Madensuyu İçmek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve aycan1903 tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    yemek yedikten 2.30 saat sonra spora 20 dk kala gazı alınmış maden suyu içilmeli bence

2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    içeriginde cok fazla sodyum yok. bunu 1 lt ye vurdugunuzda ortalama 0,25 gr veya daha az gibi bir deger cıkıyor. buradan bakıldıgında korkulacak bir degerın olmadıgı anlaşılabilir. yuksek tansıyon hastaları için burada dikkat edilmesi gereken nokta, alırken sodyum oranı düşük olan maden suları tercih edilmeli. kısacası, besin içeriklerine bakarak alım yapılmalı. ama yuksek tansıyon gibi bir sorun yoksa, özellikle gencler istedigi kadar alım yapabilir. bunu 200ml-400ml gibi kısıtlayanları görunce bu olayı "komik ötesi" olarak nitelendirmek istiyorum artık.

post-workout olayına gelince, cok büyük miktarları aynı anda vücuda sokmadııgnızda bunun bir sorun oluşturmasına imkan yok. maden suyu cok basit birşey arkadaşlar, bu kadar büyütmeye kesinlikle gerek yok. kışın hacim almanızda yardımcı olabilir, spor sonrası kaybedılen mineral kaybı için size destek saglar. maden suyunu ufak miktarlarda çeşitli mineralleri içeren küçük bir ekbesin destegi gibi düşünebilirsiniz.

Son düzenleme: 22 Eylül 2009
    SEZER YZL, aycan1903, zigbog ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    senin de söylediğin gibi pH 7 olan suyun bile gereğinden fazla alımı sindirimi yavaşlatıyor. Zayıf bile olsa bazik bir maddenin sindirim üzerinde etkisi daha yüksek olacaktır. Ben zaten özellikle post workout için bunu diyorum. Eğer tavuk yemek yerine whey alarak zaman kazanmayı amaçlıyorsak, bunun yanında maden suyu alıp süreci az da olsa yavaşlatmak saçma olacaktır.

4. quarquin

quarquin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    almanyada gittiğim çoğu restoranda yemekten önce neredeyse orda bulunan herkez bizim maden suyu dediğimiz (onlar köpüklü su gibi birşey diyorlar tam çeviremedim) mineralli sudan içiyordu..yani yemekten önce içmek gibi bi alışkanlıkları var sanırım.bu ne kadar zararlı ya da faydalıdır bilmiyorum ama vardır bir bildikleri.sonuçta sağlıklarına türkiyede olduğundan daha çok dikkat ediyorlar.bende çok faydalı birşey olduğunu düşünüyorum ama maden suyu alırken çok dikkat etmelisiniz.içinde nitrit denilen madde ciddi kanserojen etkilere sebep olabiliyormuş.

5. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar çok fazla gaz sıkıntısı olan birisi olarak soruyorum;
    2-3 ayda bir karnımda yoğun bir gaz birikintisi oluyor ve 2 haftaya yakın bir süre çıkmıyor. Maden suyu içerken çıkardığımız gaz, vucudumuzda zaten mevcut olan gaz mi, yoksa maden suyu ile birlikte vucudumuza giren gaz mi?

Ayrıca yıllar önce akupunktur tedavisi uygularken doktorum günde 3-5 tane maden suyu tüketmemi önermişti, nedenini araştırmamıştım fakat araştıracağım, değerli birşey bulursam sizlerle paylaşacağım.

6. dontyouloveme

dontyouloveme Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Antrenmandan sonra kas dokusuna bir an önce aminoasit ulaştırılması gerekliliği falan diye bir şey yok dostum, o aminoasitler depolanıp uyku halinde kas onarımı için kullanılıyor lütfen bilmeden yorum yapma. Protein tozları bu yüzden antrenmandan hemen sonra alınması gerekli değildir bir boka yaramazlar.

Üyelere kullanıcı isimleriyle hitap ediniz.

Son düzenleyen: Moderatör: 15 Nisan 2015

Sayfayı Paylaş