"Meal Replacement" ürünü arıyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve 2shae tarafından 20 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Öğrenci olduğum için beslenmeme hiç dikkat edemiyorum sabahları basit bir tost bazen corn flakes öğlenleri de pizza döner mantı ev yemekleri falan tarzında canım ne çekerse onları yiyebiliyorum okulda. Bunları da yiye yiye göbeklenmeye başladık maalesef. Sizin kullandığınız ve(ya) önerebildiğniz bir ürün var mı?

Kullandığım supplementler sadece spor sonrası ON %100 ve spor öncesi Superpump 250 ayrıca kahvaltı sonrası solgar vm2000 alıyorum. Şöyle eksiklerimi tamamlayabilecek bir ürün arayışındayım.

Bir de bunlar hep içeçek şeklinde mi böyle yiyecek şeklinde olanları yok mu corn flakes tarzında falan?

2. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Yanlış yoldasın. Sana meal replacement değil doğru düzgün doğal besin lazım. Ek besin ne zaman işe yarar? Sağlam beslenme düzenini oturtursun mesela 4-5 öğün yersin, toplam öğün sayısını 6 ya çıkarmak için arada 1-2 ölçek supplement (whey protein alınır). Daha normal beslenme oturmadan bu tip supplementler fayda getirmez. Diyeceksin öğrenciyim imkanım yok. Yaratmak zorundasın. Yumurta tavuk ton balığı lor peyniri yulaf ezmesi sebze meyve ilk başta yönelmen gerekenler.

2shae bunu beğendi.
  3. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle teşekkürler ilgin için.
    Maalesef yaratma gibi bir şansım yok mühendislik okuduğum için derslerim çok ağır geçiyor bazen gecenin 3'lerine 4'lerine kadar çalışmak sunumlar hazırlamak zorunda kalıyorum sabah 9'daki ders için en ama en geç 8:30'da kalkabilirim o da arabam olduğu için zaten, o saatte anca gözlerimi açabiliyorum bir tostla corn flakesla anca idare edebiliyorum.
    Öğlenleri de ya civardaki kafelerden ya da okul yemekhanesinden yiyorum.
    Akşamları da annem ne yemek pişirirse onları yiyorum anlayacağınız yaratma gibi bir şansım yok.
    Doğal besine gelirse meyve zaten çok tüketirim, sebze de evde sıklıkla yapılır.

4. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    Aynen deathlifter in de dediği gibi bu şekilde beslendiğiniz müddetçe en iyi supplementleri de kullansanız hiç bir yararını göremezsiniz.

Öncelikli olarak beslenme düzeninizi oturtmanız gerekiyor burada bu sporu yapanların büyük bir çoğunluğu bu sporu amatör olarak yapıyor ve herkesin ya bir okulu yada çok yoğun bir çalışma temposu var mümkün olduğunca beslenmenize dikkat edip eksik kaldığınız yerlerde supplementlere başvurmalısınız..

Supplementlerle ben öğünlerimi tamamlarım normal besinlerlede açığı kapatırım derseniz size garanti ediyorum hayal kırkıklığı yaşarsınız.

İyi çalışmalar dilerim.

2shae bunu beğendi.
  5. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Sizin de ilginiz için teşekkür ederim ama ben bilgili bir sprocuyum uzun yıllık yüzme geçmişim var ama elden gelmiyor ne yapabilirim sizin dediklerinize katılıyorum ve söyledikleriniz zaten biliyorum. Mümkünse soruma cevap verim.

Teşekkürler

6. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    katılıyorum
    beslenme olmadan ek besin in bi faydası olmuyor
    yemek satan yerler elbet vardır oralarla konuş anlaş ben öle yaptım

2shae bunu beğendi.
  7. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar siz galiba "Meal Replacement" olayını anlamadınız. Ek besin değildir bu besinin ta kendisidir. Elbette araştırıp da size böyle bir soru soruyorum

Buyrun bb.com'dan bir alıntı:
    In fact, they really are not supplements at all when you come to think of it. They are complete meals.

Buyrun bu da kaynağı:
    http://www.bodybuilding.com/store/mrps.html

8. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    Ne yapabilirsiniz? Size şu supplementleri kullanın işe yarar sorununuz özülür diyemem çünkü çözülmez.

