marineli tavuk (bir kere deneyin mübtelası olacaksınız)

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve husocan07 tarafından 23 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. husocan07

husocan07 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    evet arkadaşlar hep aynı şeyleri yemekten benim gibi sizde bıkmışsınızdır. bu tarifle tavuğun tadının bu kadar güzel olabileceğini bnde düşünmemiştim ama mükemmel bir tad çıktı ortaya mutlaka deneyin.
    2 diş sarımsak
    2 yemek kaşığı bal
    1 çay kaşığı karabiber
    1 yemek kaşığı dijon hardal(bulamazsanız normal hardalda olur)
    2 yemek kaşığı soya sos
    1 yemek kaşığı zeytinyağı(isteğe bağlı ama bn koyuyorum kaliteli yağdan kaçmayın)
    1 adet küçük soğan
    Sarımsağı ve soğanı küçük doğrayın bir kasede sarımsak, bal, karabiber, hardal, soya sos ve soğanı karıştırın.
    bu karışım ister 200 ister 600 gr tavuğa ( göğüs,pirzola vb.) yeter.
    geniş bi kapta tavukla karışımı harmanlayın altına üstüne iyice yedirin sonra aynı kabın içinden çıkarmadan dolaba koyun 1 saat bekletin.
    ister ızgarada ister şiste isterde yanmaz tavada pişirin.
    Afiyet olsun.

jandersunstar ve snrgndr bunu beğendi.
  2. Tulubas07

Tulubas07 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Tarif için teşekkürler bende hep fırında yada haşlanmış tavuk göğsü yemekten bıktım aslında lezzetli şekillerde yapabilirim ama vaktim yok vakti olan arkadaşlar için iyi bir tarif birde küçük bir öneri vereyim zeytinyağını yemeği pişirmeden önce değilde piştikten sonra eklersen zeytinyağının faydası ölmez.

3. husocan07

husocan07 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Bu vaktim olmuyor cümlesi tamamiyle bahanedir sakın üstüne alınma genel olarak vaktim yok bahanesinin arkasına sığınılıyor.
    Bn kendimden örnek vereyim üni öğrencisiyim ikinci öğretimim sabahları spor salonunda çalışıyorum saat 9.30da başlıyorum 4e kadar ordan direkte okula gidiyorum okuldan eve dönmem akşam 9u buluyor bakınca bnm hiç yemek hazırlayıp yeme fırsatım yok demi öyle görünüyor ama bn saat 7 de kalkıyorum kahvaltımı yapıyorum sonra üç öğün hazırlıyorum 3de farklı biri sebzeli et sote birisi bu marineli tavuk ızgara diğeride normal yağsız tuzsuz ızgara tavuk Şiş saklama kablarına dolduruyorum tabi bunun yanında bulgur makarna prinç artı brokolide haşlıyorum bunu haftanın yedi günü tekrarlıyorum bahanelerin arkasına sığınmayalım

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. Tulubas07

Tulubas07 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Ben sabah 8 akşam 5 çalışıyorum üstüne spor beslenme duş ıvır zıvır binince bir şeyler hazırlamaya vaktim olmuyor dolayısıyla düz yiyorum göğüsü ama öğrenciler için tabiki vakit olabilir ona birşey diyemem.

Sayfayı Paylaş