Lustral Ve Body Building

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Excursion tarafından 1 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar ben Lustral kullanıyorum :D bunun yanında daha başka ilaçlar da kullanıyorum. Antipsikotik grubuna giren 1 tane Stilizan diye ilacım da var. Pharmaton da kullanıyorum. Bunların hepsini psikoloğum verdi. Acaba sizce bunların bir etkisi olur mu bana ?

2. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Pharmaton'un olumlu etkisi olur. Diğerlerini kullanmadım bilmiyorum ama Prozac kullanmıştım, o iştah açıyordu ve fiziksel faliyetleri olumsuz etkilemiyordu.

3. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    N e zamandır kullanıyosun saydığın ilaçlar metabolizma yavaşlatıyor bildiğim kadarıyla artı fil gibi yediriyor.Bence spora devam et.

4. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Vallahi kullanmaya başlayalı 2 hafta oldu, spora devam ediyorum, zaten bırakmaya da niyetim yok :) gerçi benim iştahım yine aynı, ama ne biliyim sanki sabahları biraz daha acıkıyorum. Peki hangi ilaç fil gibi yediriyor?

5. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Dostum ablam lustral kullanıyodu değiştirdimi bilmiyorum ama 15 kilodan fala aldı.Bir sorayım.Ama kendisi ilaçlardan diyor.Depresyon anksiyete tedavisinde kullanılan ilaçların çoğu kilo aldırır.Ama belkide iyi olur Kiloları alır alır ilerde definasyona girersin :)

6. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Aman yapma etme, zaten yeterince kiloluyum :D Vallahi ben diet de yapıyorum, yani artık pek dikkat etmiyorum ama en azından akşamları karbonhidrat almıyorum vs vs vs...

7. CYBER_COUNTER

CYBER_COUNTER Yeni Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba bende lustral kullanıyorum bayağı bir zaman da geçti.

Eğer sporcu gıdaları ile ilgili bir çakışma vb. birşey olabilir mi diyorsan;
    Ben ilacı verirken doktoruma sordum. Dedim ben protein amino vb. kullanıyorum lustral ile birlikte bir şey olur mu o da hayır dedi. Ve tabi herkes gibi ekledi; Oğlum o protein tozları zararlı :D

Antremanda performans düşüklüğü vb. diyorsan;
    İlaca başladıktan bir süre sonra sporu 7 ay bırakmak zorunda kalmıştım. Ama bırakana kadar geçen sürede bir performans düşüklüğü olmadı. -ki bu dönem 2-3 ay falan.- Ama tabi herkesin bünyesi faklı temki verebilir. Ben sadece seninle aynı ilacı kullandığım için yardımcı olmak istedim. Umarım olmuşumdur.:)

GÖRÜŞÜRÜZ

8. DR.FLEXOR

DR.FLEXOR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    DOKTOR
    Yer:
    KIRKLARELİ
    Bu ilaçlar ruhsal sıkıntıları olanlarda kullanılan ilaçlar olup kişinin problemlerini uzun vadede rahatlatan ilaçlardır. fakat bu ilaçları doktorunun kontrolü altında kullanırsan çok faydalanırsın spor yapmak sıkıntı ve problemlerine yardımcı olacaktır spora devam etmeni tavsiye ederim.

9. sibeloskan

sibeloskan Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın Dr. Flexor ben de 6 aydır lustral kullanıyorum ara sıra seraline dönüyorum. Sadece geç boşalma gibi bir yan etkisini gördüm. Acaba daha farklı yan etkileri varmıdır? Mesela saç dökülmesi, cinsellik problemleri gibi??

10. ketuda

ketuda Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Çoğu anti deprasan cinsel istekte azalma yapar seroxat harıç denır ama ... ?

11. sibeloskan

sibeloskan Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Seroxat daha mı güzel ve etkili acaba? Ne zaman doktora gitsem ya lustral yada seralin veriyor bir değişiklik olmadı. Artık kendi kafama göre almak istiyorum. İntihar istekleri, hayattan hiç zevk almama, insanlarda iletişim bozuklukları gibi sorunlar mevcut.

12. ketuda

ketuda Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Aman ha dediğim bir öneri değildir. Eski kız arkadaşım tedavi gordü yaşı 25 di (Bnm yüzümdn herhlde :lol: ) Cinselliği azalmasın die onu verdı sanırım.
    kesinlikle doktorunla sürekli iletişim kurmalısın! Ayrıca sporu bırakma en iyi ilaçlardan biridir seratonını arttırır spor.