Bende geçen yıl universiteden mezun oldum ailemden ayrı yaşıyordum ve yemek gerçekten problem oluyordu kendi yaptıklarımı söyliyim fikir vermesi açısından;

Sabahları 8 de kalkmam gerekiyorsa 7 de kalkıyordum kahvaltımı yapabilmek için,sabah zor olmasın ve uğraşmıyım diye aksam ders calısırken ocakta sabahki yumurtalarımı,tavuğumu felan ertesi gün için hazırlıyordum.Yada kız arkadaşımı kafalayıp ona yaptırıyordum çok yoğun oldğum dönemlerde.

Yanımda ton balığı eksik olmazdı çantamın bir köşesine kordum,shaker da protein tozu,dısarda yemek zorunda oldugum zamanlarda da bı tavukcuda koftecıde,felan soluğu alıyordum artık.

Malesef yapıcak pek bişey yok başka,biraz fedakarlık arkadaşlarının ''delimisin sen ?''demesine alışmak gerekiyor zamanla sende alışıyorsun çevrende alışıyor hiç bir şeyde zor gelmiyor.

edit; yukarıdaki mesajınızı şimdi gördüm sanırım söylediğiniz ürün protein bar tarzı bir ürün tabiki bu ürünlerden de kullanabilirsiniz diğer markalarında protein barları mevcut ama yinede bunlarda supplementdir ve yiyeceklerin yerini tutmaz.

İyi çalışmalar dilerim.

Son düzenleme: 21 Kasım 2009
    2shae bunu beğendi.
  9. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kusura bakmayın kızmassınız umarım bunları söylerken kesinlikle art niyetli değilim ama ben açıkçası sizden birşey demenizi en baştan beri zaten beklemedim. Ben sorumda açıkça kullanan ve(ya) öneren var mı diye sordum. Noldu şimdi konu tamamiyle saptı. Üniversiteli olduğumu ve beslenme olanağam olmadığını sadece bilgi olsun diye verdim.
    Cevaplarınız için elbette teşekkür ederim fikirleriniz benim için her zaman önemli ama zaten bildiğim şeyleri bana inatla söylüyorsunuz. Düşündüm taşındım ben böyle bir alternatif yolu seçtim, araştırdım kullananların iyi kötü yorumlarını okudum hakkında makaleler okudum ve kararımı verdim buraya da eğer kullanan varsa bana fikir olur diye seçenek olsun diye sorma isteğinde bulundum.
    Tekrar söylüyorum bu yazımda kimseye herhangi bir şekilde art niyet yoktur

10. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    bende makine muhendsliginde okuyorum %100 ingilizce, turkiyenin kalbur ustu universitelerinin birinde ama gunde 6 ogun yiyorum sabah 50 gr kasar ve 400 ml sutle haaırlanmıs 50 gr yulaf oglen tavuk makarna yiyorum sonra antreman geliyorum bi daha aynı ogunden aksamları da yumurta lor gibi gunluk heefime ulasacak sekilde araya da bir porsiyon meyve sıkıstırarak hallediyorum yemek isi zor degil yalnız bu isi yapacaksan beslenme sart

2shae bunu beğendi.
  11. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Birincisi o linkini verdiğiniz replacementler tozlar ıvırlar zıvırlar yüzünden amerika obez insanlardan geçilmiyor. Orada okuyan yaşayan birçok arkadaşım aynı şeyi söylüyor insanlar adam gibi yemek yemiyor marketlerden alınmış işlenmiş paketlenmiş dondurulmuş kimyasal maddeler içeren maddeler tüketiyorlar. Ayrıca protein tozları da cabası. Oradan bir kız gelmişti whey protein kullanıyordu şaşırdım dedim spor mu yapıyorsun? Hayır dedi yemek yerine herkes içiyormuş yemek hazırlama yemek çok zahmetli diye. Tekrar ediyorum whey kullanma demiyorum kullan ama normal beslenmenin yerine geçmesin. Ayrıca üniversitede okumak mazeret değil. Hadi yurtta kalıyorum desen anlardım. Öneri olarak neler yapabilirsin?
    - Akşam yatmadan 5 tane yumurtayı haşla. Bunları soy buzdolabına at. Sabah kalhvalıtda ye. Yumurta haşlamak zor geliyorsa, 5 i birden zor olabilir, bunun için özel aletler var aynı anda 5 yumurtayı haşlıyabiliyorsun, yumurtalar kırılımıyor çatlamıyor patlamıyor dağılmıyor pişerken. Ayrıca kaynayınca otomatik olarak ötüyor. Çok pratik. Beyaz eşya satan dükkanlardan bulabilirsin. Bu forumda okumuştum mesela biri okulun yakınındaki bir lokantada ile anlaşmış her sabah 7 yumurtayı haşlanmış olarak veriyorlardı adama. Yumurta ucuz bir şey madem araban var maddi durumun ortalamanın üstünde böyle bir yer ile anlaşabilirsin.
    - Üniversiteye gidiyorsun. Mutlaka arada yemek yiyecek zaman ve vaktin vardır evden getirdiğin. Ben özel şirkette ofiste çalışıyorum üniversite gibi vaktim de olmuyor, ama her gün gece yaptığım tam buğday veya çavdar ekmeğinin içinde haşlanmış tavuk + bol yeşillik olan 2 sandviç yiyorum.
    - Lor peyniri yiyebilirsin yapacağın tek şey marketten yağ oranı düşük lor almak. Okulda ye kim ne derse desin.
    - Yemek olayını yemekhane veya kafeterya dan karşılıyorum demişsin, sadece yemekhaneye git en azından ev yemeği tarzı şeyler vardır.
    - Forumu araştır bu şekilde bir sürü öneri var benim unuttuğum başka şeyler de mevcuttur.
    - Yanında mesela kefir götür taşıması kolay içmesi kolay. İçinde bol protein ve karb vardır. İşin özeti bir beslenme çantası tarzı bir şey hazırla.

