magnezyum ürünlerindeki (as aspartate)'nin zararlı aspartamla alakası var mı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve dombra tarafından 28 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dombra

dombra Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Arkadaşlar ZMA ürünlerinde magnezyum (as aspartate) yazıyor , bu aspartatın çok zararlı olan aspartamla alakası var mıdır onu merak ettim .

Bi sitede aspartamla ilgili şu yazı var ''Laboratuvar ortamında elde edilen aspartam üç ana maddeden oluşmakta: %40 aspartik asit (ya da aspartat, bir tür amino asit), %50 fenilalanin (bir tür amino asit) ve %10 metanol (metil alkol).''
    En sık kullanılan zehir: Aspartam E951

Kısaca ZMA ürünleri sakıncalı mı aspartate yüzünden?

2. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    cvp veren olmamış

3. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    çok akıllıca bir soru ama ilgilenen olmamış. aspartat mantığı diğer şelat edilmiş minerallaerdeki mantık yani minerali bir aminoaside kıskaçlayarak bağırsaklardan emilimini arttırmak.. fakat bunu yapayım derken aspartat ile ilgili ne gibi zararlar ortaya çıkabilir bilemiyorum.. bu konuda bende bilgisizim..

4. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Konuyu hortlatayım. Düz mantık fikrimce bir zararı olduğunu düşünmüyorum. Aspartik asit sonuçta bir amino asittir. Şöyle diyeyim Na ve Cl farklı özelliklere sahip elementler NaCl ise o özelliklerle alakası olmayan bildiğimiz tuz. Aspartamın bileşimini bilmiyordum ancak aspartamın özelliklerini bağımsız olarak aspartik asidin taşıyacağını sanmam sanıyorum aspartam aspartik asitten oluşmuş bir bileşik niteliğindedir, tek net olan laboratuvar ortamında üretilen her şey gibi aspartamın da zararları. Bir okudum da bana mantıklı geldi:D greenrain seni de artık zma başlıklarının bilirkişisi olarak atamasının zamanı geldi site yönetiminin:) tek bi başlık altına toplasnsa bütün zma soruları sen de solgardan edinilebilecek bir kür versen herkese:D

5. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    kabl ederim.. ZMA tekviyelerin kralıdır. gerçekten çok çok önemli. doğru ürün tercihi ve uygun kullanım şekli çok önemli. solgar ise en kaliteli firmalardan biridir. genelde mineral takviyeleri aminoasit şelat formundadır..

6. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Greenrain sana bir sorum olacak forumda aslında bu hususta parça parça bir çok açıklamada bulunmuşsun, konudan da sapacağız ancak; kafamda netleşsin istedim. ben solgarın çinko pikolinat magnezyum sitratından aldım gece aç karnına bunları alıp bir de benexol alıyorum doğru bir zma birleşimi midir sence benexoldeki b12 fazla mı sence?

7. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    bvenexol almanda sakınca yok ama bu kadar yüksek dozlara gerek yok. madem solgarın ürünlerini alıyosun bari vitamin b6 sını da al.. yanında kullan..

BamBam16 bunu beğendi.
  8. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Solgarın b6sını önerme sebebin benexoldeki yüksek dozaj mı yoksa magnezyum zn'deki gibi şelat edilmiş olması gibi bir sebep midir greenrain
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Ocak 2015 ---
    B12 pardon benexoldeki b12

Sayfayı Paylaş