Makarna ve tavuk hakkında

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Mahir3 tarafından 26 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Mahir3

Mahir3 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Aklıma takılan bi soruyu sormak istiyorum. 100 Gr. makarnada 10 gr. kadar protein var. 100 gr. tavuk göğsünde ise 20 küsür gr. kadar protein var. Şimdi diyelim biz bu ikisi birlikte tükettik. Mesela diyelim 100 gr makarna yedik yanına da 100 gr tavuk göğsü yedik o zaman bizim vücudumuza 30 küsür gr kadar protein mi girmiş oluyor ? Makarnada bitkisel protein var tamam ama o da sonuçta protein değil mi ? Ya da vücut daha sağlıklı bi protein olan tavuğu mu kullanıyor makarna ile birlikte yediğimiz zaman ? Umarım anlatabilmişimdir.

2. teenbody

teenbody Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Vücudunun "bu makarna proteini bunu sindirmeyim hazır tavuk proteini var zaten" dediğini mi düşüyosun? anlamadım.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Mahir3

Mahir3 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    tavuk daha kaliteli bi protein oldugu için onu kaslara gönderip makarnayı yani bitkiseli kullanmıyor mu ? yoksa ikisini birden mi kullanıyor ? bu daha çok demek istediğim.

4. teenbody

teenbody Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Tavuk daha önce sindirilebilir ama makatnadaki protein de sindirilir ikiside kaslarına gider er yada geç :)

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    Ben vücutta hayvansal proteinlerin %90-99 arası rmildiği bitkisellerin %60-70ini kullandığımız hakkında yazılar görmüştüm. Ama bazı yabancı kaynaklarda hayvansal protein kadar bitkesilinde emildiği yazıyo . Bence mantığın hayvansalların hesaplanması kanaatindeyim bitkisellerde ek olarak görülebilir

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sayfayı Paylaş