Mastervedi Starting Strength Anreman günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve MasterVedi tarafından 27 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Bu akşam (çarşamba) saat 18.00 de antremana başlayacağım , sen 17.30 da salonda olursan birlikte 30 dk çalışabiliriz.. Duruma göre cuma da çalışırız..

MasterVedi bunu beğendi.
  2. MasterVedi

MasterVedi Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Kusura bakmayin dersanede oldugum icin mesajinizi gormedim cuma gunu ve ya pazartesi gunu bulusabilirsek cok iyi olur dediginiz saatler bana uyar
    dersaneden 13.50 gibi cikiyorum biraz fazla kalip ders calisabilirim sanirim.
    bugunki antreman detaylatim soyle
    10/09/2014 carsamba
    squat: 88kg
    OHP: 38 kg
    deadlift:120 kg
    Squatta set arasi dinlenmeyi biraz arttirmam lazim normalde squatta 5 dk dinleniyodum ama kilolar arttikca sure articak sanirim 7 dk falan yapabilirim belki
    ohp de yebi agirlik aldigim icin uzun zamandir ilk defa agirlik arttirabildim . deadlift beni zorladi diyebilirim
    En son tekrarda static hold yaptim ama on kollarim fazla dayanamafi en fazla 6-7 saniye tutabilmisimdir.
    bu antremanla beraber hedefime bir adim daha yaklastim ve 22 kg olan kalan agirligi 9 kgya indirdim
    Her sey iyi giderse bu hafta hedefime ulasmayi planliyorum
    hepinize iyi forumlar ve iyi gunler

Blonde, doxux, lordsoth ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Cuma akşamı 18.00 de salonda olucam , antreman partnerim gelene kadar 30-40 dk kadar zamanımız olacak , yeterli gelir sanırım.. Gelemeyecek olırsan haber verirsin

MasterVedi bunu beğendi.
  4. weger

weger Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle basarilar. Konuyu takip edenlere bir sorum var. Bende 2 gün power, 1gun off, 2gun hypertrophy şeklinde çalışıyorum pend row un normal barbell row dan guc antremani için cok bi farki var mi ben hep tedirgin yaklasiyorum bu harekete formu tutturmak zor gibi geliyor. O yuzden barbell row yapıyorum.
    Antreman upper and lower seklinde bu arada

Mobil®

5. MasterVedi

MasterVedi Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba
    dunku yaptigim deadlift cok guzel hissettirmisti
    bugun de alt sirtimda tatli bir agri var. Agirliklar fazla olmadan sultanmehmed ile form calismam eminim deadlift kilolarima da buyuk bir arti saglayacaktir
    bu arada dunku deadliftten sonra elimin fotografini cekmistim onu da paylasmak istedim
    Yavas yavas agirlik artmaya basliyor sanirim ne dersiniz? :)

freud, egemennn, StormBlast ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Pendlay Row da dizlerini çok kırdığın için barı göğüs hizana doğru çekiyorsun ve bu çekiş sırtın genelinden daha çok upper back dediğimiz trapez - rhomboid - rear delt bölgesini etkiliyor ve doğal olarak kullandığın kilonun düşmesine sebebiyet veriyor. Dizlerini çok kırmadan barı kasıklarına doğru veya midene doğru çekersen pendaly rowun gerçek tadına varmış olursun. Ancak tabiki bu benim görüşüm , senin formuna yanlış diyemem çünkü pendlay rowu genellikle farklı şekillerde yapıyorlar. Yine de göğüse çekişte Latissimus etkileşiminin çok daha düşük olduğunu düşünüyorum kendi tecrübelerime göre

freud ve MasterVedi bunu beğendi.
  7. MasterVedi

MasterVedi Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    @StormBlast tesekkurler mesajiniz icin evet haklisiniz farkliliklar var sanirim cunku youtube da bir videoda gormustum goguse dokundurmak gerek diye
    sizin dediginiz gibi deniyip gozlemlerimi paylasirim
    cok sagolun tekrardan

8. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

İlk ay benchte 15 kg arttırmak mükemmel vedi. Beslenmeni merak ediyorum? Penday pek nizami değil ağırlığı atmadan hafif hızlı şekilde yapmayı dene. Biraz diz tarafından kalkabilirsen sırta daha çok vurdurursun. Tabi önceliğin trapeze yakın bölgeler mi onu anlamadım ama bu şekilde daha çok trapez ve onun altını çalıştırıyorsun.

MasterVedi bunu beğendi.
  9. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Selam MasterVedi

Squat hakkında söylemek istediğim bir şey var, bence çok hızlı iniyorsun, squatın negatif kısmı kontrollü olmalı, hem ağırlığın seni ezmemesi için hemde negatiften aldığın stimülasyon daha kazançlı pozitiften aldığına göre. Birde tekrarlar arası çok duruyorsun gördüğüm kadarı ile, tempo olmasa da biraz daha kısa tutabilirsin tekrar aralarını.

