Mekik Yardım ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zeybek tarafından 2 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. zeybek

zeybek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Öncelikle selâmün aleyküm

Arkadaşlarım ben 1 aydır falan mekik çekiyordum

eller çapraz olarak omuzlarda 25*4
    eller kafa yanında 25*4
    eller dizlerde 25*4
    eller kalça altında bacakları kaldır indir olarak 15*3 yapıyordum ( isimlerini bilmediğim için böyle yazdım).

yalnız bu uzun sürdüğü için 35*3 olarak değiştirdim bugün sizce bunda bir sorun olur mu veya başka türlü mü yapmalıyım?

birde bunların yanına ekleme yapmam gerekiyor mu yardımcı olur musunuz?

not: mekik çekmeden önce +500 ip atlıyorum ısınmak için

2. ---RamSes---

---RamSes--- Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    https://www.youtube.com/watch?v=44mgUselcDU bu programı uygulamanı öneririm. birkaç aydır uyguluyorum evde ve değişim gözle görülür biçimde var. zamanla level 3e kayarsın. ip atlamayı ısınmak için yapıyorsan 500 fazla bence mekikten sonra atlamanı öneririm 500ünü

zeybek bunu beğendi.
  3. zeybek

zeybek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    videoyu şimdi izleyeceğim teşekkür ederim. ipi hem ısınma hemde biraz zayıflamak için atlıyorum siz kaçlı setler olarak uyguluyorsunuz ?

4. ---RamSes---

---RamSes--- Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Zayıflamak için atlicaksan mekikten sonra atla derim. Kaçlı setler derken video zaten set set vermiş hareketleri. 10 dakika boyunca ne yapıyorsa o hareketi yapıyorum. Gerçi şu crounch hareketini video bittikten sonra ayriyeten 90 tane daha çekiyorum anca kesiyor beni.

5. zeybek

zeybek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    ısınmak için ne yapıyorsun ? orada hepsini 1 kere yapıyor 40*1 olarak

6. ---RamSes---

---RamSes--- Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Fazla hareket oldugunda bir set yapıyor doğru. Isınmak için esneme, gerilme hareketlerini yapıyorum yetiyor bana.

7. zeybek

zeybek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    anladım teşekkür ederim thums:

8. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    sevgili zeybek sen işin ellerde bittiğini falan zanediyorsun sanırım. eller önde, arkada, yanda falan. ellerin çoğu zaman hiç bir önemi yok abdominal egzersizlerinde sadece enseye birleştirmeniz tavsiye edilmez oda yeniba şlayanlarda çünkü hareketi yapamadığında zorlanacağından farketmeden boyuna baskı yapılır buda sakatlanmaya yol açarç ileri seviyelerde by risk azalsada yine alışkanlık el boyuna koyulmaz. nerede durduğununda pek önemi yok.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:36 ----------

Alt karın (motivasyon için bayan resmi koydum)

Üst karın(ellerin bir önemi yok)

bunlar temel egzersizler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:42 ----------

eğer uzun tekrarlardan sıkılıyorsan herhangi bir ağırlık ile bu hareketleri yapabilirsin misal:

alt karın egzersizindede bir dumbelli 2 ayağının arasına sıkıştırarak dikkatlice yapabilirsin

zeybek ve (silinen üye bunu beğendi.
  9. zeybek

zeybek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    çok teşekkür ederim letsev. peki ağırlıkla yapılanca herhangi bir zararı olmaz değil mi ?

10. brhmcr

brhmcr Guest

Ağırlık ile yapmak karın yapısı dışarıya doğru olmaya müsait kişilerde olumsuz etki gösterebilir. Sonuç olarak düz bir karın yerine dışbükey oluşum görülebilir (Çok büyük ağırlıklar ve çok hacim kazanmış karın kasları için geçerli).Ancak Letsev in tavsiyesi hafif ağırlık üzerine maksimum tekrarları cok yüksek seviyelere gelmiş kişiler içindir diye tahmin ediyorum.

11. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    zararı tabikide olmaz. amaç sonuçta ordaki kasları görünür kılıp hacimlendirmek. belli bir sayıyı geçtikten sonra çok tekrar saçma. brhmcr dediği vücut tipiyle alakalı ama oda çok nadir olur en azından şikayet eden veya kötü görünen bir karın kası görmedim vede hiç bir kası bir anda azmana çevirmemizin kolay olmadığını biliyorsun sanırım. bende ağırlık kullanıyorum ve gayet memnunum. iyi çalışmalar...

edit: sen yinede hareketleri nizami yaptığından emin ol ve bir iki ay daha tekrar sayını artırmaya çalış sonrada ağırlığa geçersin. kolay gelsin.

Son düzenleme: 3 Ekim 2012
    zeybek bunu beğendi.
  12. zeybek

zeybek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    brhmcr, letsev ilginiz için çok teşekkür ederim sağ olun :) 1 ay daha 35*3 olarak devam edeyim sonra 8 kg ağırlığa geçeyim inş. her şey gönlünüzce olur

1 kişi bunu beğeniyor.

Sayfayı Paylaş