Son düzenleme: 21 Kasım 2009
    2shae bunu beğendi.
  12. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Ayrıca ben de merak edip o replacementlerden 4-5 tane almıştım sırf meraktan. Netiriton dan bir sipariş getirtmiştim protein barı da ekleyeyim dedim ama en az 12 veya 24 lük paketler vardı kargo fiyatı çok şişince tek satılan ultimate nutritionun MEAL REPLACEMENT lerinden aldım. İçerik olarak yüksek protein ve karb var ama bir o kadar da yağ ve şeker ve ayrıca 54365489735634978 tane kimyasal madde. Yerken için bayılıyor şeker komasına girecek gibi oluyorsun. Kesinlikle normal yemeğin yerini tutamaz bence.

2shae bunu beğendi.
  13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  14. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    teşekkür ederim denemek için ilk baştan optimum almayı düşünüyorum

15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  16. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    destek ürünleri kullanmak çözüm değil bir yere kadar yardımcı olur ama besinin yerini tutmaz malesef bu sporda disiplin çok önemli antreman ve beslenme düzeni olsun. hayatını bir şekilde adapte etmelisin ben sabaj kalktığımda dersleri mi araları yemekte ne yerim ne zaman yerim hep düşünüyorum evden ona göre hazırlıklı çıkıyorum. Önemli olan istek istediğin kadar ağır yüklü olan bir ders programın olsun gerçekten bu sporu yapmak isteyen bir insan bir şekilde bunun gereklilikerini yerine getirir.

17. evrimerd

evrimerd Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    sana tavsiyem :http://www.bodybuilding.com/store/opt/mrp.html ,kullandım Vanilyalısını fena değil. Dymatize Elite 12 Hour MRP de almıstım. Fiyatı daha uygun; Fakat sunu özellikle belirtmek isterim; bu ürünleri hergün kullanmak bencede cok sacma . Gercekten cok sıkıstıgn bir dönem ögününü atlamamak için kullanabilirsin. Profosyonel bb ciler bile yumurta, tavuk ,haslanmıs patates,lor,az yağlı sut ... gibi gıdalara yükleniyorken, sen secimini gözden gecir derim. Kullanma demiyorum .Ama bence kendini zorla yumurta , tavuk haşla, bundanda 1 paket dursun 1 yılda bitirirsin:)

18. gencebayorhan

gencebayorhan Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    ben de aynı bölümde ve yoğunluktayım. Yarım ölçekWeight Gainer(tecihen Optimum) Yarım ölçek, 4-5 yumurta beyazı, biraz süt, sabahsa bir bardak kahve, istersen biraz da protein koy blendere, akşamdan, sabah onu içerek git.
    Önerim öğün yerini asla tutmaz ama ben çok sıkışık günlerde bunu yapıyorum çaresizlikten.

Yaklaşık 60gr.carb,30 civarı protein ve bir iki de yumurta sarısı atarsan idare edecek kadar yağ alırsın.
    Tekrar ediyorum bir şekilde sabah kahvaltısını yapabilmek gün içindeki diğer öğünlere nazaran çok daha önemli ama olmayınca olmuyor, ben de yaşıyorum..
    Bir de yanına bir avuç badem, fınfık, iki üç kuru kayısı, bulursan biraz mersin ve ya kuru üzüm alırsan daha da iyi olur..

Sayfayı Paylaş