İyi sporlar.

freud bunu beğendi.
  10. MasterVedi

MasterVedi Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    @je ne regrette rien mesajınız beni çok mutlu etti teşekkür ederim. utanarak söylüyorum ama herhangi bir diyet planım yok. Ama mesela her sabah 4 bütün yumurta ve yulaf yemeye ve ya dersaneye gittiğimde yanımda tavuk ve yanına herhangi bir karb kaynağı bulunmasına özen gösteriyorum. pendlay konusunda bir şey yapmam gerektiğini anlamış bulunmaktayım en kısa sürede formumu düzeltip yeni video atacağım
    bu arada ilk ayımda bench pressten 23 kglik bir kazanç sağladım.

@Jacklifter ne deseniz haklısınız. o tarihe kadar (daha doğrusu 80 kgde yapamayıncaya kadar) squatı cok dengesiz yapıyodum hatta yanlış hatırlamıyosam o videoda bir tekrardan sonra parmak uçlarım havaya kalkıyodu! ne derece tehlikeli olduğunu siz benden daha iyi bilirsiniz tabii. şu anda ağırlık hem arttığı için hem de daha çok dikkat ettiğim için dengem yerinde aynı zamanda düşermiş gibi de inmiyorum . ama hala form konusunda ilerleyecek çokça yolum var. yorumunuz için çok teşekkür ederim size de iyi sporlar (gelecek salonunuz da hayırlı olsun :D )

doxux ve Jacklifter bunu beğendi.
  11. MasterVedi

MasterVedi Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    merhaba

bugün normalde squat bench row günüydü fakat @sultanmehmed ile bulustum ve form calıstım o yüzden programa uymadım . ilk önce antreman detaylarını vereyim
    squat(high bar- ATG) 40x10, 40x10, 60x10, 70x10, 80x4
    deadlift 60x10 60x10 105x5
    dumbell press fly ile superset dumbel presste toplam 35 kg fly da ise toplam 5er kg ile calıstım tekrar aralığı 6-10 arasındaydı
    T bar row 25 kg
    dips 3 set vücut agırlığımda yaklaşık 6 tekrar cıkarabildim
    pushdown 4 set son set drop
    dumbell curl oturarak son set drop
    hammer curl son set drop
    2 set tekrardan dips
    böyle bir antremandı gercekten cok yoruldum ve terledim 3 lt su içtim :D
    form konusunda deadliftte arada omzumu silkiyodum tepe noktasında onu düzelttik
    squatta ise sultanmehmed'in tavsiyesiyle low bar yerine high bar yaptım (bu konuda hala kararsızım)
    squatta negatifte kontrol etmeye basladım çok hızlı aşağıya iniyodum. sultanmehmed'e burdan tekrar teşekkür etmek istiyorum bana zaman ayırıp ilgilendiği için
    low bar vs high bar konusundaki düşüncelerinizi de bekliyorum
    http://www.powerliftingtowin.com/high-bar-vs-low-bar-squats/
    bu linktekine göre low bar daha avantajlı o yüzden kafam karışık şu an yardım edebilirseniz sevinirim
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Eylül 2014 ---
    başka bir forumda da şu cümlei gördüm iyice kafam karıştı

When I was a good LB squatter, that strength did not carry over well to HB or front squats, as evidenced by some of the numbers above. When later in my lifting career, I became a decent HB squatter, it directly and immedietly carried over to being able to do very respectable numbers in the LB squat

sultanmehmed bunu beğendi.
  12. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    high bar benim her zaman tercihimdir ama alt noktada bazen ağırlık deve gibi çökertiyor insanı ister istemez lb yapıyorsun. Yoksa lb gereksiz bence.

MasterVedi bunu beğendi.
  13. MasterVedi

MasterVedi Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Lb nin gereksiz oldugunu dusunmuyorum ama sultanmehmedin dedigi gibi highbar yapmaya karar verdim bunun bir kac nedeni var
    1-) sultanmehmed bu hareketin formunu gosterdigi icin hatalarimi ve dikkat etmem gereken yerleri biliyorum
    2-) vucudum higbar pozisyonda cok daha rahat mesela lowbar da paralelin altina inerken denge kaybi yasiyordum ama higbar da cok rahat atg ye inebiliyorum
    3-) okuduklarima gore highbardaki güç artisim low bara da yansiyacak soyle bir ornek vermek gerekirse highbarda 100 kg giren biri low barda 120 kg girebiliyor ama lowbarda kazanilan guc artisi high bara tasinamiyor
    bu nedenlerden oturu high bari tercih ettim pazartesinden itibaren high bar yapacagim ama kullandigim agirliklar dusecektir sanirim 80 yada 85 araliginda bir yerden baslarim
    ayrica sultanmehmedin tavsiyesiyle antremanima deadliftten sonra chin up, rowdan donra da dips ekledim bu hareketlerdeki amacim ise sayilarimi arttirdiktan sonra agirlik kullanarak yapmak dipste yaklasik 8 tekrar cikarabiliyorum ama chinup im cok gucsuz o da yaklasik 4 tekrar cikiyor

14. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Rica ederim , inşAllah faydalı olmuştur dünkü antreman.. Bundan sonra her ant ın dünkü gibi tüketici ve yüksek yoğunlukta olsun :)

MasterVedi bunu beğendi.
  15. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Forumdaki ilk SS logu herhalde. Mesajim bulunsun. Siklikla konuya bakarim.

Basarilar :)

MasterVedi bunu beğendi.
  16. freud

freud Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    izmir
    @MasterVedi bu yaşlarda bu ağırlıklara girmen ilerde seni çok iyi etkileyecektir. Kalın ve güçlü bir vücut:). Keşke benim de salonumda rack ve düzgün barlar olsa, senenin belirli dönemlerinde bu şekilde çalışmak çok mantıklı, ilk hedefi hipertrofi olanlar için bile...

MasterVedi bunu beğendi.
  17. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Guc kazanimi okey peki estetik olarak ne durumdasin ? hipertrofi ve yag oranindan bahsedermisin biraz ? Yada before after tarzi resim paylasirsan sevinirim

MasterVedi bunu beğendi.
  18. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  19. MasterVedi

MasterVedi Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    merak etmeyin yanımda sürekli 3 lt su bulunduracağım :D

teşekkürler iyi dilekleriniz için. Bu forumda bu sporda bilgili olduğunuzu bilmeyen yoktur sanırım. Bu bilgilerinizden fayda sağlayabilirsem mutluluk duyarım

ben de aynı şekilde düşünüyorum bakalım bir sene sonra kaldırdığım ağırlıklar ve fiziğim nasıl değişecek

ilk mesajda da belirttiğim gibi spor salonunda çok bir geçmişim yok before after fotoları için daha zaman var diye düşünüyorum çünkü pek hipertrofi odaklı çalışmıyorum. yağ oranım tahminimce 14 -15 civarı bir şey ama bildiğim kadarıyla ölçülerimi paylaşabilirim
    Kol: 34.5
    göğüs: 102
    Omuz: 119- 120 civarı
    bacak: 61
    kalf: 41- 42 civarı
    bel: 76 (göbek deliğinin üstünden)
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Eylül 2014 ---
    teşekkürler high bar squata geçtiğim için kilolar 5- 10 kilo azalacaktır ama sıkı çalışıp eskisinden daha iyi olmak hedefim

20. MasterVedi

MasterVedi Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    merhaba,
    bugunki antremanım çok da güzel geçmedi işte detaylar
    squat: 82.5 kg (PR)
    bench press: 52.5 kg
    barbell row: 45 kg
    dips 3xmax 8-5-6
    squatı high bar ve atg yapıyorum o yüzden kullandığım ağırlık 5.5 kg düştü ama high barın uzun vadede low bar squatıma cok buyuk bir artı saglayacagını düşünüyorum bugun tesadüf eseri sultanmehmed ile karşılaştım sağolsun ilk setimi yaparken beni izledi ve squatımla ilgili herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Formumum yavaş yavaş oturduğunu düşünüyorum. Buna çok önem veriyorum çünkü formum tam olarak oturduğunda hareketi doğru yapmak için aklımdan sürekli göğüs yukarı dirsekler aşağı gibi şeyler geçmeyecek ve otomatik olarak öyle yapacağım bir diğer artısı da ilerleyen aylarda ağır kilolarda çalışırken formumda çok bozulma olmayacak ve sakatlıklardan korunmuş olacağım.
    bench pressi normalde 55 kg ile çalışmam gerekiyordu ama yapamadım. Bahane bulmayı hiç sevmem ama neden olduğu hakkında aklıma gelen bir şey var o da okulların daha yeni açılması ve henüz düzenimi oturtamamış olmam.
    sultanmehmedin tavsiyesiyle pendlay rowu barbell row olarak değiştirdim ve forma önem vererek yapmaya çalıştım sizin bu konudaki düşünceleriniz nasıl pendlayi çıkarmakla iyi mi ettim yoksa kötü mü?
    planladığım şekilde günün sonuna dips ekledim. biliyorum henüz tekrar saylarım düşük ama zamanla arttırıp ağırlık eklemeyi düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş