Mekik Nasıl Çekilmeli?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Azi tarafından 17 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar her spora gittiğim gün 150 mekik çekiyorum.Bu mekikleri 3*50 şeklinde çekiyorum.Sizce üstüme ağırlık alıp 6*25 şeklinde çalıştırsam daha etkili mi sonuç alırım?Yoksa iki türlüde 150 yapmış olacağım,hiçbir şey fark etmez mi?Bana mantıklı olanı 6*25 gibi geldi.Çünkü karnımı 6 kez zorlamış olacağım ötekisinde 3 kez zorlamış olacağım.Ama 6 set de ağır gelebilir diye düşünüyorum.4*35-40 da yapabilirim?Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar...

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bu bölgede yağ yakımı gerçekleştirmek istiyorsanız çok tekrar daha uygundur. 3*50 veya 4*35-40 daha uygun gibi gözüküyor.

Azi bunu beğendi.
  3. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya
    ilk önce cok tekrar yaparak karın bölgesini sıkı bir hale getir. Daha sonra belirginleşen karın kaslarını ekstra agırlık kullanarak hacimlendirirsin.

Azi bunu beğendi.
  4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    merak edıyorum 150 mekıgı nasıl cekıyorsunuz sırtınızı tammı kaldırıyorsunzu yerden yoksa yarımmı?

Azi bunu beğendi.
  5. kaptan99

kaptan99 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    aynen ben 20de pert oluyorum (4 set)

Azi bunu beğendi.
  6. rampage

rampage Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    bence sıkıştırarak yaş bir şekilde hissede hissede yapılmalı ve direnç hiç kesilmemeli .yani tam yatış ve tam oturuş pozisyonuna hiç gelmemk lazım .sürekli karın kasları sizi tutması lazım onun için yarım mekik daha iyi bence

Azi bunu beğendi.
  7. numlock01

numlock01 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    omuzların yerden kalkması karın kaslarının çalışması için kafi.Fazlası yarar sağlamaz aksine beli zorlar ve sakatlanmaya yol açabilir :)

Azi bunu beğendi.
  8. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Salona gittiğimde ilk başta 25 mekikte zorlanıyordum.1.ayımı doldurdum.Aynı zorluğu 50 mekikte yaşıyorum şuan.Haftanın 4 günü gidiyorum ve gittiğimde mekik çekmeden dönmüyorum.İlk setteki 50 mekik fazla zorlanmadan yapıyorum.2.setteki 40 dan sonrası zorluyor.3.sette 30 dan sonrası zor oluyor.

9. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Karın kaları yorularak gelişen kas gruplarındandır.Setlerdeki tekrar sayılarını 50 yerine 20ye düşür fakat hareketi yavaş yapmayı dene.Karın kaslarının yandığını hissediceksin, fakat çok zorlama kramp girebilir.

Birde Men's Health dergisinin yağtığı bir araştırmada, mekiklerde ağırlık yerine kollarınızı kullanın yazıyordu işte yapılışı ;

Türkçe çeviri ;

Zor ve Daha Zor : Burada karın kasları egzersizlerini daha zorlu yapmak için 4 yol mevcuttur.

1.Eller kulak arkasında,
    2.Eller havai genişletilmiş,
    3.Eller göğüste,avuç içinde plaka tutularak,
    4.Eller havai açılarak ,avuç içlerinde plaka tutmak,

Azi ve Bodysoft bunu beğendi.
  10. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Önemli bir tespit lakin diğer kas grupları gibi (bacağın bazı bölümleri hariç) yanma hissi elde edilemezse abdominal egzersizler pek bir işe yaramıyor. Tecrübeyle sabittir.

Kas gruplarının büyük bir çoğunluğu yanma hissi elde etmeden de geliştirilebilir. (Profesyonel BB yapanlar hariç...) O yüzden TEURG'un da belirttiği gibi bu bölgede ki kas gruplarını oldukça zorlamalısınız.

Bu bende işe yarayan bir hareket, tavsiye ederim...

Azi ve TEURG bunu beğendi.
  11. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya
    Karın kaslarını sadece mekik ile geliştirmek yerine kombine hareketlerden oluşturulmuş bir yöntem uygulamak daha akıllıca olur.. örnek verecek olursak linkteki video bu sisteme çok iyi bir örnektir

https://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

Azi ve TEURG bunu beğendi.
  12. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    tam kaldırma belın yerde kalsın yarım kaldır cok az kaldır yerden ordaki gerılımı azaltma gerılır dursun ve kalkınca 3 sn say yansın ınıne yavas ın kalkınca yavas kalk ve bı sure kalkık halde 2-3 sn dur ve o zaman asıl mekık olur yoksa bzıde tam kalkıp 100 cekerız ama bu tur yaparsanız ac ıcıdan 30 u zor yapıyor ınsan 3x30

Azi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş