Low carb dietine başladım sorularım var. . .

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ahmet faruk tarafından 10 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ahmet faruk

ahmet faruk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    samsun
    tam olarak low carb denilmz fakat öyle bi diete başladım. . .
    Bugün saat 12.30 da bulgur pilavı ve 100 gr tavuk eti yedim. 10dk sonra 1 bardak şekersiz çay içtim. . . .

https://www.hizliresim.com/Z10Nlk
    daha yeni başladığım için sorularım olacak,
    kahvaltı hariç ,günlük protein ve karb ı 2 öğün olarak belirledim öğle ve akşam 5 gibi...bu öğünlerde 100grm tavuk+100grm karb alımını yani bir günde toplam 200grm tavuk(60grm protein) 200grm karb alacağım. . .kahvaltıda ise 3 yumurta sarıları olmadan yanında şekersiz çay ve yeşillk. .birde 12.30 yedikten sonra kaç saat sonra diğer öğünü yemeliyim. . . . .çalışmayı evde dumbell setimle yapacağım. . .
    spora git demeyin şuan buna imkanım yok...çalışma programımı buraya yazacağım. . .bunların yanında tavuğu 1 damla yagda bu şekilde kızartmakmı yoksa haşlamakmı daha verimli olur...sonraki gün öğünlerini şimdiden pişirip saklama kaplarında dolapta bekletsem besin değerlerinde azalma veya başka durumlar olurmu?
    birde ben glisemik endeksi düşük olduğu için bulguru seçtim,bulgur iyi bir seçimmi?yukarıda resimdeki bir öğün miktarları nasıl göz kararı yaptığım içinbiraz ikilemde kaldım. . .ölçü olarak daha kolay nasıl ayarlamalar yapabilir...1 çay bardağını bulgur pilavı yaptım geriye 5 yemek kaşığı daha bulgur artmıştır. . .yani 100 grm için aşağıdaki tarifi ölçü aldım ne derece doğrudur. . .yorumlarsanız sevinirim. . .

quote:

1 su bardağı çiğ pirinç 185 gramdır.
    1 çay bardağı pirinç ise 65 gramdır. Şu bildiğimiz küçük çay bardağı bu. Yani kahvelerde verilen çay bardaklarından. Minik olur hani incecik o. Bununla daha doğru ölçüm yapabilirsiniz.
    1 su bardağı = 2.5 çay bardağı
    Pilav piştikten sonra 1 yemek kaşığı pirinç pilavı 10 gram karbonhidrat içerir.

Yani yapmanız gerekenamacınız 150 gram karbonhidratı 3 öğünde 50 50 50 tüketmek ise 3 çay bardağı pirinci pişirin . Piştikten sonra her öğün için 5 yemek kaşığı doldurun.

Aslında kısaca 1 çay bardağı pirinçte 50 gram karbonhidrat içermektedir. Bu aklında kalırsa daha doğru sonuca ulaşırsın. Ben şu anda günlük 200gr karb falan tüketiyorum. Yani ben 4 çay bardağı pişirip gün içinde başka karbonhidrat kaynağı tüketmemem gerekiyor. proteinine gelirsek ben kompleks karbonhidratlardaki
    proteinleri hiç saymıyorum. Amacım kilomun 2 katı protein. Definasyonda ise 2.5 katı. Bazen 3 katı yaptığımda oluyor. Tabi ben 1.5 yıllık sporcuyum senin ciddi bir tecrüben var o yüzden senin dediğin gibi diyetler denenerek insan vücudunu tanır.

ÇALIŞMA PROGRAMIM:
    Evde çalışacağım 2 gün çalışıp 1 gün ara vereceğim. . .çalışma zamanı olarak 3.30 gibi başlarım 4.30 da bitse yarım saat içinde hemen akşam öğünün yesem bi sıkıntı olurmu?yatarken bi avuç badem yiyeceğim. . .
    PAZARTESİ(GÖGÜS+KOL)
    Bench Press
    Dumbell fly
    dumbell bench press(close)
    şınav
    KANAT
    two arm dumbell rowing
    ------
    dumbel Curls
    Dumbell hammer curls
    Condentions curls
    Prechar Curls