Fransız klinik psikiyatri profesörü Schreiber, depresyonu yenmek için anti - depresan ilaçlar yerine koşmayı tavsiye etti...
    Depresyonu ilaç almadan yenmek mümkün olabilecek. Fransız klinik psikiyatri profesörü David Servan -Schreiber'e göre bu 'koşmak'la mümkün. Depresyona giren birçok insanı inceleyen Sınır Tanımayan Doktorlar üyesi Servan - Schreiber, stresle ilgili birçok rahatsızlığın ilaç veya terapi gerektirmeden tedavi edilebileceğini belirterek, "Yalnızca koşmak gibi fiziksel aktiviteler bile depresif yapıyı ortadan kaldırır" dedi.

Meditasyon daha iyi

"Depresyon, karanlık ve kötümser düşüncelerle bağlantılıdır" diyen Servan - Schreiber, anti - depresan ilaçlar kullanmak yerine nefes alma egzersizleri, meditasyon ve akupunkturun da ÇOK İLERİ OLMAYAN DEPRESYONLARA karşı iyi geleceğini söyledi. Fransız Le Monde gazetesi tarafından "yeni tıbbın gurusu" ilan edilen Servan - Schreiber, doğal yöntemlerle tedaviyi seçmeyi tavsiye etti.

13. sibeloskan

sibeloskan Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgilerin için çok teşekkürler Ketuda. Deneyeceğim...

14. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kronik depresif bir insan olarak dediklerini anlıyorum. Klasik depresyon belirtileri. Doğal yöntemler bende işe yaramazdı, ilaç kullandım uzun süre. Hayatımda beni rahatsız eden şeyi bulup düzelttikten sonra iyileştim. Bunu bulmam 5 yılımı aldı ama. Kendi kafana göre antidepresan alma. Bu supplement almaya benzemez :D
    Belki ilaçtan çok şey bekliyorsundur, antidepresan senin iyi hissetmen için değildir, depresyon semptomlarının hayatını yaşamana engel olmasını önlemektir. Yani işlevsel hale getirmektir seni. Sadece dışarı çıkmaya üşendiğim için bir hafta yemek yemediğimi bilirim. Antidepresan bunlar için. Eğer kendini iyi hissetmek istiyorsan bunu ancak terapi görerek ve kendi içinde bir arayışa girerek yapabilirsin.

15. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    seroxat kullanan 7 kişinin intiharı yüzünden bir ara USA çalkalanmıştı.1 kişi şirketi mahkemeye verdi.intihar eğilimini artırıyormuş bu ilaç.adam gibi bir doktora git.pahalı ama etkili ilaçlar yazsın ve uzun süre devam et kullanmaya.

16. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Evet doktor kesinlikle spor yap dedi. Gerçi vallahi bendeki sorunlar çok ilginç, durduğum yerde duramıyorum, bir boşluk içindeyim sorunlar bu yönde, yani böyle ne ağlarım ne sızlarım ne bunalım takılırım. İlginç vallahi çözemedim, bu Lustral psikolojikmidir nedir acayip güldürüyor beni, ota boka herşeye gülüyorum :D

17. sibeloskan

sibeloskan Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Senin rahatsızlığın hipomani. Aşırı enerji yüklemesi. Korkunç hareketlilik durduğun yerde duramama... Bir arkadaşım da bu hastalığa yakalanmıştı. İlaç tedavisi ile iyi oldu. Kendisine bir sorayım sonra dönerim sana...

18. DR.FLEXOR

DR.FLEXOR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    DOKTOR
    Yer:
    KIRKLARELİ

merhaba sibeloksan, her ilacın yan etkisi olur eğer yan etki hiç yoksa o aldığın ilaç değildir, almış olduğun ilaçları yan etkileri az olan güvenilir ilaçlardır. ilaçların dozu ve kullanım süresini mutlaka psikiyatri uzmanının karar vermesi gerekir doktoruna kontrollerini olmayı ihmal etme sorunların olursa ara yardımcı olmaya çalışırım iyi günler.DR.FLEXOR

19. DR.FLEXOR

DR.FLEXOR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    DOKTOR
    Yer:
    KIRKLARELİ
    Lustral yan etkileri çok fazla değildir. psikiyatri doktorunuzla görüşmeden ilacınızı kendi başınıza değiştirmeyin.Saç dökülmesi ilaçtan olmayabilir.

