McDonalds - Besin Degerleri

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sarc4stic tarafından 5 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 70 üye.
  1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bundan Eminmisin ?
    Hic sanmam öyle oldugunu, tat olarak hic fark yok.
    Ayrica BigMac´lerin icinde olan "pickles" dedikleri "salatalik tursu" Danimarkadaki McDonald´lerin herbirine Türkiyeden geliyor, aynisi diger avrupa devletleri icin gecerli.

2. CcNnKk

CcNnKk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hormonlu olabilirler ancak genleriyle oynanmıyor.

3. ketuda

ketuda Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Dediğin filmi bende izledim aslında tam olarak film değil belgesel en iyi belgesel dalında ödül aldığını tv den duymuştum
    adam ilaç almıştan betere dönuoo karaciğer fonksiyonları hayati boyutlara gelıoo. Allahtan Türkiyede sizelar okadar buyuk değil özelliklede kolalar. Gerçekten karaciğere çok zararlı kola! O filmden sonra koladan soğudum ama yanlızca koladan soğudum :badgrin:

4. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bence o adam film boyunca düzenli idman yapsaydı, bulk ama mutlu olurdu.

5. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Bence o adam film boyunca düzenli idman yapsaydı, bulk ama mutlu olurdu.

bu laf cok tanidik geldi :lol: :lol: :lol: [/i]

6. Astor

Astor Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten filmde adamın eliştirdiği Amerikan toplumunun hiç spor yapmayışının yanı sıra hayvanlar gibi fast food tüketmesi.
    Adam bütün belgesel boyunca en ufak egzersiz yapmamış. Mesela Texas a gitti diyelim. Orada Mc Donaldsın 200 metre yakınında bi yerde konklasa bile arabayla gidiyor :)

Zaten bi bölümde iki tane basketbolcu zenciye soruyo siz Mcdonalds dan yiyonuzmu diye, adamlarda evet dostum günde 3 öğün hamburger yiyorum bence asıl sorun bu insanların spor yapmaması diyor :).
    Zencilerde sende haklısın yani.

Ama yinede bulk olursun ama mutlu olamazsın. Sadece şekerle beslenmiş gibi birşey olacak çünkü. Protein değerleri bile çok düşük.

Bana kalırsa bir vücut geliştiricinin baş düşmanı fast food. Ama çok haraketli biriysen çok yesende kilo yapmaz ama kas da yaptırtmaz bence

7. ARWENPOWER

ARWENPOWER Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness ve Aerobic antrenör
    Yer:
    avrupa
    Mc Donalds da kalorisi yüksek besinler var ama en önemlisi vitamin degeri olmayan besinler var. Ben yurt disinda Mc.Donalds gibi yerlerden kesinlikle almiyorum. Eger alacak olursam Döner yada kebap siparis yaparim. Hem bziim yemeklerimiz daha lezzetli.

8. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Pek kola veya fast food tüketmemek gerekiyor çünkü benim bir arkadaşım az tüketmesine rağmen boğazında bir hastalık oluştu. Enfeksiyon olması lazım. Çağımızın hastalığı diye nitelendirilen bir hastalıkmış. Boğazına boru soktular ve birkaç ay ilaç aldı. Şimdi durumu iyi. O yüzden bende kola içmiyorum artık.

9. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bence kesinlikle bugerdan mcden yenmemesi lazım ama napalım ben ayda 1 en fazla 2 kez yiyorum ama daha fazla değil geçen herhalde 1aydan falan belki biraz daha fazla burgerdan chicken tenders aldım yedim 1-2 tane en sonunda ben onları ayçicek yağı diye biliyordum hayvansal yağda kızartılıyormuş tenderlardan süzülen yağlar dondu iğrenç bi hal aldı biraz yemekten soğudum tabi yani o kadar sağlıksız bir şey ki benim bu aralar sorunum aşrı derecede olmasada şimdi biraz daha bıraktım sayılır aslında cola içmem eskiden hiç içmezdim ama şu ara sıra özelliklede sprite canım çekiyor birde fast foof olayımda şu var örneğin burger dan yiyorum benim eve burger yürüyerek 25-30 dakka mesafede 3 km falan ben bu yolu her zaman yürüyerek alırım mcde 5 km çıkarında eve oturduğum bölgede çok iyi bir yer yollar nisperen sain sayılır yürüyerek gidiyorum hem sporda yapıyorum yediğim ama beni bit gram doyurmayan bunun yanında 1500 kalori aldıran yemeğin 300 kalori civarındada yakmış oluyorum her şeyin başı spor

10. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ayrıca mc de domuz yağı kullanılıyor sahibi açıklamıştı ben lezzetimi buna borçluyum istemeyen yemez türkiye piyasasından çekilmem bana birşey kaybettirmez demişti ki adamlar ekmekten çok satıyor yurtdışında abd deki menulerişni gördünüzmü_ tavşan filan var :) bira vs

11. rEbElYoUnG

rEbElYoUnG Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İSTANBUL
    Baslikla ne ilgisi var sorunun ?

