Maltodekstrin+whey protein+Yumurta akı tozu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve aysun tarafından 22 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. aysun

aysun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar. forumu inceledim ama konu hakkında fazla bilgi bulamadım. konu açmaya karar verdim. yardımcı olabilirseniz sevinirim. bayanım, uzun yıllardır spor yapıyorum. daha önce çeşitli markalardan supplement kullandım. bu sefer fiyatı da daha uygun olduğu için Maltodekstrin+Whey protein(Peyniraltı suyu)+Yumurta akı tozu kombinasyonu denemek istiyorum. amacım kilo almak. ama tam olarak doğru yolda mıyım bilemiyorum. nasıl kullanacağım, maltodekstrin karbonhidrat olarak yeterli midir bilemiyorum. şu anda etrafımda danışabileceğim çok fazla kimse yok. yardımcı olursanız gerçekten çok mutlu olurum.

2. aysun

aysun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bir fikri olan yok sanırım :) neyse.

3. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    maltodekastrini antrenman öncesi 20gr antrenman sonrası 40-60 gr arası kullanmak yeterli. yumurta akı tozu zaten sulandırılıp yumurta gibi pişirilir içmeye uygun değildir, istediğiniz zaman tüketin. Whey de antrenman sonrası maltodekstrin ile alınmalı. Amaç kilo almaksa kompleks karbonhidrata ağırlık verilmeli.

vereek bir fikrin olmamasından ziyade "yeni mesajlar" bölümünün 3te 2sini evde çalışma, dumbel ve karın kası konuları zaptettiğinden ben bile girip bakmaya üşeniyorum; bu gibi başlıklarda arada kayboluyor.

Son düzenleme: 23 Ağustos 2011
    Steve ve aysun bunu beğendi.
  4. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bu yumurta akı tozunu nerde buluyorsunuz?

5. aysun

aysun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. kompleks karbonhidrat olarak makarna, pilav, patates vb. ağırlıklı beslenmeyi düşünüyorum. sanırım sizde onu kastettiniz. kafamı karıştıran birazda maltodekstrinin kilo almaya ne kadar faydası olacağı. sizce ne kadar gerekli? onun yerine gainer kullanmak daha mı mantıklı acaba? sadece fiyat olarak daha uygun diye gereksiz birşey kullanmakta istemiyorum aslında.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:24 ----------

link vermek doğrumu tam bilmiyorum ama hammaddeler olarak internetten bulabilirsiniz.

6. JackSniff

JackSniff Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    maltodekstrin kullandım.. fiyatı uygun gelmişti :) 1 kilo kadar bitirdim ama.. kilom hala aynı.. (4-5 kilo kullanırsan belki sonuc alırsın ).. bsn true mass kullanacağım şimdi.. yada biotech in 4.5 kg lık gainerı var fiyatı uygun..

7. aysun

aysun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

5 kg lık almayı düşünüyorum aslında, az kullanımlarda gainerlar bile işe yaramıyor. biotech hakkında bilgim var, çok ünlü markalara göre çok ucuz ve topaklanma sorunu dışında fena bir ürün sayılmaz. tavsiyen için teşekkürler. değerlendirilebilir.

maltodekstrinin 5 kilosu 50 tl olunca insanın ister istemez kafası karışıyor.

8. JackSniff

JackSniff Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    kullan bakalım 5 kilo sonuç alırsan paylaş burada.. biotech in topaklanması da o kadar önemli değil.. sonuçta içiyorsun mideye gidiyor hepsi.. pro shakerım var büyük ihtimal onda topaklanma yapmaz zaten.. içinde protein olduğu için ayrıca protein kullanmayacağım.. ama önce 5 lbs lık true mass kullanacağım..

9. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Direkt olarak kilo almaya yönelik bir Mass/Gainer ürünü tercih edin . BSN True Mass gibi kaliteli bir ürün yeterli olur . Hammadde olarak almak istediğiniz bu ürünler size istediğiniz sonucu vermeyebilir . Astarı yüzünden pahalıya gelebilir . Paranızı çöpe atmayın tanınmış ürünlerden şaşmayın derim . BSN True Mass gainerlar içinde bodybuilding.com da en yüksek puanı almış ürünlerdendir . Bu Forumdaki Gainerlar bölümünden yorumlarına da bakabilirsiniz .

aysun bunu beğendi.
  10. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    weider mega mass 2000 bence bsn true mass tan daha kaliteli bir ürün.
    4000 i ise king zaten :)

aysun bunu beğendi.
  11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    sanırım bır yanlıslık var yumurta akı tozu pastorıze edılmıs bır urun ıstenırse sadce su veya sut ıle karıstırılarak tuketılebılır

aysun bunu beğendi.
  12. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Dediğiniz siteden maltodekstrini alıp denemiştim. Açıkcası hiçbir etki yapmadı bende. İzmirli olduğum için gittim kendi yerlerinden aldım bir de. Aynı şekilde yumurta akını da deneyen arkadaşım oldu. Hatta İzmir'de Aybars Gıda satıyor. Lick yumurta akı tozu ve ayrıca pastörize olanı var. Öğün aralarında sütle karıştırıp içiyordu arkadaşım. Ama o da vasat buldu. Onun yerine likit olan yumurta akını aldık. Bence en iyisi likit olanı :)

aysun bunu beğendi.
  13. aysun

aysun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlardan pek olumlu sonuç çıkmadı gibi. Kafam karıştı biraz. BSN True Mass çok iyi denmiş. Yinede önerileriniz olursa sevinirim.

14. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Maltodekstrin gibi bir ürünün asıl amacı antreman sonrası glikojen depolarının doldurulması. Yani bir nevi şeker de diyebiliriz. Antreman sonrası bence alınacaksa kilo almak için 100gr ın altında alınmamalı ve yanına metformin eklenmesi, alınan bu fazla şekerin yağ oluşturmadan kaslara gömülmesini garantiler. Metformin hakkında forumda bayaa bilgi mevcut bu arada. Gün içindeki öğünlerinizde de yapmanız gereken kompleks karbonhidrat miktarını arttırmak. Birde anlamadım birşey bir bayan olarak neden kilo almak istiyorsunuz?
    Piyasadaki gainerlar bence temelde erkeklerin günlük kalori harcamaları hesaplanarak hazırlanan birşey. Bir bayan için içerdikleri kalori miktarı yüksek olabilir. Buda yağlanmaya sebep olacaktır.

aysun bunu beğendi.
  15. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Ben olsam maltodekstrin yerine üzüm suyunu seçerdim.

önce şunu söyleyeyim; yumurta piştikçe değer kazanır. yumurta akı tozu pastaneciler vb. için üretilmiş pratik bir üründür bozulma riski azdır; bu yüzden pişirmek gerekir.

Steve ve aysun bunu beğendi.
  16. aysun

aysun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tüm yazılanları okuyorum ve gerçekten karar vermemde çok faydalı şeyler yazıyorsunuz. Maltodekstrin olayına pek girmemeye karar verdim, metformin hakkında da bilgi sahibi olmuş oldum. üzüm suyu çok mantıklı geldi kullanan çok kişi duydum. yumurta tozu konusunda da, eğer yumurtadan bu kadar tiksinmesem tercih etmem aslında ama, koli koli yumurta yedim artık biraz değişiklik yapmak istemiştim. yani yumurta konusunda kararım net değil.
    neden kilo almaya çalıştığıma gelince, vücut geliştirmeye başladığımda 39 kiloydum desem açıklayıcı olurmu bilmiyorum =) ama tabi başlayalı 10 yıl kadar oldu ve toplamda 7 yılımı spor salonlarında geçirdim. ektomorf yapılı oluyorum sanırım ben. o kadar ağır gelişme kaydettim ki ve bu gelişmede spora ara verir vermez eski haline döndü. 52 kiloyu hiç aşamadım ama tabi bu birazda benim suçum, işi sıkı tutmadım. şimdi daha çok düşünerek, araştırarak çalışıyorum. çok güzel kaslarım olsun istiyorum =) biraz uzun yazdım kusura bakmayın. yardımlarınız için teşekkür ederim.

17. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    aysun, bilmiyorum yapar mısın ama benimde takıldığım bir plato dönemim oldu. Onu aşmak için günlük tükettiğim yulafı arttırdım, çok eklemli hareketlere çok önem verdim(örnek squat, clean-press,deadlift) ve daha önceden kullanmadığım bir supplement olan bcaa yı kullanmaya başladım ve sonuçları çok güzel oldu. Bunlardan önce 76 ydım ve 1.5-2 ayda bir sıçrama ile 82 yi gördüm. Sana kesinlikle bu tarz bir idmanı öneririm. Biraz klasik bodybuilding mantığından uzaklaşıp crossfit tarzı idman güzel sonuçlar ortaya çıkarıyor. Denemeni kesinlikle öneririm.

aysun bunu beğendi.
  18. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yav ben bunu omlete ek olarak kullanmayı düşünüyordum. hani 2 tam yumuruta ve 4 yumurta beyazını karıştırma şeklinde. zira oldum olası yumurta akı ayrıştırma işlemi bana külfet oalrak gelmiştir.

1 servis yumurta akı tozuna 250ml yağsız süt ekleyip, bunu tavada güzelce kıvama getirip üzerine de 2 yumurta kırma işi...olmaz mı benim bu iş?

19. aysun

aysun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle uygularım =)
    ben yulaf daha önce hiç kullanmadım ama mısır gevreği kullanıyordum. kesinlikle yulafa başlarım. sadece sabah kahvaltıda almam yeterli olurmu? daha fazlada kullanılabilir heralde.
    squat ve deadlift yapıyorum. birde komando hareketi de çok etkili. cleanpress hiç denemedim. onuda eklerim antrenmanıma.

bu arada BCAA araştırıyorum. kullandığınız markayı sorsam ayıp olur mu? yada öneriniz.

Son düzenleme: 24 Ağustos 2011
  20. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Scivation xtend turkiyede yok ama mukemmel bir urun. Onun yerine herhangi bir bcaa da is gorur. Ben usp labs modern bcaa kullaniyorum. Onun disinda yulafi sabahlari ve antreman oncesi kesinlikle oneririm gozle gorulur bir performans artisi sagliyor.

aysun bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş