Max-OT for Dummies

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve masterfender tarafından 4 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 30 üye.
  1. PERFECTBODY

PERFECTBODY Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ÖGRENCİ
    Yer:
    ANKARA
    arkadaşlar ben 6 ay kadar böyle çalıştım işe yarayacaktır başlayın derim

2. beydıgan

beydıgan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar program okuyunca kulağa hoş geliyor, ben bir yıldır sağlıklı yaşam için spor yapıyorum ,şu sıralar vucut geliştirmeyi denemek istiyorum.Zaman olarak sıkıntı yaşayan biriyim.Program bu acıdan tam bana göre, ancak hareketler zor gibi ve hep yardımcı ile yapılabilecek gibi, hareketlerin aletli şekilleri yok mu?

3. Independent

Independent Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar ben bunlarin saglikli olduguna inanmiyorum böyle seyler inanin insan vucudunde ileride kalici bir hasar kesin birakir en guzel vucut saglikli bir sekilde sabirla yapilan spordur

4. cokcu

cokcu Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın Independent herkesin düşüncesi sağlıklı bir şekilde spor yapmak, yalnız göremediğiniz bir nokta var...

Hafif çalıştığınız zaman da dahi sakatlık riski var. Bench Preste 80 kg ile 10 tekrarı nizami bir şekilde rahatlıkla çıkartabilen bir sporcu 35 kg ile 5 tekrarı nizami olmadan yaptığı taktirde sakatlık yaşayacağı... Yani siz kuralına göre oynarsanız sorun yaşamazsınız.

Ayrıca bir çok insanın yaptığı hatalardan birisiside bir egzersizde Maksimum Ağırlığı ölçmeden, kafasına göre çalışmak. Maksimal Ağırlığın % 80 i ile 8 tekrar ile çalışmanız gereken bir egzersizi 10 tekrar yapacak olursanız tabi ki sakatlanacaksınızdır. Kontrollü bir şekilde ağırlık arttırma vs... Doğru tekrar, set sayısı vs...
    Sadece bu sistem için değil bütün sistemleri için geçerli olan da budur.

5. byzkin

byzkin Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Üzerinden uzun zaman geçmiş ama hacim için bu sistemle çalışan oldumu

6. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    çalışan yok galiba halbuki bu program yabancı forumlarda çok popüler

7. KemiK

KemiK Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Çeviri için çok çok teşekkürler.Elinize emeğinize sağlık.
    Bu sistemde çalışmaya başlamayı düşünüyorum önümüzdeki günlerde.

8. mcht2626

mcht2626 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    haftanın hergünü kickbox var. bu max ot programı kickboxla beraber yapılabilirmi?

9. evilangel44

evilangel44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    konuya bayağıdır bir şey yazılmamış ama sormak istiyorum acaba ısınma hareketleri kısmındaki 135 x 12 deki 135 ne anlama geliyor acaba?

10. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    135 lbs = 60 kg

11. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    bu programa başladım sayılır. fakat ilk hafta sisteme alışmak için max-ot ile aynı mantıkda bir program yaptım girceğimiz hafta pazartesine kadar. pazartesinden itibaren tam anlamıyla başlayacağım programa

12. juventus

juventus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bu sistemde bütün kas gruplarını çalışmadan sadece tek bir adeleye uygulayabilir miyiz? Yani sadece göğüs için mesela

13. exquake

exquake Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    6 aydır bu yöntemle çalışıyorum. Ektomorf bir yapım var. Ektomorflar için benim görebildiğim ideal yöntemin bu olduğunu düşünüyorum. Hacimde ve kuvvette ciddi bir artış sağlıyor. Yalnız şunu söylemekte fayda var. Bir çok kişinin de söylediği gibi, burada en önemli noktalardan biri, hangi hareket için hangi ağırlıkla çalışmak gerektiğinin tespit edilebilmesi. Açıkçası bu ciddi bir disiplin gerektiriyor. Ben bunun için şöyle bir yöntem izledim:
    Her haftanın antrenmanını bir excel tablosuna çıktı aldım. Hareket adı, tekrar sayısı, set sayısı ve ağırlık diye sütunlar belirledim. İlk bir ay boyunca yaptığım antrenmanlarda kullandığım ağırlıkları not aldım. 4-6 tekrar yapılan hareketlerde 6. tekrarda bıraktığımda, eğer devam etseydim hala kaldırabilecek durumdaysam, tabloda ilgili kısma "artır" yazdım. OK ise OK yazdım, çok fazla geldiyse "azalt" yazdım.(Yazdım derken aldığım tablo çıktısına kalemle not aldım, yanımda pc taşımıyorum :D) Bir ay sonunda bir çok hareket için ideal ağırlıkları bulmuştum. Tabiki gelişim oldukça ağırlıkları artırmanız gerekiyor. Onları da sürekli not alıyorum. Zaten bir yerden sonra,seti bitirdiğinizde kalkıp hareketin yanına gerekli işareti koymak alışkanlık haline geliyor. Buna benzer tablolarla da hem ağırlıkları, hem antrenmanlarımı hem de ölçülerimi tutuyorum bu arada, tavsiye ederim yapmayanlara.

Uzun lafın kısası ben ektomorf olduğum ve bir çok antrenman deneyip çok fazla verim alamadıktan sonra bu antrenmanı deneyip umduğumdan daha iyi verim aldığım için ektomorf arkadaşlara tavsiye ediyorum. Zaten Birkaç haftalık yazı dizisinin sonunda 6 aylık antrenman programları var. Oradan takip ettikten sonra kendi antrenmanınızı oluşturabilir hale gelirsiniz. Ufak tefek ekleme çıkarma yapabilirsiniz.

Bu arada, antrenmanın BULK döneme daha fazla hitap ettiğini de belirtmekte fayda var. Zira ben de bir çok arkadaşım gibi, definisyon için bu antrenmanın çok da iyi bir tercih olmayacağını düşünüyorum. (Gerçi henüz diyetimi de definisyona yönelik yapmadığım için bu konuda tam net gözlem yapamadım)

Umarım başlayıp başlamama konusunda kararsız kalan arkadaşlara, şahsi gözlemlerim faydalı olur.

14. Mehmet7

Mehmet7 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Hatay
    teşekkürler yorumlar için banada çok hoş geldi 5.5 aydır bu sporu yapıyorum ve herhangi bir supplement kullanmıyorum sizce kaldırabilirmiyim bu programı ? ölçü kaybı olmasından korkuyorum

15. Mehmet7

Mehmet7 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Hatay
    ve burda her hareket 6-9 set uygulayın diyor ama programa baktıgımda 2x4-6 diyor 2 setmi 6 setmi anlayamadık bilgi verecek kişi yokmu yarın programı yapacağım bilgi gerekli

16. Ferrocu

Ferrocu Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    bende bu kış hacim dönemimde denemeyi düşünüyorum şu an definasyondayım.

Sayfayı Paylaş