Mahmut Irmak

Konusu 'Yerli Müsabakalar ve Sporcular' forumundadır ve DEXONİA tarafından 7 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 61 üye.
  1. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    sen mahmut ırmakı ronnıe colemandan daha cok begenırım desen sorun yok sen vucut konusunda karsılastırmaya gırdın ıkısı de yarısmacı oldugu ıcın ben de sana ASIL farkları soyledım :) bugune kadar en agır kıloda en defıne podyum gormus vucutcudan bahsediyoruz altını çizdiğim yerdeki soylediklerin komıklıge absurtluge derinlik katıyor. simdi de lee priest demişsin evet kollar yakın dıger tum bolgelerde lee priest üstün ;)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:02 ----------

kol 58miş bi de :) 1 inç = 2.54 cm, hesaplamana yardımcı olur.

cocuna bunu beğendi.
  2. cocuna

cocuna Yeni Üye

Beğenileri:
    996
    Ödül Puanları:
    0
    İzmirde bir bulsam sanırım saatler boyu konuşmak isteyeceğim insan... eşsiz bir vücut... kusursuz bir kol ve tricepsler gerçekten o kilodan inanmak zor... başarmak ondan da zor... diyecek sözüm hiç yok... bence ronnieymiş diğerleriymiş çok farklı mahmut hocanın yeri çok farklı... 130 kiloda 55 kol ile 80 kiloda 52 kol farklı oluyor...

bu benim ifadem ve sanırım bence.... diye başlayan cümleyi anlamak biraz zor gelmiş olmalı... sonuç olarak... bence mahmut hocanın yeri ayrıdır dedim... mahmut hoca kesin ronnieden on kat iyidir demedim... priestın diğer yerleri beni ilgilendirmiyor yorumum zaten kollar üzerineydi... :) Sana saygım sonsuz bilginede öle bu konuda tartışmak zaten çok saçma... sadece çıkışman hoş değildi... Bence.... diye başlayan bir ifadeyi komiklikle ve ikinci mesajına absurtlu ile suçlamak biraz kişisel düşünceye saygısızlık oluyor ki bunu ancak sence öle ama bence de şu şu nedenlerden böyle böyle diye açıklayabilirsin... kusura bakma... ikinci mesajında da benzer uslubu devam ettirmemeni isterdim... kolay gelsin... thums:

Biraz ingilizce ile ronnienın roportajlarını okumanı tavsiye ederim... belirttiği yarışma için kol ölçüsü tam olarak 22inch tir... çarpımı sen yaparsın artık...:)

Bulk hali ise 24-25 inch... :)

Son düzenleme: 11 Ağustos 2012
  3. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    mahmut hocanin vücut tipi ronnie kadar kütleyi kaldiracak bir vücut tipi degil 10 kilo daha aldimi göbegi ronnieninkinden beter olur inan bana :) o yüzden zaten amatör kalmayi tercih ediyor kendisi.. 1,65-1,70 arasi bir boya sahip sanirsam o boyda 90 kiloyuda kaldirabilir belki ama 100 kiloya ulastimi kesinlikle göbek belirir..

4. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Mahmut Irmak ın vücudu iri değil ki. Benimle yanyana gelse benden daha küçük durur. Benim çok iri olduğumdan değil vücudu küçük. İddiası definelikte.

Ronnie Colemanla Mahmut Irmak kıyaslanmaz bile Ronnie kütle definelik estetik her konuda daha iyi. Ben Ronnie Coleman ın define kol ölçüsünü 61cm diye biliyorum. 55cm olmadığı kesin 55 Jay Cutler Phil Heath değil mi. Bide tartışırken cm ölçüsünü kullansanız daha hoş olmaz mı sonuçta Türkiyede yaşıyoruz.

Son düzenleme: 11 Ağustos 2012
    cocuna bunu beğendi.
  5. cocuna

cocuna Yeni Üye

Beğenileri:
    996
    Ödül Puanları:
    0
    Sonuç değişmez bence kol vücut oranı ronnieden daha iyi... kişisel görüşe saygı sorunu var herkes kendi görüşüne katılmamı neden bekliyor onu anlamadım :D mahmut hoca istediğ kadar kısa olsun ki o kol ozaman çok daha heybetli duracaktır... :D

6. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    ronnıeden daha ıyı pro olmayan amatorler var dedıkten sonra ıkıncı bomba :) ben bulk ıle defıne olcusu kol gıbı ufak bı adele grubunda 5-7,5 cm değişen biri gormedım duymadım heleki ronnie gibi proların bulk donemde yag oranlarının yuzde onu dahi geçmediğini düşünürsek ne kadar gerçekdışı bişey söylediğini gorursun.

7. cocuna

cocuna Yeni Üye

Beğenileri:
    996
    Ödül Puanları:
    0

thums: çok haklısın senin kadar bişey bilmem mümkün olamaz... burdan ne yazsam nasıl olsa cevap yazmak içinde olsa yazacağın için bişey diyemicem... yaşımız yaklaşık aynı olmalı ben bu işe ilk girdiğimde yaşım 17ydi 10 sene öncesinden bahsediyorum... ozaman bir yıl boyunca gençler için hazırlanmıştık hocalarımla... ozaman philde yoktu... sadece ronnie ile yatıp kalkardık... az çok üniversitede çalıştığımdan dolayıda ingilizcem var şükür adamın hemen hemen tüm belgeselleri ve röportajlarını dinledim... Bu adamın bulk halde kolunun 65cm olduğunu full define hatta waterless diye ifade ettiği su diyeti sonraki halkinin yani susuz kuru halinin ise 58 cm olduğunu çok iyi hatırlıyorum... ilk yarışmalarından biri olmalı tam tarihini hatırlamasamda bir ölçüsünün de 55cm olduğunu hatırlıyorum... ve bunların hiçbiri ama hiçbiri konumuzla alakalı değil... istersen doğduğundan beri bu işin içinde ol boş yere karşındakini görüşlerini görmezden gelerek yermeye çalışmak mantıksızlıktan öteye gitmez... senin dünyan ronniedir... benimkide mahmut hoca şuan... itiraz mı edeceksin gir aklımın içine değiştir arkadaşım... senin bulk halin ki muhtemelen tam bulk olmuyorsun... define halin arasında 1 inch oynayabilir... sende 50 kol var bulk diyelim adamda 62 bırakda ondada 2 inch 3 inch oynasın ya... :))) ayrıca bu adamın bulk sezon ile yarışma tartışı ağırlığı arasındaki fark yaklaşık olarak 20kg dır (zamanında ortalama 117 ve 137kg)... sana göre bu fark 10 kilo olmalı ki yap oranı %10 üzerine çıkmasın zaten 3.5 yağ oranı ile giriyorlar onu bile yakalayan hemen hemen çok yok... sen oranla gerisini... bu fark emin ol senin o çok beğendiğin bacaklarıda 97 civarına taşır belki dahada fazla... kas ne kadar fazla bulk sezonda kalınlık okadar fazla olacaktır... Aynı zamanda kütlece ronnienin çok daha fazlası özellikle boyu uzun olan adamlar gördük... forumdada bunları paylaşan arkadaşlarımız oldu sanıyorum... :)) ama yeterince define olamadığından ve ıfbb pro card vs alamadığından bahsettik... :)

bu konuyu uzatmayalım senin her bildiğinin doğru olduğunu düşüneceğin tabi müsabık olduğundan ötürü tüm forumunda böyle düşüneceği aşikar ama ben okumadan araştırmadan bişey söylemem... tartışmak anlamsız başından beri "bence ......................." dediğim bir görüşüm var yani "bu benim görüşüm arkadaşlar diye haykırdığım..." bu görüş ne seni ne başkasını bağlar... gelenekçi dogmatik bir bakış açısı ile bir adım ileriye gidemeyiz zaten... bu böyledir şu şöyledir... kendi açından bakarsın ama başkasının açısından bakma yetin yoktur... bu adam ne demek istedi demezsin... ne zaman mahmut hoca kadar mütevazi olursun ve yerini konumu bilerek sana duyulan saygıyı görerek davranırsın ozaman zaten bu usluba hiç girmemiş olurduk ... yazsanda cevap atmayacağım konu uzamasın.. tüm forumdan özür dilerim... bu yüzden banlayacaklarsada banlayabilirler... saygılarımla...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:51 ----------

tabiki değil kardeşim sonuçta bu adam boy olarak ondan 10-15cm daha kısa normal değil mi kaldıramaması ben sadece kendi kütlesinde gerçekten muazzam özelliklere sahip diyorum...

Turquase ve judgementday bunu beğendi.
  8. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123

soylenecek cok sey var da gereksız yere coook uzun yazmıssın zaten daha da yazmıcakmıssın ben de o zaman kısaca son kez sunu belırteyım;

ıstedıgın kısıyı begenebılırsın en ıyı o dıyebılırsın, bunda sıkıntı yok olamaz da sıkıntı; senin 80 kıloluk bır yarısmacıyla 8 kez mr. o olympia olan birini karşılaştırmanda ve bu karşılaştırmada ''bence'' kelimesi seni kurtarmaz. bence ırmak colemandan ıyı dersen ısı az cok bılen herkes karsı cıkar.

neverbackdown. bunu beğendi.
  9. Fit

Fit Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Bayağı define bir vücudu var tebrik ederim kendisini.

10. ofli

ofli Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Üstad Mahmut Irmak'ın kolu define halde mi 52 cm yoksa bulk halde mi ( lee prest ile çekildiği fotoğrafta gayet define ve kalın duruyor ) ?

11. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Şok olmaya hazır mısınız bilmiyorum ama olacaksınız şimdi

DEXONİA bunu beğendi.
  12. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    kac kg bu resimde?

13. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    75 kiloymuş

DEXONİA bunu beğendi.
  14. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Boyu kaç acaba? Baya kütleli duruyor ve 75 kg ise bu resimde 1.70'tir en fazla tahminimce?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:57 ----------

Bir de kol kaç cm onu merak ettim cidden. 50 var mıdır acaba?

15. eco123

eco123 Yeni Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    İşte budur ya kim istemez böyle olmayı

16. brhmcr

brhmcr Guest

Son foto cok iyi...ah biraz daha gogusler iyi olsaymis...

17. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  18. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
  19. Akay

Akay Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Dün Ekvator'da yapılan dünya şampiyonasında birinci olarak İstiklal marşımızı okutan Mahmut Irmak'ı kutluyorum burdan. Dünya şampiyonuna bile şurası burası eksik diyenler var yaa kafa_

407629_10200115920167597_1742087165_n.jpg

69479_10200115940008093_1560878362_n.jpg

417006_10200115918407553_1866991702_n.jpg

batt_34 bunu beğendi.
  20. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123

Sayfayı Paylaş