MAC Kanyon

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve baatuhan tarafından 13 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. baatuhan

baatuhan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, forumdaki ilk mesajım ve ilk konum forumu baya gezmişliğim var.
    Konumuza gelelim; 1 ay önce MAC Kanyon'a üyeliğimi yaptırdım ve düzenli olarak gitmeye başladım tabiki hedefim iyi bir vücut.
    Testler vs. yapıldı sonuçlarda
    Boy: 1.78
    Kilo: 62.7
    Protein vs. oranları normal ancak YAĞ ORANI:19.27 çıktı, ki ben zaten böyle bir sonuç bekliyordum çünkü gerçekten uzun süredir sporsuz, cılız bir vücudum vardı.
    Daha sonra eğitmenim bana bir program yazdı(bu arada gerçekten güç olarak zayıfım);
    Chest Press- 12x 3 Set (13.5kg)
    Wide Grip PullDown- 12x 3 Set (30kg)
    Shoulder Press- 12x 3 Set (10kg)
    Arm Curl- 10x 3 Set (18.5kg)
    Arm Extension- 12x 3 Set (13.5kg)
    Leg Extension-15x 3 Set (18.5kg)
    Leg Curl-15x 3 Set (22.5kg)
    Ab Crunch-30x (15kg)

Yukarıdaki programda yanına yazdığım ağırlıklar en son gidişimde yapabildiğim ağırlıklardı.1 aydır haftada 3 kez düzenli olarak gidiyorum.Programın ardından eğitmenim uyku ve yemeğime özen göstermemi söyledi ve 20 antremandan sonra(ayda 9 kez yapıyorum) yeni programa geçebileceğimizi söyledi.
    Sizden yardım beklediğim konular;
    Forumda ve bir çok yerden duyduklarımla antreman programlarının %90'nında Whey Protein Tozu eklenmiş(öncesinde xxx gram sonrasında xxx gram gibi).Gerçekten etkisi çok mu? Kullanmasam çok mu şey kaybederim? Yorumunuz nedir? Açıkçasıda ben kullanma taraftarı değilim.
    İkinci olarak yağ oranımı düşürmem gerektiği çok açık , antremanlardan sonra ortalama 1-1.5 km koşma temposunda koşuyorum.Ek olarak neler önerirsiniz?
    Ve son olarak; ben şınav çekemiyorum ve bunu kollarımın inceliğine bağlıyorum aynada baktığımdan dirseğimin hemen azıcık alt kısmı pazu kısmımdan daha kalın gözüküyor ne yazıkki.kafa_
    Öneri, yardım ve yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler iyi forumlar ! thums:

2. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Hocanın da söylediği gibi beslenmene çok dikkat etmelisin .Beslenmene dikkat ettiğin takdirde protein tozuna veya başka bir supplemente gerek kalmaz.
    Düzenli çalışmaya ve iyi beslenmeye dikkat ettiğin takdirde vücudunun gittikçe güçlendiğini bu anlamda şınav sayısının vs. arttığını göreceksin.
    Sana gereken azim ve sabır .
    Başarılar.

wrestler bunu beğendi.
  3. baatuhan

baatuhan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle yorumunuz için teşekkürler, peki sizce programda uygun mu? MAC'teki ekibin profesyonelliğinden hiç bir şüphem yok ancak sizlerinde yorumlarını almak isterim, ek olarak önerdiğiniz birşeyler var mı? Hızlı gelişim için....
    .

4. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Hocanın programı uygundur ama ayda 9 antrenman az. Onu bi 12-15 yapalım :)

Güç zamanla kazanıcaksın merak etme. Erkenden pes etme. Beslenmeni düzelt. Alman gereken karbo ve protein miktarlarını hesapla ve en kısa zamanda uygulamaya koy. Bu işin yüzde70i beslenme.

Bol bol forumu oku. Herşey mevcut bu forumda. İlerde dönüp bakıcaksın nerden nereye geldim diye.

Şu anda supplemente gerek yok. Bi sporda 6. 7. ayına gel konuşuruz yine.

Son olarak vücuttaki protein oranlarını ölçemezsin. Kas, yağ, kemik ağırlığı, su ağırlığı vs ölçebilirsin. Tabirlere dikkat :) Kolay gelsin

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    uzun süredir foruma hocalarının verdiği programları yazanlar içinde doğru bir programa rastladım.

mr_dblue bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş