Maltodekstrin'in zararı ve faydası

Konusu 'Marka Marka Besin Değerleri' forumundadır ve Leopara tarafından 19 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Maltodekstrin nişasta karbonhidratı glukoz olarakta biliniyo.Peki gainerlarda bu urun kullaniliyo.Bunun beyaz ekmekten farkı ne ?

Sadece spor sonrası basit karbo ihtiyacini karsilama amacli tuketilcegini dusunuyorum.Ara ogun olarak kullanmanin fazla yaglandircagini dusunuyorum ve gainerlarda neden yulaf gibi kompleks kaliteli karbonhidratlar degilde bunlar kullaniliyo

Bilgili arkadaslar yardimci olursa sevinirim

2. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi

3. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Gainerlerde maksat kilo aldırsndır, ve içeriğindeki yüksek şeker oranından dolayı yağ olarak aldırır bu kiloyu ama çok geç anlar kullananlar. Başta herşey iyidir kol büyüyordur felan iyi gelir, bi zaman sonra bir bakmışsın her yerin yağ, neden acaba :)
    Gainerlerde böyle kompleks karbonhidratlar kullanılırsa fazla kilo aldırmaz, şeker içeren gainere göre yani. O yüzden her yerde söylerim kilo almak istiyorsanz karbonhidratı proteini artırarak yapın bunu. Gainer çok yüksek şeker içeriyor ve asla hiçkimseye tavsiye etmiyorum. (Iştahım yok çok fazla yesem de asla kilo alamıyorum zayıflıktan ölecem diyorsanız alabilirsiniz)

Sayfayı Paylaş