Maximum Güce ulaşmak

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve CrımınalBiceps tarafından 19 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    benim sorum şu daha çok 20tekrardan oluşan kickboxa dayalı yani daha çok cardio türünde idman yapıyorum 1senedir ama bu yanıltmasın 95kgm 1.80boya sitedeki araştırmalara bakarak maximum güç için gerekli olan 5tekrar 3 tekrar arasında max ağırlık ve 1yada2setten oluşan antremanı uygulamak istiyorum ancak bunda sağlanacak gücün türünü merak ediyorum.
    mesela bildiğiniz gibi kumtorbası çalışarak yumruk gücünü artırırız ama bi noktadan sonra artış hızı yavaşlar ve bu durumda bu 5tekrarlı max ağırlık program ne kadar faydası olur yumruk gücüne?
    barfiks barfiks çekilerek öğrenilir yada çekmeye çalışarak ancak bu max ağırlık antremanıyla çekiş gücüm gözle görünür oranda gelişirmi?
    bildiğim kadarıyla (hatam varsa affola) yağ yakımında büyük oranda etkili ancak 12tekrardaki gibi hacim istemiyorum çünkü yağın altına oldukça kötü bir şekil verecek dahada kötü gözükecek ancak hacim değişimi nasıl olur protein alımı konusunda sıkıntım yok zaten afedersiniz hayvan gibi yemek yediğimden protein alımımda fazla et ve yumurtaya düşkünümdür?
    Dövüşme hızımda yavaşlama olurmu?

Sayfayı Paylaş