Mekik çekerken ayakları koltuğun altına sıkıştırma [?]

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BelirsizAdam tarafından 18 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BelirsizAdam

BelirsizAdam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dizlerime kadar eğilmiyorum. Crunch hareketini hareketini yapıyorum fakat kendimi doğru yapıyor gibi hissetmiyorum. Kendimi videoya çektim, bir de açtım YouTube'dan videolara baktım. Adam çok rahat bi şekilde çekiyor fakat benim kollar başın arkasındayken kendimi kaldırabileyim diye istemsizce ileri doğru gidiyor, bilmem o görüntüyü anlatabildim mi..

Ayaklarımı kanepenin altına sıkıştırınca da mekik diye bi olay kalmıyor gibi geliyor bana. Çok basitleşiyor çünkü ve gücü bacaklarımdan alıyorum.

Acaba ayaklarımı sıkıştırmadan ilk paragrafta anlattığım şekilde devam etsem alıştıkça normalleşir mi hareketi yapış şeklim? Açıkcası endişem biraz da "benim yaptığım mekik mi yoksa kendi kendime garip bi hareket yapıyorum da boşa mı gidiyor?" yönünde

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    yapamıyorsan mekikle zaman kaybetme , son derece gereksiz bir hareket zaten. plank denen mis gibi bir hareket var mesela.

3. BelirsizAdam

BelirsizAdam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam leg raise-plank-crunch üçlüsünü yapacaktım aslında. Sadece plank ile olur mu ki?

Bi de yine de merakımı gidermem açısından cevabı biliyorsanız sorularımı cevaplarsanız sevinirim, öğrenmiş olayım işin aslı neymiş

4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Evet basligi okurken benim de aklimdan plank gecti.

Muhtemelen karin kaslarin zayif, boynundan destek aliyorsun. Plank bunun icin cok uygun. Tamamen karin kaslarinla calisiyorsun. 30-60sn arasi bir sureyle basla. 3 set halinde. Zamanla sureyi artir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. BelirsizAdam

BelirsizAdam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevabınız için teşekkür ederim. Ama yukarıda arkadaşa sorduğumu size de sorayım hocam:

Ben aslında plank-crunch-leg raise üçlüsünü yapmayı düşünüyordum. Sadece plank ile olur mu ki?

Bu arada evet boynumda destek alıyorum, yoksa değil saçma bi şekilde hiç yapamıyorum hareketi

6. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Ayagi kanepenin altina koyarak yapilan tarz tavsiye edilmiyor diye biliyorum. Bacakla govdenin birlestigi eklemlere zarar veriyor gibi bir durum var. Tam olarak bilmiyorum.

Fakat bu versiyonu hicbir karin rutininde.goremezsin. yapma o yuzden.

Crunch ise vardir. Plank temel bir egzersiz olmasina ragmen, rutinlerde senin saydigin 3 egzersiz de yer aliyor. Hepsi yapiliyor yani.

7. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Internetten izledigine gore biliyorsundur ama ben yine de sorayim. Crunch yaparken dizlerini kirip bacaklirini vucuduna cekiyorsun dimi? Yani bacaklar V seklinde duruyor

8. BelirsizAdam

BelirsizAdam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aynen dediğiniz gibi hocam. 4-5 tane video izledim tam anlayabilmek adına ve duruş yönünden bi sıkıntı yok. Doğru yapıyorum.

Fakat kendimi ileri itmeye çalışırken çok zorlanıyorum, hani yarım kalkıyorum ama bana sanki devamı yokmuş gibi geliyo. Yani şöyle sırtınızı düşünün, oranın bi kısmı kalkıyo ama sonrasında kalkmaya çalışırsam olay crunch'dan sapıyo gibi oluyor ayaklar uçuşa geçiyor

9. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Ayaklarini kaldirmadan tamamen kalkamazsin zaten :)

Hatta bir youtube fenomeni ayagini kaldirmadan crunch yapip.videosunu gonderin dileyin benden ne dilerseniz diyor.

Ayaklarini cektigin zaman denge merkezin vucudunun ust tarafina dogru kayiyor. Sebep bu.

Zaten crunchin maksadi da bu. Yarim.kalkarak Sadece ust karin kaslarin aktive ediyorsun. Daha fazlasi yok ve gerek de yok.

10. BelirsizAdam

BelirsizAdam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam o harekette o kadar az kalkıyoruz ki insan diyor kendine "ulan 2 cm kalkıyon bunla mı gelişicen?" diye Bana da dert oldu acaba boşu boşuna yukarı aşağı mı yapıyorum kendimce diye

O halde ben bahsettiğim 3lüyü yapayım en iyisi

11. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Oblikler icin de side plank yapabilirsin. Evde yapacagim zaman ben de aynisini yapiyorum acikcasi

BelirsizAdam bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş