Müzisyen olmanın dezavantajları...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve göğüs tarafından 22 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. göğüs

göğüs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba, benim için önemli olan bir sorunu buradaki üstadlara danışmak isterim;

yaklaşık 4 sene belirli dönemlerde fitness ile uğraştım kendimi tatmin edecek bir seviyeye geldim ancak son 8 aydır bırakmak zorunda kaldım çünkü;

Konservatuvar okuyorum ve müzisyenim dolayısıyla bileğimin sağlık durumu benim için hayati derecede önemli, bu yüzden uğraşım süresince asla bilek egzersizleri yapmadım ancak dolaylı da olsa diğer kas gruplarını çalıştırırken bileğim zorlanıyor sizlerin de bildiği gibi.

Ayrıca kısa fitness da kısa kaslar çalıştığı için enstruman çalımı sırasında gerekli olan motor kasları olumsuz yönde etkilediğini düşünüyorum.

Bu yüzden spor yapmayı bırakmak zorunda kaldım ancak formumu yavaş yavaş kaybediyor olmak moralimi oldukça bozuyor ve sorum şu;

Bileklerimi zorlamadan ve riske atmadan yapabileceğim hareketler nelerdir bu konuyu araştırmış olan var mı?

İlle de kas kütlesini arttırıcı hareketler değil de beni fit tutmaya yardım edecek egzersizler...

Konu hakkında fikri olan ve zahmet edip yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim...

2. Tbone

Tbone Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    squat, deadlift, dips, barfiks türevleri bence vücudu fit tutmaya yeterli olacaktır, kolay gelsin.

3. göğüs

göğüs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler ama tavsiye ettiğin hareketlerden sadece squat işime yarayabilir çünkü barfiks gibi çalışmalarda vücudun ağırlığı bileklerimi çok kasıyor

4. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    378
    Ödül Puanları:
    73
    yüzme?????

5. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    576
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu

Bu alet sayesinde bileklerini zorlamadan şınav çekebilirsin mesela

6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.491
    Ödül Puanları:
    0
    konuyu canlandırmak gibi oldu ama bilgi paylaşmak istedim kas seviyesinin az yada çok olması herhangi bir müzik aletini çalmanıza engel değildir hele ki fitness yapmak hiçbir şekilde müzik yaşamınızı olumsuz etkilemez örnekler steven seagal çok iyi gitar çalıyor bir çok konser vermiştir sylvester stallone gitar çalabiliyor oda mini bir konser vermiştir hulk hogan hobi olarak gitar çalıyor arnold ise keman çalabiliyor bizden en iyi örnek orhan gencebay çok iyi saz çalabiliyor soruna gelirsek antremana başlamadan önce bileklik tak ön kol egzersizlerini ihmal etme gereğinden fazla ağır kaldırma birde artık yukarıdaki fotoda görüldüğü gibi bileği yormamak için aletler var onları kullan iyi sporlar

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:43 ----------

birde jackie chanide unutmayalım oda müzisyendi

Sayfayı Paylaş