Müziksiz Asla Olmaz!!!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve yalnızkovboy_89 tarafından 17 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Aşağıdakilerden hangisi size en uygun türdür?

1. Rock/Metal

39,5%
  2. Pop

13,4%
  3. Jazz

4,7%
  4. R&B

13,0%
  5. Blues

4,7%
  6. Hip-Hop

18,1%
  7. Rap

14,0%
  8. Arabesk

3,7%
  9. Hangisi Hoşuma Giderse Onu Dinlerim

25,4%
  10. Klasik Müzik

3,3%
  11. Türk Halk Müziği

3,0%
  12. Türk Sanat Müziği

1,3%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 52 üye.
  1. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Her türlü müzik dinlenmez efenim. Herkesin bir müzik türü olmalı. Dinlediğin türü niye dinliyorsun kendince sebeplerin olmalı. Hiç bir tür diğerinden üstün değil o yüzden klasik müzik dinleyende en ağır arabesk dinleyende aynıdır. "ben sevdiğim herşeyi dinliyorum" demek yeterince ve gerekli müzik kültürünün oluşmamış olması demektir - bence. Bu sadece tek bir tür dinlensin anlamında değil tabiki bir çok farklı türü dinleyebilir bir insan ama neden dinlediğini bilecek, kendince sebepleri olacak, bazı şeyler kişiyi o müziklere yöneltmiş olacak. Tecno dinliyordur, adam dans etmeyi seviyordur; arabeskçidir şarkılarda geçen kemanın yanık nağmelerinde buluyordur aradığı duyguları; death metal dinliyordur, dünyada saldırgan bir şekilde bağırmak istiyordur.

Ben rock, jazz ve klasik müzik, new age dinlerim genellikle. Bunların dışında TSM ve THM de dinlerim ve bir parça pop. Gerekirse sebeplerinide ekleriz. :)

Son düzenleme: 20 Şubat 2010
    SOLID bunu beğendi.
  2. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Katılıyorum.Herkesin bir karakteri var ve müzik bu karakterleri yansıtan ögelerden bir tanesidir.

3. by_bambam

by_bambam Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Müzikle işli dışlı olan biri değilim ama çalışırken müzik olmadığı zaman yapamıyorum özellikle koşu bandında uzun süre vakit geçirdiğim için ya kendimi müziğin kollarına bırakıyorum yada ateşli ritimlerle gaza gelerek tempomu yükseltiyorum müzik olmadığında nefes alışverişlerim ve bandın sesleri sinir bozucu

4. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Katılmıyorum, bu kişilikten çok kendi değerlerinden vaz geçip müzik türünün değerlerini kabullenmektir. Misal, ben anadolu çocuğuyum rock, metal müziği çok seviyorum kendi kültürümün müziklerini dinlemeyip veya başka hiç bir müziği dinlemeyip hafiften rock müzik türevlerinin kimliği altında toplanmaya benzer. Tabii ki sevmiyorsan dinlemezsin ama nasıl hem tatlı hem tuzlu yemek seviyorsak bence her tür müzik beğenildiği taktirde dinlenebilir. Zira müzik evrenseldir ve müzik türleri birbirine çok benzer rock ve opera çok zıt gelebilir ama bunun çok güzel bir birleşim olabileceğini kanıtlayan gruplar mevcut.(nigthwish, epica ...) Tabii ki herkesin kendi zevkidir ;) Örneğin; dinlediği müziğe göre yaşanyanlar var bu da bence garip rock dinleyen siyah giyer, rap dinleyen çuval giyer gibi :D:D