20. ZOE

ZOE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BANKACI
    Yer:
    ISTANBUL
    lustral bildigim kadarıyla surekli kullandıgın zaman mutluluk veren bir ilac ama istahi kesinlikle aciyo bilesin... seroxat kullanan bir arkadasimda da daha kotumser olma etkisi yaratt..bence bu ilaclar yerine spora vesaglikli beslenmeye kafayi yor..hikayeden soylemiyorum bak...
    kafayi yoracaksan saglikli beslenme ile ilgilen hem vucudunu daha iyi tanirsin hem de ruh sagliign icin cok faydali..
    depresyon icin bir numarali anahtar b vitamin grubu... bu vitaminlerin nelerde bulundugu ve tek tek nelere iyi geldigini beslenme bolumunde "ceviz depresyona iyi geliyor" bolumune yazmistim:
    B grubu vitaminleri şöyle sıralandırabiliriz:
    B1(Thiamine)
    B2 (Riboflavin)
    B3 (Niacin)
    B5 (Pnathothenic asit)
    B6 (Pyridoxine)
    B12 ( Cyanocobalamin)

B1: Karbonhidratlarin enerji üretimi, beyin fonksiyonlari ve sindirim sistemi icin gereklidir. VUCUDUN PROTEİNLERİ KULLANABİLMESINI SAGLAR. Bugday, baklagiller, ispanak, ceviz, badem, findik, esmer princ, yulaf, misir da bulunuyor. Bu vitaminin eksikliginde kaslarda hassasiyet goruluyor, konsantrasyon guclugu, kabizlik, hafiza zayifligi goruluyor.

B2 : Karbonhidrat, protein ve yaglardan enerji ureimi icin gereklidir. VUCUTTAKI ASIT ORANINI DUZENLER. Sut ve sut urunleri, karaciger, bobrek, mantar,cerealler, badem ve yesil sebzelerde bulunuyor. eksikliginde gozlerde yanma bulaniklik, parlak isiklara karsi hassasiyet, cilt sorunlari,dudaklarda catlaklar gorulebilir.

B3: Enerji uretimi, beyin fonksiyonlari ve cilt sagligi icin gereklidir. Kan sekerini dengeler, kolestrolu dusurur. Sindirim sistemine faydalidir.Karaciger, bobrek, balik, tavuk, hindi, ekmek, cerealler, mantar, baklagiller, fistik, findik, ceviz, badem, bira mayasi, esmer pirinc, esmer makarnada bulunur. Eksikliginde enerji azligi, ishal, uyku bozuklugu, bas agrisi, bellek zayifligi, gerginlik,depresyon,dis eti kanamalari, sivilce gibi cesitli cilt sorunlari gorulebilir.

B5: Besin ve sinirler icin gerekli. Strese karsi hormonlarin yapiminda etkilidir. Karaciger bobrek, yumurta, bugday, mantar, baklagiller,fistik, ceviz,domates, avakado,kerevizde bulunur. EKSIKLIGINDE KAS SEGIRMELERI, KRAMPLAR, AYAKLARDA YANMA HISSI, konsantrasyon bozuklugu, gerginlik, enerji azligi gorulur.

B6: Protein sindirimi, beyin fonksiyonlari, hormonlarin üretimi icin gerekli. depresyona karsi etkili, alerjik reaksiyonlari engeller. bugday, baklagiller, karaciger, ispanak, bamya, fasulye, pancar, badem, ceviz, findik,yulaf misirda bulunur. Eksikliginde kaslarda hassasiyet ve gucsuzluk, cabuk kizma, hafiza zayifligi gorulur.

B12: PROTEIN KULLANIMI,DNA sentezi, enerji uretimi ve sinirler icin gereklidir. Kanda oksiyenin tasinmasinda yardimcidir. Sigara dumani ve diger zehirlerle savasta onemli rolu vardir. Karaciger, bobrek, tavsan ve koyun eti, tavuk, hindi, sardalya, ançuez, somon, ton, uskumru gibi yagli baliklar, yumurta ve peynirde bulunur.

Sayfayı Paylaş