McDonald's vejetaryen olacak

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve themertyildiz tarafından 4 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Amerikalı hamburger zinciri McDonald's, tarihindeki ilk vejetaryen mekanları gelecek yıl Hindistan'da açmaya hazırlanıyor

Financial Times'ın haberine göre, iki vejetaryen lokanta, Hindistanlı Sihlerin kutsal Altın Mabedi'ne evsahipliği yapan Amritsar kentinde ve Vaishno Devi dağ tapınağına hacca giden Hinduların uğrak yeri Katra kasabasında açılacak.

Karar, yabancı hızlı yiyecek zincirlerinin devasa Hindistan pazarına girebilmek için ne gibi tavizler verebileceklerine bir örnek olarak gösteriliyor.

McDonald's, uluslararası alanda, dana etinden hazırlanmış hamburgerleri ile tanınıyor. Ancak pek çok Hindunun inekleri kutsal hayvanlar olarak görüp etlerini yemeyi reddettiği Hindistan'da tutunmayı başaramadı. Şirketin ilk Hindistan lokantası 1996'da açıldı ama sattığı kuzu eti hamburgerler beğenilmedi. Bugün ise, Hindistan'daki 271 McDonald's lokantası, tavukburgerin yanı sıra McVeggie, McAloo Tikki ve McSpicy Paneer gibi yerel zevklere hitap eden ürünler satıyor.

Şirketin Hindistan sözcüsü Rajesh Kumar Maini, hac bölgeleri gibi yerlerde tamamen vejetaryen bir lokanta açmanın “kesinlikle akla yatkın” olduğunu dile getirdi. Maini, ülkedeki lokanta sayısını üç yıl içinde ikiye katlamayı hedeflediklerini kaydetti. Sözcü, Amritsar ve Katra'da açılacak mekanlarda sunmak üzere yeni vejetaryen ürünler geliştireceklerini de belirtti.

Kaynak : http://www.f5haber.com/borsagundem/mcdonald-s-vejetaryen-olacak-haberi-3253858/

Danny Boy bunu beğendi.
  2. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Ben sevmiyorum Mc'den bir yiyecek almayı ne işim var ki sadece arkadaşların fazla ilgisi var onlarla gidiyoruz(1-2 ayda bir)bana kalırsa en iyisi kendin pişir kendin ye :)

3. brhmcr

brhmcr Guest

MArket payini kaptirmamak icin cig et bile yerler bunlar :)

4. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    etleri zaten feyk sebzeleri de herhalde gdo'lu soya puresinden yaptirirlar

5. tero

tero Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    oldum olası böyle kendinden başkasına yaşam hakkı tanımayan emperyal şirketlere ayar olmuşumdur bi dünya memleketimin esnaf lokantası çorbacısı restoranı kebapçısı varken böyle şirketlere bi kuruş koklatmam

Sayfayı Paylaş