Mekik Cektıkten sonra omurilik soganın orda da agrı basldı normalmı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve coolplayboy tarafından 14 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. coolplayboy

coolplayboy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar omuz ve arka kol calıstıktan sonra 4 x60 yarım mekık cektım bu gun ılk defa basladım , omurılık soganımda agrı basladı , hareketıme baglı olarak ama , boynumu asagıya ındırdıgımde acayıp agrıyor umarım tehlıkelı degıldır yorumlarınızı beklıyorum ..

2. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Mekik çekerken ellerini göğüslerinin üzerine çapraz şekilde koy. Kesinlikle kafanı öne çekiştirme. Omuz çalışırkende barı boynuna vurmadan indirip kaldır. Bunlar sonunu çözer büyük ihtimal. Ama çözülmez ise hemen bir doktora gitmeni tavsiye ederim ;)

3. Fly

Fly Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Mekik hareketlerini nizami olarak yapmanız gerekir. Ufak bir pozisyon bozukluğu ağrılara neden olabilir. Ayrıca hareketi yaparken omurilik ağrıdığı zaman hareketi bırakın. Mekik hareketleri yaparken mutlaka nefes alıp verin ve yavaş yapın. Ayrıca 4*60 ilk gün için çok fazla. Tavsiyem 2-3 antrenman 4*15 ya da 4*20 yapmanız max. Sonra 5 er 10 ar artırın artırabiliyorsanız. Yoksa çok ağrı çekersiniz.

Sayfayı Paylaş