Yönetim

12. gokboruk

gokboruk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mühendis
    Mcdonalds ve Pınar ET

Ofbeat ,

Bundan eminmisin?
    Ben bundan bir iki sene önce mail attım mcdonaldsa.
    Oradaki temsilci kesinlikle böyle birşeyin olmadığını belirten mail atmıştı.
    Zaten mc teki malzemelerin yüzde 95 ini Tr den aldıklarını belirtmişti.
    Et ürünlerinide Pınar dan alıyoruz demişti.
    Hatta ben islami usullere uygun kesiliyor mu diyede sormuştum.
    Sonra Pınar Et e mail attım ama onlar sallamadılar. :(
    Tabi sonuç olarak ne kadar güvenilir bilemem,
    Ama patates kızartmalarındaki o koku o tatı nasıl sağlıyorlar onu bilemiyorum.
    Bazen canım sadece patates kızartması istiyor o yüzden.
    Onun yağında birşeyler olabilir bence.

307KD bunu beğendi.
  13. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Yurtdışındaki mac menülerinde öyle bira mira falan yok..Sadece bacon denen özel domuz eti menüsü mevcut..ayrıca yumurta falanda var ama tavşan yok..Varolan menülerin Türkiye versiyonu satılıyor. Bir kurum ülkeler arasında satış poliikasını bu kadar değiştiremez.Sonuçta yurtdışından ülkemizi ziyarete gelen turistlerde bu tür yerlerden yemeği tercih ediyor. Bu neden burda yok diye hiçkimse de sormuyor. Çünkü çeşidi belli satışı belli..sadece yağı ve eti değişken..

14. gokboruk

gokboruk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mühendis
    McDonald's, faaliyet gösterdiği her ülkede üreticilerini o ülkenin en iyi firmaları arasından seçer. Ve 1954'ten bugüne uzanan deneyimini bu firmalarla paylaşarak, onlara olumlu katkı sağlamayı hedefler. McDonald's Türkiye, dünyada , ihtiyaçlarını en yüksek oranda kendi ülkesinden temin eden ülkelerden biri olmaktan gurur duymaktadır. Şu an McDonald's restoranlarında sunulan ürünlerin ve ambalaj malzemelerinin %98'i yerel olarak temin edilmektedir.

Türkiye'de McDonald's'a hamburgerlerin etini Pınar Et, süt ürünlerini ve peynirini Danone, soslarını McCormick, ketçapı Tat sağlıyor. Fersan McDonald's için turşu ve salata, Ekol kağıt bardak, Bolpat ise patates üretiyor

15. gokboruk

gokboruk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mühendis
    www.mcdonalds.com.tr den alınmıştır.

20 yıldır PINAR ET'in modern tesislerinde sadece dana etinden üretilen McDonald's hamburger köfteleri, içine hiçbir katkı maddesi konulmadan %100 saf, bifteklik kalitesinde parça etten ( löp et) hazırlanır.

16. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Mc donalds cok kalorili yemeklerden sonra adamlar diyet hamburgerleride cikarmaya basladi. Ben 2002 de hatirliyorumda o zamanlarda devamli disardan yemek zorunda kalmistim ve günde 4 ögün yemek yerdim. Bunun iki ögünü Mc donalds da geciyordu. Uff arkadaslar inanmayacaksiniz ama ben deniz 3-4 ay sonra 22kilo hacimlendim. Sporda yapiyorum tabi ama vücut balon gibi oldu. Sonra 4-5 ay eritmek icin ugrastim. Hic yag yakici felanda almadan erittim ama varya 18kg yag eritene kadar canim cikti :lol:

17. dualist

dualist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    gecen gun cok ihtasli bir arkadasim big king aldi ve yarısında bıraktı !! cok igrenc abi yiyemem dedi falan.. ve bu adamın normalde hic bi yemegi oyle bırakmayacagini hele para vermisse ben bilirim.

bence şu aralar en guzel menuler tender crips acili burger king ve woopher burger king.. kolanız diyet olsun bari ordan kurtarin :p

18. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Resim tekrar yüklendi.

19. Gaara

Gaara Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    off-season dietlerinde mcdonalds ve türevi şeyler yiyen var. bunlar cok zararli olan trans fatlar içeriyor. fakat bazilari dikkat ettiyseniz protein degeri yüksek. acil durumlarda bi double cheeseburger yenilebilir eger "off-season"sanız.

fakat tavsiyem hiç bulaşmamak.

307KD bunu beğendi.
  20. Clasdrifter

Clasdrifter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sarc döktürmüşsün gene çok tşkler ellerine sağlık

Sayfayı Paylaş