Mükemmel Pancake (40gr protein)

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve draft tarafından 1 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Şimdi sizlere daha önceden açtığım konularda yapıp yediğim bir pancake in tarifini anlatacağım. Umarım denemeye fırsatınız olur :)

Malzemeler:

50-100gr yulaf
    1 tatlı kaşığı tarçın
    yarım ölçek protein tozu(vanilyalı)
    2-3 adet yumurta
    100gr haşlanmış tavuk göğsü
    1 avuç yer fıstığı

Yapılışı:

Resimde gördüğünüz gibi malzemeleri önce hazırlıyoruz.

Daha sonra mixerin içine hepsini ekliyoruz

Daha sonra malzemeleri iyice mixerden geçiriyoruz. Yoksa yerken ağzınıza tavuk lifleri yerine kocaman tavuk parçaları gelebilir

Daha sonra hazıladığımız bu karışımı geniş bir tabağa yayıyoruz

Son şeklini verdikten sonra mikrodalgada 3-5dk arası pişiriyoruz. Pişip pişmediğini ortasının pişip pişmemesinden anlayabilirsiniz.

Pişirdikten sonra istediğiniz şekilde tüketebilirsiniz:)

Besin değerlerine gelirsek:

40-45gr protein (12gr yumurtadan, 10-15gr tavuktan, 15gr protein tozundan, 4-5gr yer fıstığından)
    60gr karbonhidrat (100gr yulaf)
    15gr yağ (6 gr yumurtadan, 9-10gr yer fıstığından)

Malzeme hazırlık süresi 4-5 dakika.
    Pişirme 4-5 dakika.
    Toplam 10 dakikadan az hazırlık süresi

Afiyet Olsun :)

SmartEolution, ADANALI1980, muti5757 ve diğer 13 kişi bunu beğendi.
  2. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Canim cekti valla.

Yarin deneyeyim hemen. :)

3. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    ya mixer yoksa ?

4. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    o tavugu o hale getirmek çok zor nasıl bir şey olur merak ediorum :)

5. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Mixer yoksa tavuk konulması şart değil. Protein tozunun miktarını arttırabilirsiniz veya tuzsuz lorda olur. Onu da denedim ve kıvamı çok güzelde oldu :)

muratcan.biceps bunu beğendi.
  6. CollegeBoy

CollegeBoy Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrence
    Bence protein oranı daha yüksektir ama whey olmayan arkadaşları da düşünmek lazım.

7. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    draft sonunda meşhur pancake'in tam açıklamalı tarifini gördük.Daha önce günlüğünün ilk sayfalarında vardı tam kavrayamamıştım yapılışını.tavukla-protein tozu ikilisi ilk bakışta ilginç geldi tabi önyargılı davranmadan denemek lazım olmazsa tavuk yerine whey miktarını arttırabilirim.Teşekkürler bu arada üşenmeyip paylaştığın için yulaf ezmesini hiç bir türlü tüketemeyen biri olarak belki derdimin dermanı olur duacın olurum :)
    bu arada merak ettiğim birşey daha var portakal suyunu kendin mi sıkıryosun acaba yoksa kullandığın bir marka var mı ?

8. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Su an pisiriyorum ben, kokusunun guzelliginden koridorda cildirakacan daireler ciziyorum.

3 yumurta, 75 gr yulaf, 100 gr haslanmis tavuk gogsu, tarcin, yarim olcek vanilyali dymatize iso whey (bu is icin bunu harcamak kotu ama :p) ve bir avuc yer fistigi.

Mixere attim hepsini. Sonra evde mikrodalga olmadigi icin teflona hafiften sivi yag doktum, su an bu sekilde pisiriyorum. Epey lezzetli olacak gibi.

Eger tahmin ettigim gibi guzel olursa antrenman sonralari bunu yapabilirim bikana kadar. :)

---------- Post added at 20:03 ---------- Previous post was at 19:41 ----------

Argh, cok kuru oldu bu. Surekli su iciyorum ve yarim saat oldu hala bitiremedim.

9. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    emegine saglık:) super gözküyor peki protein tozu kullanmanyanlar icin yerine lor olabilir demissin yanlıs anlamadım umarım :)

10. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    HUMOR, şimdiye kadar okula giderken her sabah babam sıkıp verirdi. Bu nedenle hazırların hiçbirini sevmiyorum:) Ve umarım yulaf yemene yardımcı olmuşumdur ^_^

khephnes, ben tavada ve fırında da denedim. Onların temel mantığı sıcaklık vererek pişirmek olduğu için çok kuru oluyor. Bu durumda hazırlarken yoğurt veya kahvaltılık llor kullanımı bir nebze olsun yumuaklığını tutuyor. Ve evet spordan döndüm mikrodalgada şu an çıkmasını bekliyorum bende :)

dishiwelet, evet. Aslında lorda opsiyonel. Sonuçta 3 yumurtadan gelen protein miktarı 18-20 gr kadar. İstenilirse yumurta miktarı arttırılınabilinir:) Ama yumurta tadı baskın çıkmasın diye bu sefer kuru üzüm veya yaban mersini eklenebilir.

