mekik hareketleri sorun

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Villeneuve tarafından 23 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. Villeneuve

Villeneuve Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    selam arkadaşlar temmuz ayına kadar 72 kiloya düşmek zorunda olduğum için çalışmalara başladım.Salonda değil kendi başıma yapıyorum.Fakat mekik çekemiyorum.15-20 arası çektikten sonra her tarafım kasılmaya başlıyo.Bu sorunu nasıl giderebilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Hareket zor geliyordur belki? Daha az tekrar yap. Hareketi nasıl yaptığını göremediğim için bilemiyorum belki formun yanlış? Yerde çekiyorsan havlu koymayı dene altına.

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    gün içerisinde farklı saatlerde 2-3 defa tesebbuste bulun.bırkaç gun sonra alıstıgında rutıne baglarsın.

4. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    hareketi doğru yapıp yapmaıdğın önemli forumda güzel bi şekilde göstermiş oradan baka bilirsin eyer doğru diyosan sayıya zaten önem verme her sette maksimum ne yapıyosan o olsun

5. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    bendede kıl dönmesi oluşumu varmış çok kontrollü yapmaya çalışıyorum 10 kilo plakayla sıkıştrma yapıyorum ama ben.

mekikten daha iyi kanımca.

6. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bu arkadaşa plaka ile yaptırdığında arkadaş zorlanır ben karın hareketlerini ağırlıkla önermem şıkıştırma dediğinide zaten kendi ağırlığında yapar zaten tam mekkik yapılmaz hareketlere bakınca yorum yapcaktır ona görede öneriler gelecektir

7. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Bak sana benim denediğim çok güzel bir taktik vereyim...

Öncelikle bir koltuğun altına koltukla yerin arası kısalana kadar bikaç tane üstüste yastık koy..Buraya ayaklarını sıkıştıracaksın...Ayaklarını yastıkların altına sıkıştıracağın için koltuk ayaklarını acıtmayacak...
    Bi de mekik esnasında sırtının temas edeceği yere yine yeterli yükseklikte bikaç yastık daha üsüste koy..

Bu ikisini yaptığında hem sırtına mükemmel bir destek sağlamış olacaksın , hem ayakların yerden kalkmayacak , hem de diğer kas grupların minimum düzeyde çalışıp karına yoğunlaşmış olacaksın...

Kesinlikle dene...Evde çalışman gerekiyorsa gerçekten mükemmel...

Aşağıdaki resimde anlatmaya çalıştım artık...İnşallah anlaşılır olmuştur

:p :oops: :D ;)

tolgahankys bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş