Mehmet Ali Şahin Doping Konusunda Kararlı

Konusu '***Duyurular***' forumundadır ve saydam tarafından 7 Ocak 2006 başlatılmıştır.

1. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Büyük Erkekler Salon Avrupa Şampiyonası'na, Milli Takım sporcularının doping kontrolü yaptırmadan katılmasını öneren Çim Hokeyi Federasyonu Başkanı Selahattin Akpınar hakkında soruşturma açılmasını istedi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne (GSGM) bir yazı göndererek, Devlet Bakanlığı'nın 2006 yılından itibaren yurt dışına çıkan tüm spor branşlarındaki sporcular için doping kontrolü zorunluluğu getirdiğini hatırlatan Federasyonu Başkanı Akpınar, büyük önem verdikleri Avrupa Şampiyonası'nın 20-22 Ocak tarihleri arasında yapılacağını, fakat şampiyona öncesi 7-15 Ocak tarihleri arasında resmi tatil olması nedeniyle sporcularının doping kontrollerinin bu tarihe yetişmeyeceğini bildirdi.

Akpınar yazısında ayrıca, ''Sizden ricam Federasyonumuza, Avrupa Hokey Federasyonu adına 'Bulgaristan'da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası'na katılacak olan takımlara doping kontrolü yapılmayacaktır' diye bir yazı yazarsanız, biz adı geçen şampiyonaya katılabileceğiz. Aksi takdirde katılamayacağız. Bu konuda yardımcı olacağınız kanısındayım. Yazıyı da bugün acil gönderirseniz memnun olurum'' dedi.

Bakan Şahin ise GSGM'ye gönderdiği yazıda, Çim Hokeyi Federasyonu Başkanı Selahattin Akpınar'ın talebinin uygun görülmediğini bildirdi.

Bakan Şahin ayrıca GSGM'den, Türkiye'nin dopingle mücadeledeki kararlı tutumuna gölge düşürecek olan bu tavrı sergileyenler hakkında gerekli işlemlerin yapılması ve federasyon yetkilileri hakkında soruşturma açılarak, sonucundan en kısa sürede Bakanlığına bilgi verilmesini istedi.

2. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    okudum ama o adam sayesinde supplament getirtemez olduk yurt dışından ben onun taaaaaaaaaaa :x

3. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    supplementeleri doping zannediyorlar deme:):) :D :D :D :D

ben yasal ithalat yaparken bile ugrasiyorum bu cahillerle..adamlar ne oldugunu bilmiyor hemen bunlar doping deme diyorlar

Sayfayı Paylaş