Lys-Ygs sınavı ve Besyo hakkında..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve lordmarvel tarafından 29 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

ben bu sene lys-ygs sınavına gireceğim. Ve hedefim besyo, beden öğretmenliği. Bunun için sözel dersleri kasmaya başladım ygs-3 puanını yüksek tutsam besyoya girme şansım artarmı? zira matematik ve geometriden zerre kadar çakamıyorum. Bunun yerine daha çok türkçe kasıp sosyal bilimden yüksek almaya baksam nasıl olur sizce?

Beden eğitimi öğretmenliğinde bana lisans verildiğinde bir salonda fitness antrenörlüğü yapabilirmiyim? yoksa onun içinde ayrı birşeymi gerekiyor?

Lütfen bana akıl verin yardımcı olun. Zira bu yeni sınav sistemi hakkında hiçbirşey bilmiyorum.

2. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    kardeşim bu yıl bunları denedi. bildiğim kadarıyla cevaplayım.
    ankaradaki üniversitelerin besyoları ygs puanına bakıyorlar, aynı durum büyük ihtimalle tüm türkiyede de geçerli diye düşünüyorum. bazısı puanların arasında en yükseği hangisiyse onu seçiyor bazısı öğretmenlik için bi tür, antrenörlük için bi tür, yöneticilik için başka bi tür puanı baz alıyor. yani mülakatına gireceğin üniversitelerin koşullarına tek tek bakmalısın. spor salonunda çalışma koşullarını bilmiyorum ama besyolara girerken torpil de lazım. formalite olarak beden testlerine katılıp, sağlam torpillerle besyolara giren çok insan var. testlerde gerçekten iyi dereceler yapan insanlar da tabiki giriyor ancak o kadar iyi olamayan birçok kişi elenebiliyor.

3. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım. O zaman üniversiteleri araştıracağım.

Birde milli sporcular var besyoya çok rahat giriyor bunlar milli olduğu için. Şansım az gibime geliyor.

4. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    yine bazı üniversiteler, milli adayların ve normal adayların kontenjanlarını ayrı açıyor; bazıları da aynı kontenjana alıyor. herhangibir spor dalında lisansın varsa o artı puan getirebilir. bu besyo işi çok araştırma gerektiriyor :)

Sayfayı Paylaş