Berkthagar bunu beğendi.
  5. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
  6. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Aynı şeyi söylüyoruz aslında.İyi bak.Dediğim,karakter,müziği belirler.Müzik karakteri değil.Tabi müziğin ruhunu yaşayanlar da var.Emolar,rapçiler,rockerlar...Bu ayrı bir konu.Sadece şunu demek istiyorum.Ne olursa dinlerim mantığı biraz komik geilyor.Sonuçta benim gibi hızlı yaşayan bir adamı bağlasan da opera dinlemem.Anlatmak istediğim bu.Sen de güzel bir yere değinmişsin ama...
    ''Tabii ki sevmiyorsan dinlemezsin ama nasıl hem tatlı hem tuzlu yemek seviyorsak bence her tür müzik beğenildiği taktirde dinlenebilir. '' thums:

zigbog ve Mugen bunu beğendi.
  7. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Pinhani dinlerken deadlift,düşünsenize...Ya da Emre Aydın falan:)

Son düzenleme: 20 Şubat 2010
  8. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    hip-hop ile rap in ayrımı nedir onu anlamadım
    ben yabancı rap dinlerim uzun zamandır 10 yıl olmuşdur heralde hatmettim artık
    onun haricinde metal özellikle power ve thrash ağırlıkların altında iyi gider
    diğer zamanlarda da jazz ve rnb dinlerim hoşuma gidiyor

9. danqer16

danqer16 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Klasik rock dinlemeyi çok severim.

Ya birde şu hiphop rap olayını araştırdım. Hiphop bir kültür oluyor ; bunun içinde grafitti , giyiniş tarzı , rap müzik , break dans ... gibi şeyler yer alıyor. Hiphop bir müzik türü değil , bir yaşam biçimidir.

10. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Mugen açıkçası anlatmak istediklerini anlayamadım;

Ben hoşuma giden hertürlü müziği dinlerim bu; TSM de olur, jazz da olur, blus da olur,türküde...

Tabii ki insan her müzik türünü aynı derecede sevemez örneğin ben her tür müziği dinliyorum fakat ağırlıklı olarak metal ve 90'lar pop dinlerim.Her müzikte farklı bir hoşuma giden nokta olur; metal müzikte [özellikle senfonik power metal] klavye ve elektro gitarın muhteşem uyumunu büyük bir zevkle dinlerim,TSM ile gerçekten çok rahatlarım,jazz müziğin mükemmel ötesi ritimleri beni cezmeder... her müzikten ayrı bir haz duyarak dinlerim.

11. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Tamam işte sende benim söylemek istediklerimi diyorsun. Asıl sevdiğin müziği söylemişsin ve bunların sebeplerinide sıralamışsın. Bir kaç tür dinliyorsun ve onlarında ayrı ayrı sebepleri var.

Söylemek istediğim şu; birine sorduğunuzda ne tür müzik dinlediğini " abi herşeyi dinlerim" diyorsa BENCE o kişi müzik dinlemiyor sadece kulağını dolduruyor. Gerçek anlamda müzik dinlese türleri farkedecek ve kendisine uyan bir türe ağırlık verecektir. Gençken midemize çöplükmüşçesine herşeyi yiyip atıyorduk, şimdi öylemi? Şimdi az da olsa bir yemek zevkimiz var ve ne yediğimizi ne kadar yiyeceğimizi biliyoruz. Bu yemek zevki gibi birşey.

Bende bir kaç tür dinliyorum, sıraladım yukarda ve hepsini dinlemek için kendimce sebeplerim var. Ama latin müziğini dinlemem, katalanamıyorum, aynı şekilde rap bana hiç hitap etiyor. En azından iki türü dışarda tutuyorum. Müzik zevki olamayan kişi herşeyim dinlerim dediğinde hiçbirşeyi dinlemediğini söylüyor bence. Dikkatle dinlese ayrım yapar.

12. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Ben yanlış anlamış olabilirim. Senin için opera dinle diyemem tabii ki kim neyi severse onu dinler sen rockçısın sana techno müzik dinlemek yakışmaz mantığını çıkardım sanırım biraz. Ayrıca hareketli biriysen sana opera, metal karışık bir parça öneriyim hareketlidir. "Nightwish - She Is My Sin" Ben koşu antrenmanlarında dinliyordum hatta ilk efedrin kullandığım zaman davul sesine göre depar atmıştımhyper_ Kalbim yerinden çıkcak gibi olmuştu çok şükür kriz falan geçirmedim :eek:

13. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    zigbog süpersin nihayet buldum Nightwish dinlediğini itiraf eden bir üye.En çok hayranlık duyduğum grupların başında gelir Nightwish.Özellikle Eski vokalleri Tarja Turunen varken bir başka kaliteliydi grup yeni vokal bozdu grubu.Tarja'nın mükemmel ötesi bir sesi var bayılıyoum kendisine.Benim için 1-Tarja Turunen 2- Şebnem Ferah'tır.Nightwish'in özellikle bayıldığım parçaları;

Over the Hills and Far Away
    She Is My Sin
    Wish I Had an Angel
    Nemo
    Wishmaster
    The Siren
    Bare Grace Misery
    Wish you were here ==> Tarja'nın mükemmel ötesi sesinin tüm güzelliğiyle ön planda olduğu bir parça herkese tavisye ederim...

YesiLZeytin ve zigbog bunu beğendi.
  14. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Hemen hemen hepsi vardır mp3 çalarımda :D Özellikle cardio antrenmanlarında çok iyi geliyor.thums:

15. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    müzik olmazsa olmazlardanım.sabaha kadar winamp açık kalıyor :)müzik dinlemek beni televizyondan kopardı.hoşuma giden her parçayı dinlerim.parçaları ruh halime göre dosyaladım hangi ruh halindeysem o klasörü açıp dinlerim.

en çok eski yabancı pop parçaları ve latin müziği dinlerim.şu ana kadar latin dinleyen çıkmadı forumda:)
    ultrarumba,allenrok(cornella),flamenco,salsa ve klasik gitar sololar favorilerimdir.
    (gipsy kings,estopa,paco de lucia,armik,jesse cook,rodrigo y gabriela...)

bir yerde okumuştum:en asil duygular sözsüz olanlardır diyordu.gerçekten klasik gitar solo dinlediğim zaman ne demek istediğini daha iyi anlıyorum.bazen şarkının sözlerini kendiniz yazıyorsunuz.içinizden ne geçerse artık..2 tane örnek parça linki tavsiye ediyorum:
    https://www.youtube.com/watch?v=_0loJvZ9Xqo
    https://www.youtube.com/watch?v=qRrYEskLTck

genelde yabancı müzik dinlediğinizde çevreden gelen tepki şudur:sanki ne dediğini anlıyorsun.ya sana küfrediyorsa? gibi saçma tepkiler...müzikte anlamak önemli değildir,hissetmek önemlidir...müzik evrenseldir.

Son düzenleme: 1 Mayıs 2010
  16. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Nightwish ben de severim, bi de estatic fear diye bi grup vardı zamanında, onu da tavsiye ederim güzeldir, kesinlikle bi deneyin..

17. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Diego7 neden öyle diyorsun. =] Özellikle belirtmiyorum ama bende latin müziiklerini zevkle dinleyen biriyim.Paco de lucia ve gipsy kings favorilerimdendir.

Solo olarak özellikle elektro gitar, klasik gitar ve keman sololarına bayılırım.Enstrüman olarakta özellikle çello yu bayanlara çok yakıştırırım.Bir bayan eline çok daha fazla yakışıyor çello.Ayrı bir cazibe katıyor...

diego7 bunu beğendi.
  18. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    keman soloda farid farjad beni bitiriyor,hüzün makinası adam :)
    mutluyken dinlenmemesi gerekir,hatta hüzünlüyken bile dinlenmememli intihara sürükleyebilir adamı :D

yalnızkovboy_89 bunu beğendi.
  19. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Hele o "sarı gelin" parçası yokmudur, bitiriyor beni...

20. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    uludağ sözlükte birisi,hiç müzikten anlamayan anneme dinlettiğimde o bile ağladı diyordu :)
    tanghtam deh parçası da oldukça ünlü.kemanı inletiyor adam,o hüzün,parçalarındaki melankoli yaşamış olduğu zorlukların yansıması..gerçek bir sanatçı bana göre.

Sayfayı Paylaş