Macro tutturmak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve papichulo tarafından 13 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. papichulo

papichulo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    savaş cebeci'nin yazdığı programlara ve verdiği bilgilere uyan, onlara göre sporumu şekillendiren birisiyim.Kendisi diyor ki sağlıklı şekilde kilo vermek için günlük almanız gereken kalori miktarından 500 kcal eksik alın, bu da basit bir hesapla 2700-500=2200 kalori ediyor.Başka bir videosunda en doğru yağ yakımı şu diyetle olur diyor ve yazıyor
    alınan toplam kalorinin
    %10'u yağlardan
    %25-30 karb
    %60-70 protein

yağ ve karbonhidratı tutturmak kolay, işin zor kısmına gelirsek, 2200 kalorinin %60'ı (en düşük orandan alıyorum) 1320 kalori ediyor.Peki ben protein ihtiyacımı kaç kaloriyle karşılıyorum ? 900 kalori.Benim 400 kalori daha mı almam gerekiyor şimdi proteinden ? Bu şartlar altında proteinden açık verdiğim için karb ve yağın oranını da mı düşürmeliyim ?

2. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Toplam kaloriyi göz önünde bulundurun. Vücut bahsetmis oldugunuz yüzdeleri algilayamaz. Yani illaki bu yüzdelere göre beslenmek zorundayiz gibi bir kaide yok. Siz ihtiyaciniz olan proteini ve yagi alin. Kalan kaloriyi de carblara dagitin. Gayet saglikli bir sekilde yag yaktiginizi göreceksiniz.
    Son olarak 1320 kaloriyi proteinlerden karsilamak icin 330gram protein tüketmeniz lazim ki inanilmaz yüksek bir rakam bu. Genelde önerilen kilonuzun 1,5-2 kati civari protein tüketin denilir. Size kalmis.

Sayfayı Paylaş