---------- Post added 03.01.13 at 00:04 ---------- Previous post was 02.01.13 at 23:58 ----------

Hatta şu anda yaptığım, pancake ı protein tozsuz yaptım ve yanına dr.oetker in light pudingini pişirdim. Protein tozunu buna kullanarak. Şu an önümde kocaman bi pancake ve yarım litre light proteinli puding ile antreman sonrası öğünümü ve tatlı krizimi hallediyorum :)

ADANALI1980 bunu beğendi.
  11. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    benimkide ilginç oldu.kaldığım yerde mikrodalga olmadığından buharlı pişiricide pişirdim.1 ölçek kadar whey 80gram yulaf ezmesi biraz süt koydum. içine domates peynir koy ekmek yerine ye gibi bir tadı oldu :) Buharlı pişiricide kuruttu biraz fazla tuttum diye heralde.neyse ki ne olur ne olmaz diye hazırlarken 1 bardak kadar suyurdan ayırmıştım .(Yulaf tadının gelmemesi çok hoşuma gitti.Wheyde tatlı bir tat vermedi.Tavukluda deneyecem en yakın zamanda)

030120131395.jpg

draft bunu beğendi.
  12. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL

TARİFİN MAKROLARI

100 Gram Yulaf Ezmesi = 326 Kalori- 71.8 Gram Protein- 12.5 Gram Protein- 3 Gram Yağ

½ Servis Protein Tozu = 60 Kalori- 0.5 Gram Karbonhidrat- 12.5 Gram Protein- 0.5 Gram Yağ

3 Adet Yumurta = 210 Kalori- 0.1 Gram Karbonhidrat- 21 Gram Protein- 15 Gram Yağ

100 Gram Tavuk göğsü = 150 Kalori- 0 Gram Karbonhidrat- 29 Gram Protein- 8 Gram Yağ

1 Avuç Yer Fıstığı 25 Gram = 150 Kalori- 1 Gram Karbonhidrat-3 Gram Protein 12 Gram Yağ

1 Tatlı Kaşığı Tarçın = 12 Kalori-1.5 Gram Karbonhidrat-0.3 Gram Protein-0.1 Gram Yağ

GENEL TOPLAM = 908 Kalori- 74.9 Gram Karbonhidrat- 78.3 Gram (62.5 Gram Hayvansal 15.8 Gram Bitkisel) Protein- 38.6 Gram Yağ

Tarifi foruma kazandıran arkadaşımıza çok teşekkürler.

Son düzenleme: 6 Ocak 2013
    PeNa, serkankull ve draft bunu beğendi.
  13. Grow_Up

Grow_Up Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tavuk göğsüyle vanilyalı whey protein karışımı gidermi ki ?

14. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Aynı önyargıyla yaklaştım bende.Vanilyalı wheyin suyla veya sütle içildiğindeki tat olarak düşünmeyin.İçinde varlığını hissetmiyorsunuz bile resmen :)

15. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Bende kakaolu var birde mikrodalga yok normal fırın olmaz mı :D

16. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Olur ama protein tozunu yemek hazırlamak için kullanınca ne kadar suyu çektiğinden bahsediyordu bir yazar. Bu nedenle yoğurt veya tuzsuz lor gibi birşeylerin eklenip o nemini korumanın sağlanması gerektiği yoksa çok kuruyacağından bahsediyordu. BU tarifi tost makinasında, tavada ve fırında denedim. İçindeki suyu bir tek mikrodalgada kaybetmiyor. Gerisinde çok kuruyor bunu da uygun bir miktar yoğurtla çözebilirsin büyük ihtimal.

17. Moonster

Moonster Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Çok yağlı.Yumurtanın sarısıyla fıstık konmamalı bence

18. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bugün bu pancake in farklı bir varyasyonunu denedim ve çok güzel oldu:) İçine yer fıstığı yerine kek yapabileceğimiz diğer malzemeleri deniyorum. Hatta şu anda önümdeki tabakta duran da bunun portakallı versiyon :D Hem ayrıca çok güzel oldu :)

Bunun için, 1 adet washington(yemek için) portakalın kabuğunu rendeleyip miksere ekliyoruz. Daha sonra portakalın 1/4 -2/4 arasında ekliyoruz. /4 lük kadarını fırında yapacaklar için diyorum. Daha sonra 2-3 yumurta, 100-150gr tavuk, yarım ölçek vanilyalı protein tozu, 1 çay kaşığı tarçın :) Hepsini blenderdan geçirip aynı şekilde pişiriyoruz.

Bu seferlik resimlerini koyamadım ama gelecek sefere yaparken ekleyeceğim. Ayrıca bundan başka olarak mesela kardeşim kurutulmuş yaban mersini olanlarını daha çok seviyor isteyen o şekilde de deneyebilir.

macabre1 bunu beğendi.
  19. BaLy0z

BaLy0z Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
  20. weskerve

weskerve Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: