Madencilik ( Yeraltı işçiliği ) ve Antrenman Programı ( Yardım )

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BaLy0z tarafından 5 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. BaLy0z

BaLy0z Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar . 6 aydır bu spor ile ilgileniyorum. Yaptığım iş gereği spor ile ilgili birçok problem yaşıyorum. Madencilik sektöründeyim ve yeraltı işçisiyim. 8 saatlik mesaim boyunca sürekli kazma kürek sallıyoruz. Ağır malzemeler kaldırıyoruz. Muazzam bir efor harcıyoruz. Sırt omuz bacak kol kaslarımın ağrılarından uyuyamadığım günleri çok iyi bilirim. Sizlere sorum nasıl bir antrenman metodu uygulamalıyım. Zaten her gün vücudumun tamamı aşırı çalışıyor. Haftada 3 gün salona gidiyorum. Örneğin kol çalışıyorum. Ertesi gün işte çok yoğun bir şekilde çalıştığımız için kaslarımda yıkım meydana geliyor. Tüm vücut kaslarım için geçerli. Dinlenme şansım pek yok. Sadece 1 günlük hafta tatilimde dinlenebiliyorum. 6 aydır bu spor ile uğraşıyorum ama sistemli değil. Örneğin Sırt çalışmamın olduğu gün İşten çıkıp salona gittiğimde aşırı yorgunluktan zaman zaman çalışamıyorum. İstediğim verimi alamıyorum. Anlayacağınız karışık bir durum. Sizlerin bana tavsiyeleri neler olabilir? Nasıl bir yol izlemeliyim? Saygılar

2. Asha34

Asha34 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    bence vücudun is halindeyken calistigi için bol protein karbonhidrat falan alirsan zaten saglam bir vücut yaparsin

3. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Abi sen zaten sağlam bir işte çalışıyorsun senin için çalışmaya gerek yok salonda sen düzenli sağlam bir beslenme yapsan forumdaki bir çok kişiden daha güzel vucud elde edersin.Bu işte uğraşmakta zordur seni cani gönülden tebrik ederim saygılar

BaLy0z bunu beğendi.
  4. YoungModel_35

YoungModel_35 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Bence başka bir işe başla 2.si bir arada yürümez

5. dawn05

dawn05 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Adam ekmek parasını nasıl kazancak dostum o zaman elinden başka iş gelmiyor olabilir özel durumlar vs bence spor salonunu bırakıp beslenmeyi falan düzeltirsen o iş ile formunu koruyabilir güzel bir vücut yapabilirsin.

Dipnot: Demirci bi arkadaşım vardı hergün dövüyodu demirleri çocuk 5 ayda yaptığını ben yapamadım :D

BaLy0z bunu beğendi.
  6. YoungModel_35

YoungModel_35 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    2si bir arada sağlıklı bir kas gelişimi olmaz kas yıkımı olur ondan mütevellit işine devam ediceksen spor salonunu bırak başka bir yerde çalışıcaksan spor salonuna yazıl , beslenme ve uyku zaten bu sporun %70'i çok önemli onu söylemeye gerek yok.

7. BaLy0z

BaLy0z Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkür ederim kardeşim. Evet güzel vücud yapılabilir ancak estteik bir vücut olmaz sadece çalıstıgım iş ile.sırt omuz kol gayet güzel olabilir. ama o estetik görünümü yakalamak için bölgesel calısmalar kardiyolar vs.. gereklli biliyoruz. Bırakmakta istemiyorum sporu çok sevdim ama iş buna müsade etmiyor. Dediğiniz gibi bırakacak gibi görünüyoruz ...

Sporcu35 bunu beğendi.
  8. YoungModel_35

YoungModel_35 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Yaşınız kilonuz vs nedir ?

9. BaLy0z

BaLy0z Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Başka bir iş bulma imkanım yok karnımızı buradan doyuruyoruz. Tabikide sporu işime tercih edemem böyle birşey söz konusu dahi olamaz. Tavsiyeleriniz ile belki bir çıkış yolu bulabilirz.
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Ocak 2014 ---
    Yaşım 26. boyum 1.71 kilom 74
    Çalışma koşullarını merak eden arkaşlar için. Resimler bana ait değil. Ancak şartlar aynı.

Ekli Dosyalar:

• 2 (2).jpg
      2 (2).jpg
      Dosya Boyutu:
      47,5 KB
      Görüntüleme:
      420
    • 3.jpg
      3.jpg
      Dosya Boyutu:
      92,1 KB
      Görüntüleme:
      447
    • 4.jpg
      4.jpg
      Dosya Boyutu:
      13,3 KB
      Görüntüleme:
      389
    Son düzenleme: 5 Ocak 2014
  10. dawn05

dawn05 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yaşım 26. boyum 1.71 kilom 74
    Çalışma koşullarını merak eden arkaşlar için. Resimler bana ait değil. Ancak şartlar aynı.[/quote]

Abi Allah size kolaylık versin valla.

