manken değilseniz body-buildin yapmayın

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve kfks tarafından 21 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. kfks

kfks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    gerçekten body-building sadece dış görünüş amacıyla yapılan bir spordur.ki bu yüzden spor olduğu kanısında bile şüphelerim vardır.

arkadaşlar ben de 1 yıla yakın vücut geliştirme ile ilgilendim ve bazı düşüncelere sahip oldum , bunları uzun uzun yazmak istemiyorum , bu yüzden özet geçerek söylemem gerekirse , body-building yapmak hayatının bu işe endekslemen demektir. oysa bizle hayatımızı işimize , ailemize ve ihtiyaçlarımıza göre endekslemeliyiz. bu yüzden body-building manken vb. leri dışında tamamen lüks bir spordur.

size bu sporu bırakmanızı tavsiye ediyorum , ülkeniz ve milletiniz için yapacağınız o kadar iş varken , ki bunu yapacak zamanınızın da giderken azaldığı ortada iken , şu bilgi çağında,çoğunuzun en değerli zamanlarınız bu salonlarda geçirmenizi tasvip etmiyorum.

salvadore_xp bunu beğendi.
  2. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    “Sağlam kafa sağlam Vücutta bulunur”

Mustafa Kemal Atatürk

3. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir

Aslında haklısın.Spor sağlık için yapılır.Body sporunu yapanlarında büyük bir bölümünün artık sağlıktan çıktığını,sağlıksızlaştığıda bir gerçek.Ama bu biraz özel bir konu.Yani onlarda öyle ne yapalım.Yani adam güçlü olmak değil görünmek istiyor mesela.adam sağlıklı olmak değil sağlıklı görünmek istiyor.Ama o onun tercihi.Zevkler ve renkler tartışılmaz.Biraz önce üye fotoları konusunda 17 yaşında 167 birinin resimlerine bakıyorum.Adam irileşeceğim diyor.Ki bana göre iğrenç görünen bir vücudu var.Boyuda kısa iyice kötü görünecek bana göre.Ama işte bana göre böyle;ona göre öyle değil.O kendi vücudunu çok iyi görüyor birde anket yapmış.İnsanların hayatlarındaki istek ve öncelikleri farklıdır..Biri aşırı vatanseverdir biri değildir.Biri doktor olmak ister biri baytar.Biri Fiziğe aşıktır matematiğe aşıktır Einstein olur biri boş gezenin boş kalfası.Biri spor yapar biri spor yapmaz.Birde şu açıdan düşün;Bu sporu yapan onca genç bu sporu bırakırsa ne olacak?tak diye vatana millete hizmet mi edecek,yoksa sudan çıkmış balığa dönüp oraya bura sapıp,içki,uyuşturucu vs yemi bulaşacak?Birde şunu karıştırıyorsun.V.G yapanların hepsi irileşmek zorunda da değil.İlla mankende olmak zorunda değil.Çünkü herkes iyi bir vücut,fit bir vücut istiyebilir.İlla bunu mesleki bir takım kaygılar yüzünden yapılması gerekmiyor.Ayrıyyetten fazlasıyla vatan,iş,millet konularını düşünürsek sürekli bir yerlere kendimizi adarsak nerede kaldı sosyal hayat nerede kaldı kişisel zevkler?

muho444, precorefx, kfks ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    Çok uzun bir yazı yazabilirim şu an ama kısaca söyleyeceğim şey ; bütün gün kahvelerde sürten,orda burda aylaklık eden ,içip dağıtan ,boş gezenin boş kalfası bir çok insandan sırf bu sporu yaptığım için vatanıma milletime daha faydalıyım.

Neden mi ? çünkü;bu spor sayesinde hayatım bir düzene girdi yapmam gereken herşeyi belli bir programa oturtarak yapıyorum bir gün içinde yapıcağim herşey üç aşağı beş yukarı önceden belli,yemem içmem düzenli,uyku düzenim yerinde bu spor sayesinde sigara alışkanlığımdan kurtuldum,bu spor sayesinde daha sağlıklıyım,kendime olan güvenim yerinde ve bunların sonucunda çok mutlu ,huzurlu bir insanım ve aileme de,işime de,sosyal yaşantıma da,sevdiceğime de yeterince zaman ayırabiliyorum.

İyi çalışmalar dilerim.

Son düzenleme: 21 Kasım 2009
    muho444, supersport, NHFL ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    avatarında salon resmi var...bu ne tezatlık...

6. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Konuyu açan üye başka şeyden bahsetmiş.Adam zaten sağlıksız bir spor diyor.Ayrıyetten bu verdiğin Sözle çelişen bir sürü v.g ci var tabi çelişmeyende.Olaya farklı bir boyut kazandırdın,kendimde vg yapmama rağmen konuyu açan arkadaşı destekler nitenikte bir soru sormam gerekecek.Madem sağlam kafa sağlam vücut lafını benimsedin.O zaman Git Yüz,Git yürü.Sabahleyin 10 yumurta beyazı yemek sırf kalori olsun diye abuk sabuk şeyler yemek,mideyi yormak çok mu sağlıklı?Yani bu soruya cvbta beklemiyorum vermede.Bu sorudan başka yere geçeceğim.Tartışılması gereken sağlık veya sağlıksızlıkta değil.Bu işin bir tercih olması.Boks yapan adam sağlık malık için yapmıyordur.ORası burası dağılan adamın nesi sağlık?Bildiğin ego tatmini için yapıyordur.Kişide egosu konusunda kimseye hesap vermek zorunda değildir.yapan yapar yapmıyan yapmaz.Ama illa sağlık diyorsanda dediğim gibi git yüz.İlla sağlık istiyorsan midenin 3 te 1 i her yemekten sonra boş kalsın.İlla sağlık istiyorsan kür yapma.İlla sağlık istiyorsan stroit kullanma.Ha bu arada sözüm sadece bu sporu sağlıksızca yapanlara diğerlerine değil.kimse yanlış anlayıpta kavgaya çevirmesin.Özetle şunu demek istiyorum.Vg gönül işidir.Ego işidir.Sağlıklı yapanlara eyvallah ama sağlıksız yapanlara niye yapıyorsun sorusuna verdikleri cvb sağlık ve güç için olunca.Onların verdikleri bu cvb ı riyakarlık olarak görüyorum.Çünkü onlar sağlık için yapmıyorlar.Kimse sağlık için sağlıksız şeyler yapmaz çünkü

Son düzenleme: 21 Kasım 2009
    kfks bunu beğendi.
  7. rasas

rasas Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    size bu sporu bırakmanızı tavsiye ediyorum , ülkeniz ve milletiniz için yapacağınız o kadar iş varken

bu cümlenden sonra biri deseki ha evet ben bu sporu bırakayım vatana millete hayırlı olayım???
    bence çok ciddiyetsiz bir yaklaşım olurdu ülke ve millet meseleleri body sporunun engeline uğrayacak kadar ucuz mu?
    kendine güvenen beslenmesine uykusuna dikkat eden spor yapan kendine özen gösteren bir birey ülkesine hangi anlamda zarar vermiş olur ?
    ben senin düşüncene katılmıyorum aksi gibi yeni bir sporcu adayı olmama rağmen butun arkadaşlara tavsiye ediyorum.

muho444 bunu beğendi.
  8. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    ülkeniz için bişeyler yapmak istiyorsanız öncelikle kendiniz için bişeyler yapmalısınız. bir insanın kendisi için yapabileceği en iyi şeylerden birisi de spor yapmaktır.

muho444, Achilles1980, NHFL ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  9. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Body building sporu amatörler için en az zaman ayrılan spor dallarından biridir sana git haftada 5 gün çalış diyen yok haftada 2 gün yarım saat belli bölgeleri çalış neden böyle birşey yazdın anlamadım vücut geliştirme yelpazesi çok geniş bir spordur evde şınav çek ama çalış sen bu sporu yaparken diğer şeylri ihmal etmişsen o senin tembelliğin olmasın ben 2 üniversite okuyarak aynı zamanda yazları çalışarak genede spora zaman ayırabiliyorum kısacası saçmaladın arkadaşım kusura bakma eğer deseydin ki hayatta spordan daha önemli şeyler var bunu kabul ederiz ama sen body yapmayın diyorsun diğer sporlar daha yorucu ve uzun bunu biliyormusun salonda çekilmiş avatar resminde de belli zaten bu sporu yapmaktan gurur duyduğun..

Blues bunu beğendi.
  10. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    avatardaki resim eskiden beşiktaşta oynayan bir futbolcu arkadaşlar.sanırım daha önceki mesajlarından birinde de kfks bunu belirtmişti.

11. MURO

MURO Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşa katılıyorum

Bodybuilding her insanın her yaşta yapabileceği en güzel spordur

Haftada 5-6 saat spora ayıracak vaktim yok diyen birisi bence boşuna yaşıyor bu dünyada.

