tarafından 1 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. bOdYkiNg

bOdYkiNg Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Mekik çalışmalarında sürekli aynı sorun başıma geliyor kafamın arka kısmı feci şekilde ağrımaya başlıyor 30 luk bir setten sonra 2.sete geçmem için kendimi zorluyorum zorlada olsa yapıyorum yaklaşık 1 yıldır en az çalıştığım bölge karın bölgesidir bu da bundan kaynaklanıyor. antremandan sonra 15-20 dakika daha bu ağrı devam ediyor. Karın çalışmaktan tamamen soğudum zorla ite kalka kendimi çalıştırıyorum.

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Boyun esnetme ve ısındırma herketlerıne onem vermelısın..2-3 dakıka basını cevır one arkaya saga sola fılan seklınde esnet o kası...

3. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Mekik çekerken tavana bakmayı denedinmi ?

4. Qwelan

Qwelan Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BB
    Yer:
    İstanbul
    ellerini ensene koyuyorsan oraya koyma göğsüne koymanı tavsiye ederim

5. HipersoniX

HipersoniX Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Mekiği yanlış çekiyor olabilirsin,başka sorunların da olabilir.ellerinle kafanın ağırlığını taşıyacaksın,boynun ağrımayacak ve tam kalkıp tam yatmayacaksın

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Ellerle kafanın ağırlığını taşımak yanlıştır ve birçok boyun sakatlığına yol açabilir.
    Mekik çekilirken elleri göğüste birleştirmek veya ense arkasında kafaya destek olmayacak şekilde boşlukta tutmak en sağlıklısıdır.

diez, sarc4stic ve Draqo bunu beğendi.
  7. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Ellerle boynu kaldırmak boyun fıtığından tutun kireçlemeye kadar giden uzun bir listeye yol açabilir. Kesinlikle eller göğüslerde olabilir , parmaklarınız şakaklarınıza değerek çekebilirsiniz ama ensenizde olmaması daha faydalı olur. Eğer eller ense arkasında değilse muhtemelen kendinizi öne doğru iterken boynunuzu kasıyorsunuz demektir. Bu sık yapılan bir hiledir. Kollar çok hafif öne gider ve boyun böylece kasılır buda garip bir şekilde trapezlerinizden güç almak içindir. Boynunuzu salık bırakın. kollarınızı kasmayın.

Sayfayı Paylaş