11. YoungModel_35

YoungModel_35 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Saat kaçla kaç arasıydı

12. BaLy0z

BaLy0z Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28

Abi Allah size kolaylık versin valla.
    [/quote]
    Amin Allah razı olsun ;)
    Vardiyalı çalışıyoruz 3 vardiya var.
    saat 08.00-16.00
    saat 16.00-00.00
    saat 00.00-08.00

13. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Abi yanlış anlamassan birşey sorucam bu işte bi delik var ordanmı girip çıkıyorsunuz yerin kaç metre altındasınız

14. BaLy0z

BaLy0z Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Dağın eteğinden madene giriş açılır. Ocak ağzı denir. Tunel yanı,oralardan girilir ve cıkılır. Ocak ağzından Yerin 1-1.5 km aşşagısına inilir komunurun durumuna göre daha ilerilerede gidilir. Zaman zaman Sadece sürünerek geçilecek yerlerden geçilir.
    Dağın eteğinden madene giriş açılır. Ocak ağzı denir. Tunel yanı,oralardan girilir ve cıkılır. Ocak ağzından Yerin 1-1.5 km aşşagısına inilir komunurun durumuna göre daha ilerilerede gidilir. Zaman zaman Sadece sürünerek geçilecek yerlerden geçilir.

Sporcu35 bunu beğendi.
  15. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Allah kolaylık versin valla zor iş. Deneyimli hocalarımız duruma bi el atsa iyi olur burda biz pek anlamayız gibime geliyor geçen flexor hocanin bi yerde yazısını okumuştum muhasebeciyle mermer işçisine aynı program yazılmaz demişti.

Ama işten spora gitmeden 30 dk önce 1 bardak sade nescafe içmeni öneririm ayıltır seni.

BaLy0z bunu beğendi.
  16. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Ve bu aşamalara rağmen asgari ücret veya az maaş alırsın deme işte adalet yok bu dünyada abi mesleğin gurur verici boş beleş işlerden değil

BaLy0z bunu beğendi.
  17. BaLy0z

BaLy0z Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    aynen
    aynen durumum biraz farklı. ona göre program kendim de çıkartamıyorum, zorlanıyorum. Hocalarımın önerilerini bekliyorum. Nescafeyi deneyeceğim. Ama beslenme konusunda pek sıkıntım yok kurt gibi yiyorum :) malum iş gereği.. Ama dengeli bir karbo. pro. alımı yok. Bir oturuşta ne var ne yok yiyorum. Yemezsem iş yerinde biterim :)
    Allaha şükür maaşlarımız iyi. O konuda sıkıntımız yok. Teşekkür ederim sagolasın ;) şu antrenman programınada bir çözüm bulsak çok iyi olacak.

18. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Abi senin bu işle bu sporu yapman çok zor yani hiç şansın yok düşünüyorumda işte çalıştırmadığın bölgeleri çalıştırsan sadece sporda ama senin vücut yorgunluğunla ağırlığın altına girmen bile zor yani beslenmeye dikkat edip sadece işte çalışman daha iyi olucak gibi abi + protein tozu gibi ürün kullanırsan salonda çalışmış kadar olursun bence

19. BaLy0z

BaLy0z Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Bir çıkmaza girdim çıkamıyorum:) sadece bu işle kas kütlesi inşaası oluyor tabi ama salonun verdiğini vermiyor. Vücud orantısız gelişiyor ve görsellik açısından bi fark olmuyor.

20. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Abi haklısın salon daha iyi sonuç verir ama işte çalışırken şöyle bir şansın yok mu şimdi işinizin nasıl yürüdüğünü bilmiyorum ama kazma vuruyorum demişsiniz mesela bunu spordaki gibi yapamaz mısın abi.mesela sistemli hale getiremez misin kazma vuruşlarını yada bişey taşırken onlarıda sistemli bir şekilde mesela sürekli sağ elde taşımak yerine gidişte sağ gidişte sol o şekilde yapamaz mısın saçma gelebilir ama aklıma bu geliyo ve iyi beslenmeyle dengelenebilir zaman geçtikçe çünkü diyelim sağ kolunuz artık tamamladı gelişimini ve yerinde sayacak sol kolunuz ona yetişmeye çalışıcak ve bunu protein tozu + iyi bir beslenmeyle hızlandırabilirsiniz

Sayfayı Paylaş