40 lı yaşlarda hiç spor yapmamış bir sürü insan var sokaklarda her gün görüyoruz çokmüş kamburu çıkmış zor yürüyor

slymnasye bunu beğendi.
  12. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Bu sporun + larıda var - leride;

+Aktif olarak spor yapıyorsun
    +Dinç kalıyorsun
    +Vücudun şekle giriyor
    +Guc kazaniyorsun
    +Yapmadigin zaman kahveye vs.. gideceksen bu sporu yapman daha iyi

-Yapmasan ailenle ve sevdiklerinle daha uzun zaman gecirebilirsin
    -Baska etkinliklerede daha fazla zamanin olur
    -Daha az para harcarsin..

daha eklenecek seyler vardir ama suanlik ilk etapta aklima gelen bunlar arti ve eksi olarak

kfks bunu beğendi.
  13. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    kfks
    Hiçbir şekilde katılmıyorum bu düşüncenize,
    İnsanın mesleği ne olursa olsun,
    haftanın 3-4 günü 45-50 dakikasını vucüt geliştirme veya fitness sporuna ayırması,
    demek değildir ki ülkesine ve milletine faydalı olmayacagına anlamına gelir,
    tam tersine ,
    Daha sağlıklı bir zihin ve beden ile ülkemize ve milletimize daha faydalı olacagımız tartışılmaz bir gerçektir ,
    Vucüt geliştirme sporu,sporların sporudur,
    Futboldan tuttunda basketbol voleybol tenis boks a kadar birçok sporun temelidir.
    Vucüt geliştirme sporunu lüks bir spor olarak nitelendirmekte haksızlık olur.

14. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    1-bu spora zırnık para harcamadım ama yapıyorum ve baya ilerledim 15 yaşında 25 kg tek elle kaldırıyom
    2-vatana yarar işine gelince askerde de kas yaptırıyolar (eğitimde ter dökmeyen muharebede kan döker )
    3-yımırta yemem falzadan yani ben günde 2 öğünü geçmem bu kişiden kişiye değişir o padişahlar bile günde iki öğünü geçmemişler o varlığın içinde
    4-sadece body yapıp yatmak tabi hantallık yapar onun yanında kung fu güreş yaparsan süper olur
    5-güçlü olmak iyidir
    (güçlü müslüman güçsüz müslümandan hayırlıdır)

yani ben bu sporu bırakmam hiç zararı yok tabi sabah kalkıpta 25 yımırtayı götürmek kötü ama insan gibi yapıcan bu sporu (en çok merak ettiğim şey okadar yumurta yiyen insanlar tuvalette kokudan ölmüyolar mı )yani bu spor kişiden kişiye değişir herşeyin azı karar çoğu zarar

15. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Zevkler ve renkler tartisilmaz. Pahali zevkler de vardir ucuz zevklerde. Gelistirdigim vucud ila para kazanmayabilirim ama V.G. sonucunda mutlu oluyorsam hem harcadigim vaktim hemde param gozume gorunmez. Benim hayatim benim secimlerim ;)

manhood bunu beğendi.
  16. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    evet sonuçta mutlu olmak değil mi amaç ben de mutlu oluyorum vücudum geliştikçe

17. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Günde o kadar çok zamanını boş işlerle geçirenler var ki (internet, kahve, tv dizileri) bizim bu sporu yapmamız artık bunların yanında farz olur. Günde 45dk mı ayırabilirim ve yaparım. Ben bu sporu adam dövmek için yapıyorum, birçok tekvando, karete nasıl savunma sporuysa bu da savunma sporudur. Ve Son olarak kadınlar kendilerini güvende hissedecekleri erkeklerin yanında olurlar.

18. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Bu spor benim hayatıma engel olmuyo tam tersi kişisel gelişimime destek oluyor. İşi çok düz mantık düşünürsen senin bulduğun sonuç çıkar ama konu insan ise pratikte neyin ne gibi sonuçlar çıkaracağı belli olmaz.

19. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    Kedi erişemediği ciğere mundar der...Bodyforumtrde harcadığın kutsal zamanını ki bu forum bu sporla ilgili git vatana millete hayırlı işler yaparak harca...Mankenler ise fitness yaparlar gene l itibariyle body-building ten kasıt kelime anlamanın dışında hard core dur...bazı ülkelerde salon ayrımı bile vardır bu tarz...Sana kesinlikle katılmıyorum...her meslek dalında bugün dış görünüş ön plandadır...yeni nesil iş adamlarından tut doktorlara kadar...

20. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    haftada 3 gün günde 1 saat, haftada 3 saat ,168 saatde yalnızca 3 saatcik. zaman bu spor için bahane degil bence. sanki bi günüdolu doluya vatanımızın kalkınması ıcın mı çalışıyoruz eger oyle yapıyorsakda vatan için yararlı olmaz cunku arada bir kafa dagıtmak gerek robot yada makine degiliz. ben öss ye hazırlanıyorum okulumu bıraktım yeniden girmeye karar verdim sinava ama yinede bu sporu bırakmadım cunku onca dersin arasinda haftada 3 gün spor benim için bi sosyal aktıvıte oluyor. hatta herkes tv basında gecırdıgı zamandan fedakarlık edıp vucut gelistrme yapmalı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş